Keď sa žilo lepšie

Život v inej krajine, len preto, že je tam lepšia životná úroveň, predsa ešte nemusí byť lepší.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (76)

Chrúmem si lupienky na gauči a so záujmom sledujem program Luton Airport. Dlážku zametá mladá Poľka. Prišla si do Anglicka zarobiť ako upratovačka letiska. Skoro mi zabehlo, keď začala hovoriť o tom, ako ťažko sa jej doma žije, že ona (podotýkam bola asi v mojom veku) si ešte pamätá, ako museli stáť v rade na cukor a iba jedlo kilo bolo povolené pre rodinu. Že dúfa, že raz sa aj tam zlepší život...

Vypínam telku a premýšľam.. To sa nám fakt tak zle žilo?

Nebolo síce veľa korún nazvyš, ale boli sme šťastnejší. Ráno sme umyli okná modrou okenou, žiadnymi extra special ultra light shine prostriedkami. Rovno na to najhoršie slnko sme vyšli natretí modrou indulonou, prípadne aj slaninou (to už boli iné extrémy!), žiadne 50plus UV. Na obed sme jedli šošovicu, čokoládový puding, zapili sifonkou a utekali preč za deťmi von. Nestravovali sme sa v reštauráciách a necítili sa trápne pre malý tip čašníkovi. Nikto nemal drahý mobil s pripojením na net, nikto nemal internet v obývačke. Nepotrebovali sme laptopy na domáce úlohy s bezdrôtovým pripojením. Nikto nechcel iPad od Apple aby mohol machrovať, lebo o ňom ani netušil. Mama nám za odmenu dovolila večer premietať filmy na premietačke, hračky sme mali všetci rovnaké = komunistické. Otec vyfasoval v robote bagandže a daroval mi ich, lebo teraz bol rad na mne. Boxovalasom ich každý deň s hrdosťou. Všetci sme boli ako tak rovnakí, normálni ľudia, čo si písali listy namiesto SMS a Skype. Bolo to pekné. Jednoduché.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chcela by som ten čas vrátiť a tešiť sa s Macka Uška. Skákať cez gumu a závidieť cvočky kamoške...

Dnes mám všetko a vôbec ma to neteší. Už teraz uvažujem nad novým laptopom, lebo ten starý nie je kompaktibilný s dobou, ktorá sa ma snaží presvedčiť, že bez toho sa nedá ďalej žiť. A čo je najsmutnejšie, že je to tak trochu pravda.

Katarína Lábiková

Katarína Lábiková

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  0x

https://wr07.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu