Kultúra 21. storočia - Psia kultúra?

V Amerike bol vytvorený precedens: spoločnosti dávajú ľuďom týždennú dovolenku na nákup potomka - psíka, aby si naň zvykli, postarali sa oň a zžili sa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Kočíky pre domácich maznáčikov, rozprávky pre domácich maznáčikov, psie terapie, psie aromaterapie, psia joga, psí kostol a v tomto roku si môžete kúpiť šesť najlepších bazénov pre psov. Vedci tvrdia, že v USA to už nie je psia kultúra, ale celou kultúrou sú psy.
 
Psia kultúra – to znie dobre! 

Jedná sa o vyššiu strednú triedu, ktorá si to môže dovoliť. Obvykle ide žena po pôrode dieťaťa za dva týždne do práce, svoje deti prenechá pestúnke, alebo ich dá do jaslí a chodí do práce. Príde raz k tomu, že deti budú nahradené psami? 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Áno. Ale na druhú stranu, ľudstvo nestráca túžbu starať sa o niekoho. Pamätáte sa na hračku nazývanou tamagoči? Musel som ho kŕmiť a kto vie čo ešte.
 
Musíme pochopiť, že človeku je vlastné byť viazaný. Je stále nevedomky viazaný – k svojmu bytu, k vôni, ku všetkému! Vidím v tom ohromné, vnútorné, zatiaľ nepoznané nutkanie po komunikácii medzi ľuďmi, ktoré, bohužiaľ, sa neprejavuje normálnym spôsobom.
 
A tak vymeníme ľudí za zvieratá. V zásade sme nezašli tak ďaleko. V prípade psa v ňom cítim svojho kamaráta, pes vo mne cíti kamaráta a pána. Vzájomne sme si oddaní.
 
Vieme, že ľudia, ktorí majú domáce zvieratká, s nimi prakticky jedia z jedného taniera. Necítia žiadny rozdiel medzi sebou, pretože tento kontakt nastáva na zvieracej úrovni. Vzťah so zvieraťom nepotrebuje nejaké veľké úsilie, úspechy a nie sú tu väčšie nezhody. Ľudia sa znižujú na úroveň zvieraťa, predsa – ja k nemu a on ku mne – a je nám dobre. 
 
Toto obdobie určite uplynie, pretože ľudstvo sa vyvíja a my aj tak musíme dosiahnuť vzájomného vzťahu medzi nami. A vzťahy so zvieratami postupne zmiznú. Ako každá iná časť evolúcie a pohyb smerom k nižšiemu – v konečnom dôsledku zanikne. Nebudeme mať záujem o mačky, psy, papagáje, škrečky atď.. 

SkryťVypnúť reklamu

Budeme mať túžbu smerovať k sebe navzájom? Prejaví sa to? 

Zistíme, že nám chýba spojenie. Telefóny, virtuálne vzťahy, psy, opustené byty, osamelé lavičky v parkoch atď. - to všetko zmizne, pretože sa meníme, či to chceme alebo nie. Čas urobí svoje. 

Michael Laitman

Michael Laitman

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi, odkrývajúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Viacej o Bnej Baruch v SK tu: Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu