Lož menom GENDER

Písmo: A- | A+

V našej spoločnosti sa už niekoľko týždňov skloňuje pripravované referendum o rodine. Bohužiaľ, mnoho ľudí sa domnieva, že v ňom ide len o to, či si - prepytujem - môžu buzíci adoptovať dieťa. V skutočnosti je toto referendum o tom, či do našej spoločnosti vpustíme tzv. gender ideológiu - zle chápanú a ešte horšie podloženú teóriu o rozdelení úloh mužov a žien.

Na začiatku bola emancipácia. Prirodzená túžba žien byť hodnotené a mať rovnaké práva ako muži. Stalo sa - volebné právo majú v západných krajinách muži aj ženy bez rozdielu. S hodnotením je to horšie. Štatistiky nepustia: vo väčšine povolaní dostávajú muži za rovnakú prácu viac peňazí ako ženy. 

Po stáročia bolo rozdelenie úloh medzi mužmi a ženami viacmenej nemenné. Muži sa starali o ekonomické zabezpečenie rodiny, zatiaľ čo ženy o výchovu detí a o chod domácnosti. S tým súvisela aj dostupnosť vzdelania. Ešte naše babičky sa museli uspokojiť s "piatimi ľudovými," zatiaľ čo ich bratia a manželia, ak mali šťastie, mohli študovať za lekárov či učiteľov. 

Potom sa ozvali aktivisti (no dobre, aktivistky) a žiadali, aby ženy mohli vykonávať rovnakú prácu ako muži. Zmeny v usporiadaní spoločnosti a dostupnosť vzdelávania to čiastočne umožnila. Teoreticky to dnes síce možné je, no stále existujú "mužské" a "ženské" povolania. V stavebníctve je žien ako šafránu a medzi zdravotnými sestrami potrebujete lupu na nájdenie ošetrovateľa. 

Na konci tohto vývoja je gender ideológia. Tá hlása nie to, že muži a ženy majú rovnaké práva a rovnaké schopnosti, ale to, že medzi nimi neexistuje biologický rozdiel - okrem vonkajších genitálií. 

Možno sa teraz zarazíte - ak tu nejde o práva a povinnosti, o čo potom? 

Gender ideológia hlása jednoduchý vzorec - človek sa rodí "bezpohlavný" a je to len vina výchovy, že sa z dievčat stanú ženy a z chlapcov muži. Je pravda, že rodičia často inštinktívne používajú iný vzorec výchovy pri chlapcoch a pri dievčatách. Malej slečne kupujú bábiky a malému chlapcovi autíčka a lopty. O regáloch plných ružových šatičiek snáď ani nemusím hovoriť. 

Čo by sa však stalo, keby sme deti vychovávali "bezpohlavne"? Veľké nič. Keď som bola malá, hrala som sa viac so stavebnicami ako s bábikami. A oveľa radšej som pobehovala po lesoch s chlapcami ako posedávala s dievčatami pri seansách s česaním a prezliekaním. Potom som vyrástla, dospela, vydala sa - a ani na okamih som nezapochybovala o tom, že som žena. 

Druhým závažným bodom, ktorý hlása gender ideológia je slobodný výber pohlavia. Znie to absurdne, však? Nech si myslíte čokoľvek, toto nie je vsuvka transsexuálov. Ten zlomok percenta populácie, ktorý sa počas života rozhodne zmeniť pohlavie, dobre vie, že to nie je nič jednoduché a hlavne zvrátiteľné. Žiadatelia o zmenu pohlavia podpisujú reverz, že si uvedomujú, že všetky zmeny sú nevratné. Hormonálna liečba trvá niekoľko rokov a operatívna zmena pohlavia (t.j. de facto zmrzačenie genitálií) sa už nedá napraviť.

Určite sa teraz zarazíte - o čom je vlastne gender ideológia, keď jej základné tézy znejú absurdne? Presne tak, vážení, celá táto "teória" je absurdná. Muži aj ženy sú biologicky odlišní - a to by mali gender aktivisti konečne pochopiť. Ako si inak vysvetlíte, že muži majú iný pomer svalov a tuku ako ženy? Že obe pohlavia reagujú odlišne na rovnaký tréning? 

Referendum o rodine možno znie staromódne, no chráni prirodzenosť človeka ako takého. Muž nikdy nemôže byť matkou, dokonca ani keby sa dal preoperovať na ženu. Žena nikdy nebude mať taký potenciál na rast svalov ako muž, dokonca ani keď sa nadopuje testosterónom. A hoci sa budú ozývať hlasy na zrovnoprávnenie oboch pohlaví, muži budú vždy viac inklinovať k "chlapským" prácam a ženy s "ženským". A tak to má byť.

Skryť Zatvoriť reklamu