reklama

Výstava fotografií: Aké známky nosili domov režiséri

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach sa pochválila trojvýstavou. Viac o známkach režisérov sa dozviete v príspevku.

Výstava fotografií: Aké známky nosili domov režiséri
9F. (Zdroj: Lórant Kulík)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Video z výstavy: Ako sa učili režiséri

Text, foto a video: Lórant Kulík

Výstava fotografií: Fotoklub Nova

Autorskú výstavu  Moje svety Fotoklubu Nova si mohli milovníci fotografií pozrieť od 15.novembra vo VKJB na Hviezdoslavovej v Košiciach. Už pri vstupe zaujal leták k výstave. Informuje o 45.výročí klubu, ktorý založili v roku 1976 desiati nadšenci fotografie. Klub má v súčasnosti 21 členov. Všetci sú aktivní, svoje diela pravidelne prezentujú na výstavách nielen doma, ale aj v zahraničí.

Členovia klubu sa môžu pochváliť významnými oceneniami. Pani Ľubica Kremeňová získala fotografický titul EFIAP -Excellence FIAP. V súťaži Life Press Foto 2021 dostala bronzovú medailu. V súťaži DigiFoto Galanta 2021 vyhrala 1.miesto za sériu fotografií „Keď sa lámu limity“. Takto by sme mohli menovať ďalšie ocenenia, ktoré  získala pani Ľubica Kremeňová. Na výstavách prezentujú svoju tvorbu aj ďalší členovia fotoklubu, ktorí sú držiteľmi viacerých ocenení.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Malú ukážku z výstavy Fotoklubu Nova si môžete pozrieť na nasledujúcich fotografiách.

1F.
1F. 
2F.
2F. 
3F.
3F. 
4F.
4F. 
5F.
5F. 
6F.
6F. 
7F.
7F. 
8F.
8F. 
9F.
9F. 
10F.
10F. 

Akcia na Valentína v knižnici

Knižnica pripravila pre svojich priaznivcov valentínsku Šťastnú hodinku. Dňa 14.2.2022 si medzi 15:00-18:00, mohli čitatelia využiť polovičné zápisné. Knižnica pri tejto príležitosti odpustila pokuty za oneskorené vrátenie kníh.

V centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej ul. 5 sa od 15:00 sa na Valentína konalo mnoho zaujímavých akcií. K dispozícii bola fotostena (na snímke), pri ktorej si mohli záujemcovia urobiť vtipné fotky. Rekvizity už boli pripravené, stačil len dobrý kreatívny nápad. Svoje vedomosti z literatúry si mohol každý overiť prostredníctvom zaujímavého kvízu. Kto sa zapojil do akcie v knižnici, dostal sladkosti a malú knižnú odmenu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Atmosféru v knižnici na Valentína si môžete pozrieť v našej krátkej fotogalérii.

11V.
11V. 
12V.
12V. 
13V.
13V. 
14V.
14V. 

Výstava: Ako sa učili režiséri

Sedemnásti herci prijali pozvanie na výstavu s radosťou. Zaspomínali na školské časy prostredníctvom svojich vysvedčení. Tak isto mali svojich obľúbených učiteľov a spolužiakov. Na výstave prezentovali svoje vysvedčenia a diplomy, zároveň rozprávali zaujímavé príbehy zo školských lavíc (na snímke).

Esteticky a vkusne usporiadaná výstava pripomína spomienky zo školských lavíc  Juraja Lehotského, Martina Šulíka, Mariany Čengel Solčanskej, Dušana Rapoša, Eduarda Grečnera, Juraja Jakubiska, Pavla Gejdoša, Evy Štefankovičovej, Zoroslava Záhona, Martina Ťapáka, Dušana Trančíka, Vlada Balca, Jakuba Kronera, Juraja Nvotu, Yvonne Vávrovej, Jonáša Karáska, Juraja Lihosita.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Výstavu Filmoví režiséri v školských laviciach si môžete pozrieť vo fotogalérii a na videu.

15R.
15R. 
16R.
16R. 
17R.
17R. 
18R.
18R. 
19R.
19R. 
Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  269
  •  | 
  • Páči sa:  1 573x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v od júna 2018 už nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený pre každého, kto má rád históriu, umenie a rád varí. Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Od roku 2023 som členom Združenia historikov moderného výtvarného umenia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

291 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu