Prečo nebola informácia o tejto tragickej nehode nikde v správach?

Písmo: A- | A+

V piatok, 27.júna 2014 bola na priechode pre chodcov na Balkánskej ulici v Bratislavskej mestskej časti Rusovce ťažko zranená žena a malý chlapec. Obaja skončili v nemocnici. Vodička, ktorá nehodu spôsobila si ich vôbec nevšimla, lebo telefonovala a vpálila do nich v plnej rýchlosti.

Informáciu o tejto závažnej nehode ste si neprečítali, pretože sekunda rozhodla, že sa to naozaj nestalo. Tá žena som ja. Išla som so synom zo školy, bolo 10 hodín. S vysvedčením pod pazuchou sa deťom začali prázdniny. Snažili sme sa prejsť cez priechod. Z ľavej strany auto zastavilo (za volantom bol muž) a tak sme vykročili. Syn rozprával zážitky z posledného dňa a ja som spomalila, lebo rútiace sa auto z pravej strany neznižovalo rýchlosť a nezdalo sa, že má v úmysle zastaviť. Syna som v poslednej chvíli stiahla za ruku a nechápala som. Ani vodič, ktorý nás pustil nechápal a ani pár áut, ktoré stáli za ním, ani vodič auta, ktoré išlo za spomínaným autom.

Vážená pani. Riadili ste červené auto, na uchu ste mali mobil v bielom obale a vôbec ste si nevšimli, že prechádzame cez cestu. Neviem značku Vášho auta, ani EČV, lebo som na to nemala čas a bola som rada, že som syna previedla na druhú stranu. Začína to byť už aj v Rusovciach adrenalín.

Poobede som mala „šťastie“ na podobnú situáciu ešte jeden krát. Znova v Rusovciach, priechod pre chodcov blízko futbalového ihriska. Cez priechod sme chceli prejsť ja a dve deti na bicykli. Stáli sme a čakali. Tentoraz zastalo ako prvé auto prichádzajúce z pravej strany. Riadil opäť muž. Auto - veľký bavorák. Deti videli, že auto zastavilo a sadli si na bicykel. Zrazu sa z ľavej strany rútilo auto, opäť riadila žena a opäť telefonovala. Aké mala auto som si vôbec nevšimla. Šla rýchlo. Nezastavila. Deti akoby zázrakom nezachytila a vodič auta, ktorý zastavil vyskočil a keďže to celé videl, kričal za ňou. Nejdem opakovať slová, ale v tom momente si dotyčná vodička nič krajšie nezaslúžila.

Vyzývam preto všetkých vodičov:

Začali sa letné prázdniny. Detí bude vonku behať, bicyklovať sa, či naháňať najbližšie dva mesiace viac ako inokedy. Prosím, buďte opatrnejší, predvídajte a hlavne si konečne zabezpečte do auta zariadenie, aby ste nemuseli počas jazdy držať telefón pri uchu, keď už musíte telefonovať. V momente, keď si sadnete za volant, máte v rukách zbraň a preto jej venujte 100% pozornosť. A ja neprestanem svojim deťom opakovať, aby na vozovku nevstupovali, pokiaľ nezastanú autá v obidvoch smeroch.

Ďakujem všetkým ohľaduplným vodičom.

Skryť Zatvoriť reklamu