Užívam si

Každý mi trepal o hlavu, ako si mám užívať, kým môžem. Že potom, keď príde rodina a zodpovednosť, už nebudem mať slobodu a môjmu užívaniu nastane koniec. Prišla rodina aj zodpovednosť a ja som pochopila, že ľudia kecali a za svojimi kecami zakrývali strach a zmysel pre zodpovednosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Rozprávam sa s kamoškou cez skype: "Ahoj! Čo máš nové?", pýtam sa po dosť dlhej dobe odkedy sme sa nevideli. "Mám nového priateľa, chodíme každý víkend do baru, piť a zabávať sa. Veď to poznáš." Pravdupovediac, nie nepoznám, ale prikyvujem. Na oplátku sa pýta ona mňa: "A ty ako?" "No my sme ok, synček poslúcha, sme zdraví a rastieme." Dosť nudná konverzácia z mojej strany. Rozhovor pokračuje s tým, že ako je dôležité si vyjsť každý víkend do baru a vypiť si, inak by asi zošalela. A ako je veľmi nevyhnutné mať nejakého aktuálneho priateľa s ktorým si momentálne užíva, pretože to by bola potom nuda v živote. Ďalej počúvam o tom, ako aj ona by chcela mať dieťa, ale ešte sa naň necíti, ešte si chce užívať, lebo potom sa to nedá. Že počká možno aspoň ďalších päť či desať rokov a možno potom.... 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sedíme so známou na káve a kecáme o živote. "Máte to ťažké čo?!", súcitne mi dohovára. "Keď príde dieťa, všetko sa zmení. Človek si ani nemôže vyjsť von len tak. Zrazu je po slobode a vám neostáva nijaký čas pre seba. Treba si užiť, kým sa ešte dá, lebo potom, potom to bude všetko odrazu iné."

Hmm, rozmýšľam nad tým, čo mi to moji známi i neznámi vlastne hovoria. A stále nechápem, čo tým "užívať si" myslia. Ožierať sa? Sexovať bez zábran s kýmkoľvek a kedykoľvek? Hádzať na seba drahé kúsky oblečenia a potom sa v nich promenádovať po baroch? Spať ráno do jedenástej? Nemyslieť na nič a nikoho len na vlastný zadok? Ďakujem, neprosím!

SkryťVypnúť reklamu

Ja si radšej pôjdem skorej ľahnúť dnes večer, aby som vládala uprostred noci niekoľkokrát vstať a nakojiť svojho syna. A čuduj sa svete, budem si pritom užívať...!

Katarína Lábiková

Katarína Lábiková

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  0x

https://wr07.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu