reklama

Prečo je David Krejčí kľúčový pre Boston Bruins ?

Svetom otriasla fantastická správa, a to že do Bostonu sa po roku v Európe vracia legenda David Krejčí !

Prečo je David Krejčí kľúčový pre Boston Bruins ?
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prečo je pre Boston Bruins Krejčí tak dôležitý ?

V prvom rade sú to obrovské skúsenosti, no v neposlednom rade Krejčí stále patrí k TOP centrom na svete a to aj vo veku 36 rokov. Podpisom Bergerona sa z Bostonu stáva jeden z kandidátov na Stanley cup. Bude to však stačiť ? Je potrebné povedať, že Boston nedisponuje vo farme kvalitnými hráčmi, ktorí by sa presadili a vedeli rozhodovať zápasy v NHL. Je to možno posledná sezóna na dlhšiu dobu, kedy má Boston šancu zabojovať o Stanley cup. Po šume, že Krejčí svoj návrat intenzívne riešil s Paštrňákom a hlavne s legendou a kapitánom Bruins Bergeronom, podpísal práve aj kapitán, nový kontrakt. Sám určite tiež cítil, že je možnosť s Bostonom dostať sa do play off NHL a to až do finále.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

S Krejčím tak Bostonu vzrástla sila ako v útoku, tak aj v presilovkách. Krejčí je stále nesmierne cenený útočník a hlavne dôležitý center. Jeho prehľad v hre je obrovský. Vie predvídať situácie a taktiež spoluhráčov nájsť vo vyložených situáciách na skórovanie do súperovej bránky. Neraz sú z toho nádherné góly. Keď je potrebné vie spomaliť hru, ukľudniť situáciu a rozdať dôležitú prihrávku do prečíslenia. V presilovkách je to mozog akcii, ktoré končia väčšinou gólmi. V dôležitých zápasoch vie rozhodovať zápasy, čo neraz dokázal. Taktiež vie skvelo brániť, čo z neho skutočne robí komplexného hokejistu. Navyše už veľakrát dokázal, že v kľúčových momentoch dokáže prepnúť na vyššiu úroveň.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu

VÝPREDAJ na 4home ! zľavy až 80% a súčasne použi KÓD - AF3 a získaj ďalšiu zľavu 3%!!! Link: https://lnk.sk/bqes

Skvelé fitness oblečenie zn. Ironaesthetics so zľavou nad 50 eur ! KÓD - IRON5 Link: https://lnk.sk/pfil

V play off NHL odohral 156 zápasov, v ktorých vsietil 42 gólov a 82 asistencií. So spoluhráčmi z útoku si vždy vedel rozumieť. Najmä chémia v útoku s Paštrňákom vzbudzovala rešpekt a strach. Chlapci o sebe vedeli aj naslepo. Vždy tie akcie vedia ,,rozobrať,, súperovu obranu a vsietiť gól do odkrytej bránky. Práve toto potrebuje Boston, pretože Krejčí bude určite v druhom útoku. Je to skutočne rozdielový hráč, ktorí má skvelú prácu s pukom a zopakujem to ešte raz, má nesmierny prehľad v hre. Hráči v jeho útoku sa s jeho podporou stávajú oveľa viditeľnejšími a nebezpečnejšími pred súperovou bránou. Vzhľadom na jeho šikovné prihrávky a spôsob, akým tvorí hru, však ťaží celý tím. David radšej prihrá, ako strieľa.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Podľa portálu https://www.dailyfaceoff.com/teams/boston-bruins/line-combinations/ by mala byť začiatočná zostava Bostonu nasledovná:

Útok č. 1

Obrázok blogu

Zľava 20% na nezlacnenú obuv značky NEW BALANCE ! KÓD - EDGN20CM Link: https://lnk.sk/uhqy

8 % zľava - Všetko pre domácnosť! KÓD - 2022OLASHOP8 Link: https://lnk.sk/xozy

Útok č. 2

Obrázok blogu

Podpisom zmluvy s ďalším českým hráčom Pavlom Zachom budú ďalšie dva útoky (3. a 4. útok) nasledovné:

Obrázok blogu

Je ešte možnosť, že ku Krejčímu sa do druhého útoku vráti Paštrňák a to by bola už naprostá bomba. Vymenil by sa s Debruskom. Ak sa postavia spolu Hall, Krejčí a Paštrňák, tak to pre súperov bude neriešiteľný problém. K tomu treba pripočítať skvelý prvý útok s Bergeronom a Marchandom, ktorí vedia tiež neskutočne zavariť súperovej obrane. Zostava tak bude poriadne nabitá. Je preto jasné, že centrom prvej presilovkovej formácie bude Bergeron a druhej práve Krejčí. Boston tak získa nesmiernu výhodu v presilovkách, nakoľko ,,mozgy,, akcii budú práve Bergeron s Krejčím. Určite sa tak môžeme tešiť na skvelé hokejové akcie a ukážkové góly, s vyšachovaním obrany súpera.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Zľava 10% na skvelé štýlové oblečenie ! KÓD - WINTER link: https://lnk.sk/hubx

Skvelé oblečenie značky Gate vo výpredaji! Link: https://lnk.sk/kij9

V play off 2011 a potom 2013 viedol Boston Bruins, ako elitný center a toto ťaženie sa vždy skončilo účasťou vo finále. Prvýkrát v nej tím uspel a získal Stanley Cup, druhýkrát nestačil na Chicago Blackhawks. David Krejčí však bol v obidvoch prípadoch najlepším útočníkom Bruins a najproduktívnejším hráčom celej vyraďovacej časti. Veľa krát dokázal Krejčí, že je jednoducho stále rozdielový hráč, ktorého Boston potrebuje.

Škoda, že sa k tímu nepripojí aj big Z. Určite sa máme na čo tešiť a nová sezóna v NHL bude nesmierne vyrovnaná a zaujímavá.

Prestavba Bostonského kádra sa tak musí minimálne o rok odložiť.

Ďakujem za pozretie, prečítanie článku.

Budem rád, ak ma podporíte na mojich sociálnych sieťach, prípadne budete odoberať moje články.

Nezabudnite kuknúť môj Tik-Tok účet pre rôzne videá krásnych futbalových, či hokejových gólov, noviniek, atď. https://www.tiktok.com/@sportkitkat2910?_t=8UR1qP9IwRp&_r=1

Taktiež môj web https://linktr.ee/Kitkat29

Ak by ste mali záujem o kompletne popísaný tréning korte s rozpisom tréningu, stravou, suplementáciou a mnoho iného dokopy na  50 stranách neváhajte ma kontaktovať.

Marek Kytka

Marek Kytka

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  20x

Milujem prírodu, turistiku, cestovanie, pričom rád navštevujem krásne miesta a najmä hrady a zámky. Ak máte záujem o spoluprácu, reklamu, propagáciu, promo, súťaž, príspevok na mojich sociálnych sieťach, tak ma neváhajte osloviť :) Zoznam autorových rubrík:  ŠportCestovanieCvičenie, strava, tréningy

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu