Kaštieľ Chateau appony - izba Márie Terézie - recenzia

Nedávno sme sa spolu s manželkou vybrali na nádhernú, úžasnú cestu do kaštieľa Chateau appony v Oponiciach, v blízkosti mesta Topoľčany, na tri dni. Zarezervovali sme si izbu Márie Terézie, ktorá patrí k jednej z najluxusnejších.

Kaštieľ Chateau appony - izba Márie Terézie - recenzia
Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Kaštielik ponúka,aj iné možnosti ubytovania. Môžeme potvrdiť, že skutočne to bolo neopísateľne, nádherné ubytovanie. Už len pri vstupe do samotného komplexu, je vidieť nádhernú výzdobu, krásne klenby. Samotný kaštielik disponuje veľmi milými a profesionálnymi pracovníkmi na recepcii, ktorí ochotne všetko vysvetlili a porozprávali, ako sa v komplexe orientovať.

Kaštieľ Chateau appony Oponice
Kaštieľ Chateau appony Oponice (zdroj: Marek Kytka)

Čo sa týka samotnej izby Márie Terézie, tak je to skutočne obrovský luxus. Pri vstupe do izby, sme obaja s manželkou, s otvorenými ústami sledovali tu nádhernú izbu a čo všetko sa v nej nachádzalo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Izba Márie Terézie v Chateau appony
Izba Márie Terézie v Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka)

Izba Márie Terézie v Chateau appony
Izba Márie Terézie v Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka )

Pohľad na izbu Márie Terézie v Chateau appony
Pohľad na izbu Márie Terézie v Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka )

Samozrejmosťou bolo kompletné vybavenie a obrovská priestrannosť. Izba sa nachádza v samostatnej jedinej vežičke - napravo. Všade navôkol sú obrazy Márie Terézie a zarámované historické fotografie (niektoré aj srandovné, keďže na jednom veľkom obraze, jej domaľovali kabelku LW).

Izba Márie Terézie v Chateau appony - kabelka LW :D
Izba Márie Terézie v Chateau appony - kabelka LW :D (zdroj: Marek Kytka )

Nachádza sa tu kreslo, veľa pohoviek pre dvoch, stôl na písanie, vysoká obrovská posteľ (keď ste sa na nej posadili, tak ste nohy mali vo vzduchu, alebo je to tým, že mám len 170 cm výšku ? :D), nádherné klenby, veľká skriňa, televízia a neskutočná obrovská kúpeľňa, v ktorej sa nachádzalo wc, sprchový kút a vaňa s masážnymi triskami (to sa muselo vyskúšať - relax vo vani s masážou na nezaplatenie). Z vane máte výhľad na vonkajší areál kaštielika a pri umývadle máte zase výhľad na park a prístupovú cestu ku kaštieliku.

SkryťVypnúť reklamu
Kúpeľňa v izbe Márie Terézie v Chateau appony
Kúpeľňa v izbe Márie Terézie v Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka)
Masážna vaňa v kúpeľni izby Márie Terézie v Chateau appony
Masážna vaňa v kúpeľni izby Márie Terézie v Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka )
Kúpeľňa v izbe Márie Terézie v Chateau appony
Kúpeľňa v izbe Márie Terézie v Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka)

Súčasťou je aj obrovské zrkadlo a masívny keramický (žiaľ ozdobný) krb.

Izba Márie Terézie v Chateau appony
Izba Márie Terézie v Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka)

Na oknách z vnútornej strany, sú masívne okenice, pri ich zatvorení bola super tma (ráno sme mali problém otvoriť oči).

Súčasťou kaštielika je aj reštaurácia, v ktorej sa výborne najete, avšak za kvalitu, v takom komplexe sa pripravte, že si priplatíte.

Reštaurácia v Chateau appony
Reštaurácia v Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka )

Ceny jedál sa pohybujú od zhruba 12 eur vyššie, s bohatým výberom alkoholu. Súčasťou jedálnička sú predjedlá, polievky, hlavné jedlá a dezerty. Ako malé predjedlo sme dostali domáci orieškový chlebík s masielkom a grilovanou soľou.

Osobne sme si k jedlu dali grilovanú chobotnicu, s grilovanou zeleninou a pečenými zemiakmi👌🤤, ktorá nás vyšla zhruba 16 eur za porciu. Chutila výborne.

