Vydieranie morálkou

Zvykli sme si na otrocký život, ktorý znamená každodenné skoré ranné vstávanie do práce po celý zvyšok nášho dospelého života. A načo?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Určite ste sa už mnohokrát pýtali samy seba prečo sa to stalo práve mne? Prečo nemám také šťastie ako ostatní? V čom som horší ako iní? Pravda je, že ste lepší ako si myslíte. To, že nemáte toľko peňazí ako iní ľudia neznamená, že ste horší. Práve naopak. Mate lepšiu morálku a ste lepšie vychovaní. Veď nie na darmo sa vraví, že veľký majetok sa poctivou prácou nadobudnúť nedá. Aj keď samozrejme nájdu sa výnimky.

No pre obyčajného priemerného človeka, ktorý verí v dobro a spravodlivosť je to priamnedosiahnuteľný cieľ.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dennodenne vidíme v televízii bohatých ľudí, ktorý ukazujú svoj luxus iba preto, lebo im robí dobre ako im ostatní ľudia závidia. Takisto politici, ktorí sľubujú lepšie časy ale v skutočnosti „hrabú“ len pre seba. Kedysi sa snažili aspoň naoko presvedčiť ľudí, že naozaj zastupujú ich záujmy a snažia sa im zabezpečiť lepší svet. Ale dnes? Dnes, v dobe keď je už každému všetko jedno politici bez hanby klamú a smejú sa nám priamo do očí. To preto, lebo sme ich to naučili. Dovolili sme to. Zistili, že ľudia si zvyknú na všetko a neodvážia sa protestovať. A Možno by sa aj odvážili, len sa im akosi nechce. Zvykli si na otrocký život, ktorý znamená každodenné skoré ranné vstávanie do práce po celý zvyšok ich dospelého života. A načo? Za mizerný plat, z ktorého zaplatia nájom, stravu, oblečenie, benzín... Áno, samé účty, faktúry, dane... a stále dookola, celý život. To v tom lepšom prípade, že z výplaty dokážeme vyžiť. Ale čo tí nešťastníci, ktorí si museli zobrať pôžičky, úvery a zadlžili sa do konca života. Stačí jedna chyba, jeden omyl a človek je na ulici.

Skryť Vypnúť reklamu

Nájde sa aj veľa ľudí, ktorí takto nechcú žiť. Nemajú na výber a pod tlakom si vyberú cestu kriminálnika. Zahodia morálne zábrany, pretože nevidia inú cestu akoby mohli prežiť. A čo ak by si takúto cestu vybral každý z nás? Čo potom? To by už bolo neskoro.

MORÁLKA. To je to, čo drží slušných ľudí na uzde aj keď sú tlačení do kúta. A Presne na to sa naši mocní páni spoliehajú. Že budú aj naďalej beztrestne žiť na úkor ľudí, lebo veria, že im nikto nič nemôže.

Je to zvláštne ale podľa všetkého ľuďom takýto život vyhovuje. Na záver by som to zhrnul jedny krátkym ale výstižným vtipom:

Kvôli nízkej produktivite v jednej továrni si prizvali na pomoc odborníka. Ten sa spýtal jedného zo zamestnancov: - Čím si vysvetľujete stagnáciu tejto firmy? Je to nevedomosťou a slabou motiváciou alebo nezáujmom zamestnancov? –

Skryť Vypnúť reklamu

Zamestnanec sa zamyslí a odpovie: - Neviem a ani ma to nezaujíma. –

Je to smutné ale presne takto je to v dnešnom svete.

Peter Labant

Peter Labant

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorý Vám povie o veciach, o ktorých sa inde nedozviete Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu