Zlodejka

Písmo: A- | A+

Zahryzla si do jazyka a nepovedala ani slovo. Až potom ju pustil a utekal smerom k mostu.

V to ráno mala na vedľajšom vankúši odkaz. Nepravidelný odtlačok hlavy a pár vlasov jej pripomenul, že je zlodejka.

„Si tu?“, zakričala do úst otvorených dverí vedúcich do predsiene.

Odpoveď na ňu nenarazila ani vtedy, keď sa pomaly posadila na posteli, ktorá sa spamätávala z nočnej fušky. Táňa sa už pol roka vláči so ženáčom, ktorému dobrodružná para poháňa rozheganú lokomotívu. Nie je najmladší, ale zato peňazí má... Jeho stará je trúba, ktorá sedí od rána do večera kdesi v kancli a kochá sa pohľadom na faktúry od dodávateľov, prispievateľov, veriteľov a iných krotiteľov peňazí.

„Hahaha, keby vedela!“, rozštekala sa na celých 120 metrov štvorcových luxusného apartmánu s výhľadom na slobodu. Radovan ju obdarúva priazňou aj preto, že má v rodnom liste svieži dátum mladosti. Tá jeho liptovská Mara, či ako volá svoju zákonitú, nevyzerá zle, ale nemá naňho čas. No a čo? Táňa, vďaka veľkým kozám, priťahuje chlapov ako bábätká po dvoch hodinách spánku a jej mliečna poduška zarába lepšie ako všetky vysokoškolsky vzdelané manažérky dokopy.

„Tak tu si,“ našla ho konečne s cigarou na terase. „Nie je ti smutno?“, obtočila si zo dva vlasy na jeho celkom úctyhodnej plešine.

„Prestaň!“, hodil sebou do strany, až jej jeden kus zostal v ruke. So záujmom si ho prezrela, oslintala a vrátila naspäť na majiteľovu hlavu.

„Včera to bolo o chlp,“ vyfúkol, „keby nás zbadala skôr, ako my ju, môžeme to zabaliť. Vieš, čo by narobila?“, položil si hlavu na čiarku a snažil sa počuť tlkot jej srdca. „Ty tam nič nemáš?,“ pozrel sa jej do očí a pritlačil hlavu silnejšie.

„Somár,“ ťapla ho po chrbte, „ si zaplatil za toto,“ pripučila ho z oboch strán silikónovou ozdobou, „ a nie za to, aby mi vybrali srdce.“

Keby nemal prachy, ťažko by tu teraz bola. Občas je divný, jeho práca je nudná a býva agresívny. Premýšľala, kam zmizne, keď sa ho nabaží. Pokiaľ jej bude okrem svojej drobnosti pchať do nohavičiek aj peniaze, nemá dôvod na odchod a okrem toho, kam by išla? K mame na Oravu? Ako sa asi má? Už ju pár rokov nevidela. Kašle na ňu tak, ako sa voľakedy ona vykašlala na ňu. Internát nebol najlepšie riešenie ako sa jej zbaviť. Tam sa to všetko začalo. Stačil jeden zmeškaný autobus a nápad vymyslený strachom z otca, že nepríde načas domov. Mobil mala dva dni vybitý a šnúra od neho zostala pod posteľou v detskej izbe. Bože, keby nebola taká neporiadna! Keby ju mala na stole, alebo keby si ju hneď zabalila do tašky!

Je to jedno. Čo sa stalo sa nedá, vrátiť späť a otec by to aj tak nepochopil. Ten vidí len svoj počítač. V jednom kuse je na ňom nalepený. Mama šalie, stále doňho šteká, nech pohne tým svojím zadkom. Má ju rada, ale ani ona si nič nevšimla a nechala ju ísť. Táňa nechcela ísť na internát. Cítila sa tam ako diamant v nudnom piesku. Snažila sa nevynikať, nevytŕčať, ale aj tak si ju hneď každý všimol. Každý grázel. Ona pritom patrila medzi celkom dobré študentky a nerada chodila von.

V ten piatok zmeškala medzimestský autobus a ďalší mal ísť až o dve hodiny. To by už bola dávno doma. Čo teraz? Ani vidno nebude dlhšie ako pol hodinu a kde sa bude tárať sama mestom? Na to, že jej to myslelo, urobila niečo, odkiaľ nebolo cesty späť...

Skryť Zatvoriť reklamu