Pár tipov od delegáta ako si nepokaziť dovolenku V. (zdrav. pois.)

Cestovné poistenie je dnes už „povinnou výbavou” každého rozumného cestovateľa. Veď kto by riskoval zdravie alebo úspory pre pár stoviek? Avšak aj keď máte uzatvorené poistenie, dávajte si pozor, pretože nie vždy ste poistení, tak ako by sa Vám to na prvý pohľad mohlo zdať. Výnimiek z praxe a výnimiek z poistenia totiž existuje milión a ešte o jednu viac.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
dúfam, že to nebude nikto potrebovať
dúfam, že to nebude nikto potrebovať (zdroj: lamos)

 Aj keď sa niektorídelegáti snažia upozorniť na najčastejšie prípady ochorenia akými sú nespočetnéalergie na slnko, zápaly ucha (keď sa soľ v uchu po príchode z plážeporiadne nevymyje), črevné problémy z prejedania sa, úpalyčí prechladnutia, vždy sa nájde niekto kto si nedá pozor alebo má jednoduchosmolu. Zájsť k doktorovi je to najmenej, avšak všetko ostatné už stojiviac. Nakoľko mnohí lekári odmietajú čakať na peniaze za ošetrenie od poisťovne,účtujú si priamo od klienta okolo 50Eur. Keď k tomu prirátame ďalších 30 až 50 za lieky, dostaneme sa na nemalúčiastku. Netreba sa však nechať znechutiť, veď po príchode na Slovensko poisťovňav plnej miere tieto náklady prepláca (v domácej mene). Je však nutné predložiťlekársku správu s účtom ako aj recept (recept si nenechajte zobrať!) s účtom.Ak si dovolenkár kúpi lieky sám, môže sa s peniazmi od poisťovne hneď rozlúčiťa pravdepodobne neobstojí žiadny argument typu: „Chcel som poisťovni ušetriťvýdavky za lekára“. Poistovnu totiz zaujima aj diagnóza, ktorá musí byťstanovená lekárom. Ak sa pýtate čo sa stane ak dovolenkár nezaplatí, takvedzte, že život prináša nejedno prekvapenie. Dokonca mi jeden zamestnanec poisťovnepovedal, že im volal lekár z Francúzska, ktorý zavrel u seba v ordináciiklienta s tým, že kým nezaplatí, nikam ho nepustí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

  Ďalšouháklivou záležitosťou sú zuby. Tu platí jednoduché pravidlo: Ak zub bolí doma,bude aj na dovolenke. Poisťovne preplácajú len úkon do 100 Eur na zákrok najeden zub, a preto si ich treba dať poriadne do poriadku už pred cestou.  

 V neposlednom rade si treba daťpozor na komplikácie spojné s chronickými chorobami, ktoré poisťovne vylučujú z poistnéhoplnenia. Preto je určite na mieste, sa vopred informovat čo poisťovňa hradía čo nie.

 

 Prax nás už nespočetne veľa krát naučila, že každý týždeň sa vyskytnújeden - dva zdravotné problémy, a preto určite stojí za tú pól hodinku, zobraťsi do ruky zmluvu a poriadne si preštudovať poistné podmienky. Veď aj ľudovépríslovie nás upozorňuje, že nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch (a zvlášťpo dovolenkároch).

Pravoľub Lamoš

Pravoľub Lamoš

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ten ktorý patrí len Andrejke, ten ktorý chce slúžiť iným a ten ktorý sa denno-denne učí milovať. Zoznam autorových rubrík:  CestovatnieSpoločenskéŠkolstvoZábavnéZamilované

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu