The land the English named Australia...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Už dlhšie to v sebe cítim. Prišlo to ako obrazy v mojej hlave, objavujúce sa pri obyčajných činnostiach, zjavujúce sa v tých povestných prekvapivých momentoch.

Napr. joggujem popri Dunaji a počúvam Moju Reč (slovenská hip-hopová kapela, ktorej prvý album rozhodne odporúčam - pozn. autorky :)) a zrazu sa objavím na móle v Melbourne. Spomalím, otáčam hlavu so zatvorenými očami, a rozoznávam St. Kildu pláž, citím voňu mora. To nie je spomienka, to je teleport. Skutočne som na chvílku ocitla v ostro slnku zaliatym pobrežím s bielymi budovami a preciťujem každý detail. Otvorím oči a ten obraz sa len veľmi pomaly stráca. Ok - zhoda okolnosti je jasná - tá istá činnosť, tá istá hudba, človek si jednoducho spomenie. Svoju Austráliu si však nanovo prežívam.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Toto na mňa prichádza, ako vravím "nečakane" keď fajčím na balkóne, pripravujem si jedlo, jednoducho pri všetkých možných činnostiach.

No a posledné dni, či týždne opatrne prichádza smútok. Za Kamari, z ktorého mi okrem jedla chýbajú rozhovory s Aimee pri príchode do práce. Chýbajú mi vodiči autobusov, u ktorých si 4,5 miliónovom Sydney treba kúpiť lístok a všetky zástavky sú na znamenie (ešteže tak nefungujú vlaky-metro). Chýba mi skyline Sydney, ktorý som obdivovala každé ráno pri zatváraní brány v svojom prvom ubytovaní. Chýba večne frflajúca Hilal a trpezlivá Vivien a ich útulný "arty" domček v nevýraznej talianskej štvrti.

SkryťVypnúť reklamu

Sydney určite nie je najkrašie mesto v akom som bola. Už len Melbourne, s ktorým si odnepamäti konkuruje, je krajšie, zaujímavejšie, dynamickejšie. Chýbajú mi však ulice, metro, tá neuveriteľná rozličnosť tvári a kultúr, usmiati ľudia - ktorých "How are you?" je možno neúprimne smiešne, ale mne nikdy nevadilo, keď sa ku mne v obchodoch a iných službách správajú milo a úctivo. A chýba mi austrálska priamosť, ktorú vyjadruje odpoveď na spomínané "Ako sa máš?": "Not bad". Milí ľudia, jednoducho. To, že keď si už niečo pokazila, tak si to už pokazila, a večne to analyzovať je asi strata času a čas sú prachy, tak čo to riešiš. A tak ďalej.

SkryťVypnúť reklamu

"Flashbacks" jedna balada!

No a teraz to teda na mňa prišlo: rozmýšlam či tých 10 mesiacov nebolo krátko. Bolo.

Či som nemala ostať dlhšie, prekonať svetabôl a cnenie sa za domovom? Mala.

A analyzujem, aká bola vlastne moja situácia, že som tam začala si budovať nejaký profesijný základ, a že som sa rozhodla, že nemá cenu byť tak ďaleko od rodiny keď sa priamo s ňou nemôžeš na tom tešiť. Ale nemala som ostať o čosi dlhšie?

A aj keď čoraz viac prichádzam na to, že všetko je tak ako má byť, Moja Austrália mi jednoducho neprestáva chýbať. Dala mi pokoj na duši. Naučila ma o čosi viac selektovať veci, ktoré riešiť a ktoré nie. Ukázala mi, že to čo považujem za svoje rezervy sú vlastne moje zdroje. Priniesla mi odlišný a veľmi prospešný pohľad na biznis a veci okolo neho, ktoré používam a ešte len plne využijem.

SkryťVypnúť reklamu

A tak si teraz zvykám na rutinu. Ktorú som si tam neskutočne užívala, lebo stále bol nejaký viditeľný posun z nej - smerom domov. Tú je tá rutina iná. Tažšia. Beriem veci vážnejšie, lebo však mi ide o život. Je to strašne smiešne - lebo tam mi párkrát, vo veľmi prehnanom zmysle - no predsa len, o život skutočne išlo. Mám pocit, ako keby tu nebolo čo objavovať a bádať. Progres sa zastaví, minimálne spomalí. A ja tak strašne potrebujem citíť, že to niekam napreduje, že ja napredujem. Okrem toho ma rozčuľuje fakt, že tam som pri dvoch robotách a škole stíhala cvičiť ako drak, a tu mám problém ísť s niekym po práci na kávu lebo som smrteľne unavená. A viem, že na vine nebudú žiadne patogénne zóny.

Pokoj - z Austrálie - je stále vo mne. Len ho nejak neviem uplatniť tu - doma.

Martina Ličková

Martina Ličková

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Keď chceš rozosmiaťBoha, povedz mu o svojich plánoch," opakujem si stále. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu