Na strane žalujúcich je pár včelárov a včelárskyodborový zväz. Najväčšia ekologická organizácia na svete,Greenpeace, sa postavili samozrejme na stranu včelárov a žiadajúurgentne zákaz kultúr OGM s cieľom ochrany potravinového reťazca protinekontrolovateľnému zamoreniu.
Predstavte si, žeobžalovaný poľnohospodár vysadil 100 hektárov geneticky modifikovanejkukurice. Táto kukurica zamorila okolité plodiny a peľ situované až do1500 metrov od danej lokality. Navyše náš milý poľnohospodár nieje spokojný a tento rok chce vysadiť dvojnásobné množstvo. Je časzastaviť nezodpovedných poľnohospodárov a vrhnúť svetlo nabudúcnosť.
Všetko, čo robíme dnes môže mať nezvratnénásledky. Hovorím o poľnohospodárstve a životnom prostredí. Logicky, bytieto dve domény mali byť prepojené, ale čo sa deje vo Francúzsku a surčitosťou nielen tu, je znepokojivé. Napriek tomu, že štúdia dokázališkodlivosť geneticky modifikovanej kukurice MonSanto dovážanej zoSpojených štátov, kukurica nebola z trhu stiahnutá. Dokedy sa budúpolitici a businessmani zahrávať so zdravím obyvateľstva?
Pevne verím, že v blížiacich sa prezidentskýchvoľbách vyhrá kandidát, ktorý začne otvorenú akciu proti OGM.Pravdepodobnosť je veľká. Zo všetkých kandidátov sa proti OGMnevyjadril len jeden. Nicolas Sarkozy.