Michael Laitman
Prečo sú niektorí veľkí umelci nepríjemní ľudia
Skladajú majstrovské diela, ktoré rozjasňujú naše životy, maľujú obrazy, ktoré zachytávajú ducha svojej doby.
Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi, odkrývajúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Viacej o Bnej Baruch v SK tu: Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/ Zoznam autorových rubrík: Nezaradené, Súkromné
Skladajú majstrovské diela, ktoré rozjasňujú naše životy, maľujú obrazy, ktoré zachytávajú ducha svojej doby.
Svet sa dostal do takého zložitého stavu, že bude nútený pristúpiť na zjednotenie bez ohľadu na to, či si to želá alebo nie. Je nám to nanútené zhora, a ak sa nechceme zjednotiť, zjednotenie sa aj napriek tomu začne uskutočňovať.
Na rozdiel od Vietnamu, Američania Afganistan opustili bez bojov a protivojnových kampaní. História sa zopakovala rýchlosťou blesku, a to je pre nás ponaučenie do budúcnosti.
Na záver nedávneho samitu G7 v Spojenom kráľovstve sa jeho účastníci zaviazali darovať chudobným krajinám jednu miliardu covidových vakcín. Podľa BBC ide o významný krok smerom k imunizácii celého sveta.
Rozpoznanie etáp vývoja ľudstva je jednoduché. Ak sa rozvinie nová úroveň prepojenia a vzájomnej závislosti, je to znamenie, že sme sa posunuli do ďalšej etapy. Ukážkovým príkladom novej etapy je COVID-19.
Po kríze sa do práce nevraciame tak, ako to bolo obvykle. V Číne je späť znečistenie ovzdušia, pretože továrne opäť bežia na plné obrátky, zákazníci sa však do doby pred koranavírusom nevrátia.
Prežívame veľmi zaujímavý okamih, kedy sa takmer celý svet snaží vrátiť k starému životu. Ľudia dúfajú, že všetko bude ako predtým a že sa život zlepší.
Vo Švédsku stále vykonávajú rôzne experimenty. Tentoraz sa rozhodli ubytovať spoločne dôchodcov a migrantov.
Nie, nevrátime sa k normálnemu životu. V lepšom prípade s ním ešte len začneme. Zatiaľ je skoro na oslavu víťazstva. Vírus doteraz nezmizol.
„Podľa niektorých vedcov, filozofov a popredných podnikateľov existuje 20 – 50 % šanca, že ľudia žijú vo virtuálnom svete simulovanom na počítači.“ Tak začína slávny dokument zostavený analytikmi Bank of America.
Vedci tvrdia, že topenie ľadovcov môže mať pre nás smrtiace následky. Vedci z USA a Číny začali skúmať najstaršie ľadovce. Objavili v nich 28 druhov rôznych vírusov, ktoré zamrzli, ale stále sú nažive.
Čo si myslíte, koľkých ľudí by mohla napadnúť myšlienka, že kvôli koronavírusu je potrebné chrániť si svoj život zbraňou v ruke? Pokiaľ si poviete niekoľko, zmýlite sa. Aspoň čo sa týka Ameriky.
Niekedy sa ma pýtajú, ako správne pristupovať k smrti a ako sa zbaviť strachu zo smrti. Predovšetkým je nutné pochopiť, že strach zo smrti je prirodzený pocit, ktorý do nás vložila príroda.
Ľudstvo je v úplnej panike kvôli koronavírusu, ktorý nás donútil zastaviť všetku výrobu, celý obchod, ochromil a stále blokuje všetky štáty.
Doba konzumnej spotreby sa končí. Ľudstvo si už uvedomilo, že nekonečné nákupy ho neuspokojujú. Blíži sa doba módy na prenajímanie. Návrhári aj módne domy teraz vyvíjajú tendenciu prenajímať dizajnové odevy.
Zdá sa, ako by sme sa stali účastníkmi hollywoodskeho príbehu a sledovali vývoj udalostí znútra. Budeme schopní pochopiť podstatu toho, čo sa deje, a predvídať rozuzlenie?
Človek umiera vtedy, keď jeho orgány nepracujú v harmónii. Pokiaľ skúmame orgán, ktorý prestal správne fungovať, jasne vidíme, že je to spôsobené nesprávnou interakciou medzi vnútornými časťami tohto orgánu.
Kapitalizmus zvíťazil vo všetkých krajinách. Definitívne a bezpodmienečne. Počas svojho triumfu sa však svet opatrne pozerá dopredu: čo bude ďalej?
Po skončení pandémie koronavírusu bude svet iný, nový. Vírus prišiel, aby nás očistil od všetkého odpadu. V prírode nie je nič škodlivého. Vírus vytvára priestor pre dobro.
Tridsať rokov po páde Berlínskeho múru sa takmer nič nezmenilo.Tehly spadli, ale v srdciach ľudí zostáva kameň.