Rozkvet bratislavskej ZOO

Vo štvrtok sme sa vybrali do bratislavskej Zoo. Už som tam nebola zopár rokov a bola som milo prekvapená, ako sa zmenila. V dobrom. A prialo nám aj slniečko, ktorého jedinou nevýhodou boli ospalé zvieratá, ktoré ležali na tráve a spokojne sa vyhrievali v jarných lúčoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Hneď na začiatku nás privítal nový pavilón šeliem. Musím povedať, že je veľmi pekne urobený a zvieratám je prispôsobené prostredie - hlavne dostatok priestoru. Postupne sa nám ukázal biely lev, ktorý zvrchu majestátne hľadel na návštevníkov:


Obrázok bloguaj ostatné šelmy - gepard, ktorý znudene pozoroval, čo sa to okolo neho deje

Obrázok blogujaguár, ktorý si vyvalený v tráve užíval slniečko a nás si vôbec nevšímal. A tiger, ktorý sa ako jediný aspoň trošku prechádzal a tak sme sa ocitli asi meter od neho. Ešteže nás delilo sklo, inak by som to tak kľudne nebrala.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Obrázok blogu
Na rázcestí sme sa mohli vybrať viacerými smermi, no zamierili sme ku korytnačkám. Malé zelené, no špinavé potvorky sa v skupinkách vyhrievali na slniečku, snažiac sa obsadiť si to najlepšie miesto - breh jazierka či plavájúce drevo.

Obrázok blogu

Obrázok blogu
Spolu s nimi si breh jazierka užíval aj bocian. Svojimi dlhými nohami sa vykračoval a dával pozor na svoj rajón.

Obrázok bloguZebry si nás vôbec nevšímali, pretože sa venovali poobedňajšej sieste, ktorú využili na občerstvenie. Bola s nimi aj žirafa, tá však z mne doposiaľ neznámych dôvodov odbehla.

Obrázok blogu
Hrocha sme našli až s pomocou ošetrovateľky. Hrošica s malým novým prírastkom už boli schované, vraj by ho mohla matka udupať, keď sa nazhromaždí v ich okolí veľa ľudí a bude v strese, preto ich von ešte na dlho nedávajú. A tak sme zachytili iba hrdého otca hrocha, ktorý si zabuchol dvierka a tak sa k svojej rodinke nevedel dostať. Po niekoľkominútovom úsilí búšenia sa mu to však podarilo. :)

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok bloguSusedia pelikány si čistili pierka a takmer nás zobli do kamery, pretože boli usadené tesne vedľa ohrady a zrejme sme narušili ich blízke prostredie. Našťastie sme to prežili my, oni aj foťák.

Obrázok bloguMedvede sú síce hneď na začiatku cesty, ale pri vstupe boli zalezené. Pri odchode však už boli vonku oba a tak sme sa ešte pokochali aj pohľadom na ne. Nezbedne chodili sem a tam. Asi už čakali na večeru.


Obrázok bloguAko každý vie, súčasťou ZOO je aj DINOPARK, ale o tom snáď nabudúce. Stojí to však zato. Okrem pravekých zvukov, ktoré sprevádzajú celú cestu pravekom, môžete navštíviť aj 3D kino, v ktorom premietajú krátky film o praveku. Vystavených je niekoľko druhov rôznych dinosaurov, pričom jeden je aj pohyblivý a vidieť sa dá aj praveká rastlina, ktorá má už vyše milión rokov.

Ešte zaujímavý údaj o vstupnom: dospelí 100 Sk, deti, študenti a dôchodcovia 60 Sk, zadarmo sú len deti do 2 rokov. Takže také poobedňajšia prechádzka bežnej rodiny o dvoch rodičoch a dvoch deťoch vyjde 320 Sk. Je to stále však lacnejšie ako návšteva kina :)))

PS: tých zvierat je tam samozrejme viac, okrem iného aj zajačiky a nezbedné kozy, ktoré sa vystavujú na streche svojho domčeka.


Laura Adamová

Laura Adamová

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

neprofesionálna blogerka - začiatočníčka Zoznam autorových rubrík:  Moje cesty okolo svetaSlovenskó, Slovenskó(nie)LEN PRE ŽENYSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu