Svet dospel za vrchol technologického rozvoja

Svet dospel za vrchol technologického vývoja a človek si uvedomil dôležitosť vhodného, ergonomického životného prostredia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ľudské telo sa nezdokonalilo spoločne s technickým pokrokom, ostalo úplne rovnaké. Preto má cenu udržiavať jeho spojenie s prírodou, ktorú naozaj potrebuje. Z tohto dôvodu je zrejmý návrat k starým, akoby už dávno zabudnutým veciam, ktoré sa dnes opäť stávajú užitočné: drevo, sklo, prírodná koža, kožušina, prírodné tkaniny. 
 
Cítime, že všetky staré veci nám boli prirodzené a bližšie a všetok moderný spotrebný tovar je natoľko nezaujímavý a bez tváre, že v nás neprebúdza žiadne pocity. 

Svet dospel za vrchol technologického vývoja a človek si uvedomil dôležitosť vhodného, ergonomického životného prostredia. Ergonómia je veda, ako spraviť zariadenia pohodlné pre ľudské telo. 
 
Nie je možné používať stôl dva metre vysoký, alebo stoličku pre Gullivera – všetko musí byť prispôsobené mojej výške. Kniha by mala byť taká, aby sa v nej dobre listovalo, pero akurát do ruky, topánky presne na nohu. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Akokoľvek by sme sa snažili a fantazírovali spraviť niečo originálne, aj tak sa nakoniec vrátime k forme, ktorá je pre ľudské telo najlepšia a najpohodlnejšia. V danom prípade sa človek nachádza v centre tvorby a my pre človeka musíme všetko prispôsobiť. Preto je náš technický vývoj limitovaný.
Nie každý potrebuje lietadlo – niekto potrebuje dom s krásnou záhradkou, iný jazero, niekto malú loďku a iný blízko domu les. Dostaneme túžbu sa vrátiť k takému spôsobu života, ktorý vyhovuje nášmu telu na živočíšnej úrovni. 

Bez ohľadu na to, koľko je napísaných sci-fi románov o kozmickom cestovaní, človek sa nebude chcieť vypraviť k ďalekým hviezdam, skôr zatúži, aby bolo okolo jeho domu prostredie, ktoré poskytuje odpočinok jeho duši. Vidíme to dnes v podobe túžby vrátiť sa späť k prírode.
 
Je to cítiť vo všetkom. Nie je náhoda, že sa na trhu objavuje toľko organických produktov, na ktorých je špeciálne vyznačené - vyrobené bez chemických prísad. Také výrobky ľudí v súčasnosti priťahujú. Takto sa postupne vrátime k tomu, že sa znovu objaví pravý chlieb, mäso – všetko naturálne.
 
Podľa tvrdení, nie je možné vyrábať prírodné produkty v potrebnom množstve. Myslím si, že ľudstvo nájde spôsob, ako to spraviť a bude vyrábať produkty bez antibiotík a ostatných chemikálií. 

Michael Laitman

Michael Laitman

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi, odkrývajúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Viacej o Bnej Baruch v SK tu: Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

766 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

142 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu