Výstava bola spojená s bohatým sprievodným programom,členovia Slovenskej bonsajovej asociácie si aj zasúťažili. Milovníci týchto unikátnych rastlín sa mali možnosť pozrieť ukážky tvarovania bonsajov, ktoré pripravil prezident Slovenskej bonsajovej asociácie a zároveň majiteľ Bonsaj centra Košice Juraj Szabó, v spolupráci s Pavlom Slovákom, Václavom Novákom a Sándorom Pappom z Maďarska.
Návštevníci expozície si mali možnosť pozrieť takmer 90 druhov vzácnych drevín z celého sveta. Členovia bonsaj klubu odviedli profesionálnu prácu, ktorú sme zdokumentovali prostredníctvom klasických a infračervených snímok. Porovnaním bežných a IR záberov sú dobre viditeľné typické špecifiká menej bežnej fototechniky.Najvďačnejšou témou sú trávnaté plochy, stromy s listami v letnom období, ktoré IR svetlo odrážajú a na snímkach sú biele.Vďaka sureálnym snímkam majú možnosť pestovatelia vidieť,ako by vyzerali zasnežené bonsaje s inovaťou.Tieto netradičné, ale aj klasické snímky z výstavy si môžete pozrieť na nasledujúcej fotogalérii.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Ak Vás infračervené fotografie zaujali,tak kliknutím na nasledujúci link si môžete pozrieť ďalšie IR snímky a prečíťať ďalšie zaujímavosti o IR-fotografiách.
https://kulik.blog.sme.sk/c/508179/infrared-fotogaleria-vitajte-vo-svete-infracervenych-fotografii.html
![1.Pre milovníkov bonsajov ponúkame jedinečný infračervený pohľad na výstavu]()
1.Pre milovníkov bonsajov ponúkame jedinečný infračervený pohľad na výstavu (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Klasický pohľad na vystavené bonsaje.Porovnaním oboch snímok je jasne viditeľný rozdiel medzi klasickou a IR fotografiou]()
Klasický pohľad na vystavené bonsaje.Porovnaním oboch snímok je jasne viditeľný rozdiel medzi klasickou a IR fotografiou (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Efekt zasnežených bonsajov sa dá najjednoduchšie simulovať pomocou IR fotoaparátu]()
Efekt zasnežených bonsajov sa dá najjednoduchšie simulovať pomocou IR fotoaparátu (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Bežný pohľad, ktorý dokážeme vyhotoviť so všetkými druhmi fotografických prístrojov]()
Bežný pohľad, ktorý dokážeme vyhotoviť so všetkými druhmi fotografických prístrojov (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Bonsaj centrum Košice-Borovica Korková]()
Bonsaj centrum Košice-Borovica Korková (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Július Kolesár-Smrekovec opadavý]()
Július Kolesár-Smrekovec opadavý (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Organizátori výstavy bonsaje osvetlili]()
Organizátori výstavy bonsaje osvetlili (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Takto vyzerajú bonsaje v reálnych farbách]()
Takto vyzerajú bonsaje v reálnych farbách (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Na snímke vľavo-Július Kolesár-Drienka obyčajná]()
Na snímke vľavo-Július Kolesár-Drienka obyčajná (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Organizátori usporiadali bonsaje vkusne, malé stromčeky sa odvďačili svojou krásou]()
Organizátori usporiadali bonsaje vkusne, malé stromčeky sa odvďačili svojou krásou (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Pestovatelia nemajú možnosť vidieť zasnežené bonsaje s inovaťou.Jediným pomocníkom je infračervená fotografia]()
Pestovatelia nemajú možnosť vidieť zasnežené bonsaje s inovaťou.Jediným pomocníkom je infračervená fotografia (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![V reálnych farbách s použitím infračerveného efektu bonsaje vyzerajú skvele]()
V reálnych farbách s použitím infračerveného efektu bonsaje vyzerajú skvele (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Bonsaje tvarujú pestovatelia]()
Bonsaje tvarujú pestovatelia (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Bonsaj v reálnych farbách upr]()
Bonsaj v reálnych farbách upr (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Zelená farba odráža infračervené svetlo.Práve z týchto dôvodov sú listy biele]()
Zelená farba odráža infračervené svetlo.Práve z týchto dôvodov sú listy biele (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Bonsaje sa návštevníkom výstavy páčili]()
Bonsaje sa návštevníkom výstavy páčili (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
![Záujemcov bolo veľa]()
Záujemcov bolo veľa (zdroj: Foto:Lórant Kulík)