SkryťVypnúť reklamu
Grilovana chobotnica v reštaurácii Chateau appony
Grilovana chobotnica v reštaurácii Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka )

Raňajky sme mali formou švédskych stolov, kde ste sa dosýtosti najedli a dali si kávu, čaj, džús, vodu s citrónom. Obslúžite a vyberiete si sami, na čo máte chuť. (pestrosť je obrovská: cereálie, mlieko, tmavé, biele pečivo, koláče, šunky, salámy, syry, vajíčka, zelenina, ovocie, párky, škvarenica) Personál na profesionálnej úrovni milý a priateľský, kde aj pri prestieraní stolu, bola u nich samozrejmosť biele rukavičky.

Malou nevýhodou je, že na izbe sa nenachádzala malá kuchynka, pre prípravu malého jedla, takže všetko len buď v reštaurácii v kaštieliku, alebo dovoz z blízkych reštaurácií. (oplatí sa dovoz z blízkej dedinky Kovarce, čo je pred Oponicami) V samotnej izbe je obrovská čistota, navyše nie je vôbec počuť hluk a ľudí z vedľajších izieb, aj keď sa vo vedľajšom ,,bloku,, konala svadba a slávnosť. Opäť malým mínusom bolo cítiť pri otvorení okna malý zápach ,,domova,, z neďalekého družstva, ktorý však po chvíľke zmizol.

SkryťVypnúť reklamu

K areálu prislúcha veľká záhrada na skvelé večerné, romantické prechádzky. Ďalej je možnosť zahrať si tenis, alebo dať welles, dobrú masáž alebo navštíviť apponyiho obrovskú knižnicu (vstup 6 eur).

Apponyiho knižnica v Chateau appony
Apponyiho knižnica v Chateau appony  (zdroj: Marek Kytka)

Určite je potrebné byť ubytovaný minimálne na 2 dni (jeden deň budete len s otvorenými ústami, pozerať na samotnú úchvatnú izbu).

V okolí sa môžete vybrať na Oponický hrad (zhruba 1 hodinka cesty), avšak je potrebná pevná dobrá obuv a opatrnosť na hrade, keďže sa jedná skôr o zrúcaninu. Výhľad na okolie však stojí za to!

Oponický hrad
Oponický hrad  (zdroj: Marek Kytka)
Výhľad z Oponického hradu
Výhľad z Oponického hradu (zdroj: Marek Kytka)

V dedinke je možnosť pozrieť kostolík, kde je hrobka Apponyiho alebo Apponyiho kaštieľ - poľovnícke múzeum (zhruba 5 eur vstupenka), kde je naprosto úžasná pani sprievodkyňa, ktorá Vám povie neskutočné množstvo informácií a histórie.

Apponyiho starý kaštieľ
Apponyiho starý kaštieľ  (zdroj: Marek Kytka)

Samotná dedinka Oponice je menšia, tichá a ľudia Vás odzdravia na každom kroku.

V prípade, ak by Vám preložili termín (telefonicky sa najskôr opýtajú - z dôvodu možnosti objednania celého komplexu), vedia Vám to skvelo vynahradiť.👌

Na záver môžeme uviesť že kaštielik a ubytovanie v jednej z najluxusnejších izieb hodnotíme na 9,0-9,5 z 10.

Recenzia a ďalšie fotky sú zverejnené na mojom facebooku link - https://www.facebook.com/1889206931193061/posts/4477978305649231/

Budem rád, ak ma podporíte na sociálnych sieťach:

Instagram: @fit_kit5

Facebook: https://www.facebook.com/1889206931193061/posts/3141386682641740/

Súčasne, ak máte záujem o spoluprácu, reklamu, súťaž, promo, propagáciu, príspevok na sociálnych sieťach alebo formou recenzie, aj u mňa na blogu sme.sk neváhajte ma kontaktovať na sociálnych sieťach.

Marek Kytka

Marek Kytka

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  20x

Milujem prírodu, turistiku, cestovanie, pričom rád navštevujem krásne miesta a najmä hrady a zámky. Ak máte záujem o spoluprácu, reklamu, propagáciu, promo, súťaž, príspevok na mojich sociálnych sieťach, tak ma neváhajte osloviť :) Zoznam autorových rubrík:  ŠportCestovanieCvičenie, strava, tréningy

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
SkryťZatvoriť reklamu