Tajomstvo "šedivej 50-tky"

Písmo: A- | A+

Žena chcela, aby sme šli na 50 odtieňov sivej, posťažoval sa môjmu mužovi jeho kamarát. Najprv to vyzeralo celkom romanticky, no potom ten chlapík vytiahol bič... no proste celé nechutné! Nechápem, čo na tom vidia...

Od skončenia humbuku okolo ságy Twilight nespôsobil žiaden film taký poprask ako 50 odtieňov sivej. Ženy ho milujú a muži nechápu, prečo. Nuž, milí páni, niečo vám poviem. Už dávno nevznikol film, ktorý by bol (vlastne aj jeho knižná predloha) tak prvoplánovo zameraný na ženské publikum. Myslím, že tak autorka knihy ako režisérka (čudujete sa, že sú obe ženy?) neriešili to, či sa ich dielo bude páčiť chlapom. A je to pochopiteľné.

Dej príbehu začína ako klasická romantika, ktorá sa po chvíli zvrhne na - povedzme to rovno - nie celkom korektne zobrazený BDSM (bondáž a sado-maso) vzťah. Odmyslime si teraz výtky, ktoré by k tomu dielu mali skutoční znalci BDSM a pozrime sa na to trocha inak. Prečo je "šedivá 50-tka" taká úspešná u žien? Celkom jednoducho - spája v sebe 5 najčastejších ženských túžob! Či máte po svojom boku nevybúrenú pubertiačku alebo zrelú ženu, určite aj ona premýšľa nad aspoň jednou vecou z tohto zoznamu:

1. pravá láska na prvý pokus

V časoch naivity každé dievča verí, že ona sa nesklame a nájde svojho princa na prvý šup. Ak sa tak náhodou nestane (čo sa spravidla nestane) a ona po zvyšok života pamätá na bolestný rozchod či nebodaj traumu z nejakého verejného poníženia, jediné, čo chce, je vrátiť čas. Hlavná hrdinka filmu má to šťastie, že svojho princa naozaj nájde hneď.

2. partner bude zabezpečený

Hovorte tomu zlatokopectvo, no je to obyčajné volanie pravekej Evy z jaskyne. Už vtedy žena vedela, že ak chlap nedokáže loviť (a teda ju a deti zabezpečiť), tak umrie hladom. A čo si budeme klamať - tučné konto je príťažlivé. A presne to má aj pán Grey.

3. partner bude obdarený fešák

Naše staré mamy hovorili, že stačí, aby bol chlap krajší ako čert. Iste. No na muzike sa bili o toho najkrajšieho z dediny. Aj tu hrá svoju úlohu praveký inštinkt. Vysoký, pohľadný, svalnatý a očividne zdravý muž bude pravdepodobne nositeľom dobrých génov a aj deti budú mať v živote lepšie vyhliadky. Na margo veľkosti jeho mužskej pýchy si už utvorte vlastný názor.

4. partner pre svoju partnerku urobí niečo naozaj veľké

Viete, prečo toľko manželstiev krachuje? Muži vstupujú do vzťahu s predstavou, že sa nič nezmení. Ženy veria, že sa zmení všetko. A obaja sa mýlia. Muž po čase zistí, že jeho partnerka stratila záujem o sex, lebo sa, napríklad, stará o deti. Alebo jej po pôrode ostalo pár kíl navyše a purpurové strie, ktoré nie a nie zmiznúť (nezmiznú). No a jeho pani je celá sklamaná, že aj napriek jej túžbam si miláčik chodí stále do krčmy a trávi viac času s kamarátmi než s ňou, kým ona sedí doma s deťmi. 

Najmä ženy, ktoré už strávili dlhé roky v manželstve a prešli si lepšími aj horšími časmi, dúfajú, že muž pre nich urobí niečo veľké. Nemusí ju rovno prekvapiť novým autom - možno by postačilo, keby prestal fajčiť...

5. spestrenie sexuálneho života

Podľa sexuológov je erotický výprask jednou z najčastejších sexuálnych fantázií žien. 

Pozor - jedná sa o fantáziunie o túžbu a to je veľký rozdiel! V skutočnosti je len málo žien, ktoré naozaj túžia po tom, aby ich muž strepal remeňom tak, že budú mať zadok pruhovaný ako americká zástava. Táto fantázia vyplýva z toho, že mnoho žien pociťuje vo vzťahu nudu. Ak muž neplytvá s romantickými prejavmi lásky (ruže, prechádzky, romantické posedenia v reštaurácii...), iskra upadá. Erotické fantázie sa v "šedivej 50-tke" zhmotnili do obrovských rozmerov. Či vypovedajú o reálnych potrebách autorky, alebo sú len prepracovaným komerčným ťahákom, to už je druhá vec.

Suma sumárum: kniha a film sú spojením toho, po čom ženy túžia, keď príde na ideálneho partnera. Snáď nie je nič zlé na tom, že chceme trocha snívať, nie? 

Milí páni, ak vaše dámy naozaj chcú ísť do kina na tento filmy, negúľajte hneď očami. Naopak - pozorne sledujte a učte sa. Možno objavíte štipku korenia do vášho vzťahu... A v každom prípade: Ak nie ste jej prvou láskou, ani nie ste bohatý, ani si nepripadáte obzvlášť atraktívny a do sexuálnych experimentov sa vám už vonkoncom nechce, môžete jej splniť aspoň bod číslo 4: urobiť pre ňu veľké gesto lásky - bez reptania vydržať tie dve hodiny v kine :) 

Skryť Zatvoriť reklamu