Štátna (ne)moc...

Citácia z ústavy Slovenskej republiky:"Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo."Prvá hlava, Prvý Oddiel/čl.2/1

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
3 opice
3 opice (zdroj: google.com)

Citácia z ÚSTAVY SLOVENSKEJ REPUBLIKY:
“Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.”
PRVÁ HLAVA, Prvý Oddiel/čl.2/1

Nuž čo dodať…

Voľby sa už dávno neblížia, ale sú tu. Túto sobotu sa každý z nás slobodne rozhodne koho a prečovoliť. Boli sme svedkami rôznych politických kampaní, rôznych “odrazu” zistených skutočností a prípadov o ktorých sa už síce dávno vedelo, no až teraz prišiel ten pravý čas na to aby sa dostali na svetlo sveta, aby sa začala propaganda, mediálne šialenstvo, klamanie, zavádzanie a boj o následný profit. Niektorí politici začali využívať “demaskérky” aby na vonok pôsobili ako zničení a chudobní občania, ktorím všetci krivdíme. Niektorí zas stavili na svoje početné košiare ovečiek, ktoré slepo počúvajú svojho baču a keď aj sú informovaní o tom, že urobil niečo zlé začnú si ich sami pred sebou ospravedlňovať. 
Nie to nemôže byť tak, on by to neurobil, prinútili ho, nevedel čo podpisuje… A ďalšie podobné myšlienky hraničiace s obvinením o strate svojprávnosti, akejkoľvek morálky, čestnosti a hlavne zdravej súdnosti. Žiaľ je to tak. Mnoho z nás sa necháva ovplyvňovať médiami, známymi osobnosťami, častokrát ani netušíme o čo im v podstate ide. Nevyberáme si svojich lídrov podľa toho čo pre nás skutočne chcú urobiť, nečítame programové vyhlásenia, nezaujímajú nás okolnosti vzniku subjektov – nestaráme sa. Prečo? Je to snáď preto, lebo sme takýto odjakživa? Preto, lebo sme sa stáročia učili iba poslúchať a potrebujeme byť vedení? 
Ja si to nemyslím. Z tohto sme sa už dávno dostali a už dávno sme na inej úrovni. Jediný problém je, že aj “vodcovia” sú už na inej úrovni a my si pred tým zakrývame oči, uši a keď aj máme niečo na jazyku zakryjeme si aj ústa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tieto tri opice vyjadrujú presne osobnosť neinformovaného voliča a predstavte si, že práve tento volič rozhoduje o našej budúcnosti. Rozhoduje o tom koho bude voliť, rozhoduje o tom čo s našou republikou bude v budúcnosti a tak potápa spoločnosť svojou hlúposťou.

Prečo? Pretože svoj čin (rozhodnutie na voľbách) nevie častokrát zdôvodniť inak ako

“Lebo sa mi páčil ich billboard. Lebo v tom spote pekne hovorí. Lebo ho bude voliť a moja mama/babka/kamarát.Lebo som dostal tričko…”

ĽUDIA! NAOZAJ CHCETE TOTO? Apelujem na KAŽDÉHO Z VÁS! Vypustite konečne z myslí médiá, reklamné spoty a heslá! SPOMEŇTE si, čo sa stalo za posledné roky, spomeňte si kto bol kým, kto bol aký človek a kto čo urobil a PREČO! Nikdy neexistovalo vysvetlenie jednoduchšie ako “Ja neviem.“. Nikdy neexistovalo zdôvodnenie viac prislúchajúce krysám ako “Mne je to jedno.

SkryťVypnúť reklamu

Sťažujete sa, že máte také a také podmienky. Nepáči sa Vám situácia na Slovensku. Uznávate a kričíte čim ďalej tým viac, že život v NAŠEJ DOMOVINE je nemožný a hovoríte o tom, že jediná možnosť je ísť preč – do zahraničia. Utekáte od problémov radšej ako by ste ich mali riešiť!NEUTEKAJTE!

Pravdou ale je, že ľudia sa už čoraz viac boja prejaviť svoj názor, boja sa vyjadrovať svoje pocity na vonok, hanbia sa. PREČO? Zas sa pýtam a nepoznám pravú odpoveď, preto prosím skúste prispieť do diskusie a vyjadrite sa, vyjadrite svoj postoj k voľbám,k článku a k otázke PREČO…
Ďakujem, Ladislav Miko.

Ladislav Miko

Ladislav Miko

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rád píšem o veciach, ktoré ma zaujímajú. Rád cestujem a neznášam faloš. Zoznam autorových rubrík:  FacebookNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu