Chcete zachrániť rodinu?

88% žien tvrdí, že nuda a rutina rozbíjajú „spoločnú lásku. Mnohí ľudia sú presvedčení, že dôvodom rozpadu rodiny je najmä nuda. Psychológovia z Kanady zistili opak: rodinu udržuje práve rutina, nuda a ticho v dome.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Domnievajú sa, že istota rodinného šťastia je ďaleko od vášne s rozbíjaním riadov a s hádzaním tanierov. Najviac nás spája pokojné večerné posedenie s čajom a dobrým filmom.

Je fakt, že všetko závisí na výchove. Aká by mala byť rodina sa dieťa učí na príklade svojich rodičov. A rodina musí byť zameraná na to, aby pre deti vytvorila správne prostredie. Toto musí byť hlavným úsilím otca i matky, musia na tom spolupracovať, hoci sa hádajú. Prirodzene, že to všetko sa deje pred očami detí. Preto tam, kde existuje spojenie rodiny kvôli deťom, sa otec aj matka musia anulovať a spoločne pracovať na udržaní rodinných vzťahov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cieľ je dôležitý: udržiavať rodinu tak, aby deti mali ako matku, tak i otca a rodinnú solidárnosť, aby absorbovali to, čo sa nazýva „rodina". Nemôžeme ju ničím nahradiť! Všetko pochádza z nášho duchovného koreňa a ten musíme chrániť a rozvíjať.

Preto by súčasné výkriky egoizmu rovnako ako technický a technologický a ďalší rozvoj nemali brániť v upevňovaní rodiny. Musíme pochopiť, akú veľkú škodu prinášajú niektoré zlé médiá, ktoré nám všetkým vnucujú nepekný príklad správania sa ľudí. Musíme to odseknúť pri koreni, pretože tým ničíme základ ľudstva. Mohli by sme veľmi ľutovať. Veď to nie je sloboda. Sloboda musí byť vnútorná.

SkryťVypnúť reklamu

A z vonkajšej strany, pokiaľ ide o rozvoj života, pokračovanie rodu a pokolenia, žiadnu slobodu nemáme!

Tu musíme konať ako živočíchy a presne určiť: to je živočíšny spôsob života a všetko ostatné je duchovné. A v žiadnom prípade sa nedotýkať tejto neotrasiteľnej hranice, ktorá sa nazýva „rodina", inak ľudstvo ukončí svoju existenciu. 

Michael Laitman

Michael Laitman

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi, odkrývajúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Viacej o Bnej Baruch v SK tu: Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu