Variť s mamou je zážitok

Zapájať sa do domácich prác nebola nikdy moja najmilšia činnosť. Asi najhoršie som bola na tom s varením. Ja som vlastne nevedela uvariť takmer nič poriadne. Aj keď som sa často mame popod ruky tisla rovno do hrnca, po svadbe bol pre mňa stále husársky kúsok spraviť zátrepku. Keď sa dnes vraciam domov dvakrát do roka, varenie s mamou je kultúrny zážitok. Nijaká povinnosť. A varenie makových šúľancov, či pečenie jablčníka, znamená pre mňa, že SOM DOMA!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Keď sme naposledy s manželom prišli domov na oravskú dovolenku, vedela som, že ako prvé nás bude na stole čakať niečo dobré. Zemiakový šalát s rezňom a kopec povianočných koláčov bol dôkaz, že sme trafili do pravých dverí. Všetci vnímali jedlo ako normálnu večeru, ja ako stolovanie s kráľovskou rodinou. Bublinková "malinovka" z Jednoty len pridala na hodnote. "Nemôžem uveriť, že už som vlastne doma a jem to, na čom som bola odrastená," krútila som neveriacky hlavou nad plným tanierom.

Zdá sa to také normálne, ale slovenské jedlo je mojou tajnou láskou, ktorú v Anglicku podvádzam a cítim sa preto niekedy previnilo. Všetky čokolády v Británii a všetky indické reštaurácie sú len nepatrnou omrvinkou z toho, čo mama varí doma sestrám na večeru. "Katarína, my ti závidíme, stále si len vypekáte kurčatá a máte super jedlá, my máme dnes na obed zase hrach!", píše malá sestra v maile. Ani len netuší, že ja by som ten hrach zamenila aj za šľahačkovú tortu od samej Britskej kráľovnej.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Variť s mamou doma je sranda. Všetko je staré známe. Tisíckrát ohorený hrniec a ošúchaná varecha mi pripomínajú detstvo. Je to niečo, načo sa špeciálne "šetrím" dvakrát do roka. Nie len tak mi mama hovorievala, že ľudia chcú vždy to, čo momentálne nemajú. Ja mám však pocit, že tentokrát nejde len o akýsi rozmar!

Katarína Lábiková

Katarína Lábiková

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  0x

https://wr07.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu