Choroba je porucha harmónie

Človek umiera vtedy, keď jeho orgány nepracujú v harmónii. Pokiaľ skúmame orgán, ktorý prestal správne fungovať, jasne vidíme, že je to spôsobené nesprávnou interakciou medzi vnútornými časťami tohto orgánu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zhoršiť sa môže len spojenie, nie samotná bunka. Aj keď je bunka poškodená, znamená to problém komunikácie vnútri systému, v ktorom sa nachádza.

Akúkoľvek slabosť a poruchu je možné vysvetliť len pomocou neprítomnosti správneho spojenia medzi časťami celku, nech sa to týka obrovských formácií alebo mikroskopických molekúl.

Všetky choroby tela pochádzajú z toho, že chýba správne prepojenie. Vznikajú vonkajšie a vnútorné sily, ktoré narúšajú správne spojenie medzi rôznymi prvkami tela: veľkými i malými.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zdá sa nám, že srdce alebo ľadviny sú choré. Ale pokiaľ sa do nich ponoríme hlbšie, uvidíme, že je to dôsledok nedostatku v komunikácii medzi ich vnútornými súčasťami.

Preto musíme pochopiť, že to jediné, čo je treba opraviť, je spojenie medzi nami. V samotnom človeku nie je čo napravovať. On však musí nad svoju túžbu postaviť protiegoistickú bariéru, aby sa mohol správne spojiť s ostatnými. Samotná túžba nenapravuje – iba zámer, ktorý túžbu doprevádza. A zámer – to je spojenie medzi nami.

Michael Laitman

Michael Laitman

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi, odkrývajúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Viacej o Bnej Baruch v SK tu: Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
SkryťZatvoriť reklamu