O co teda ide. Pri pasovej kontrole po prilete na letisko mate moznost zaradit sa do dlhej fronty a prejst si kontrolonou procedurou u imigracneho uradnika, alebo vyuzit automatizovany system. Podobne ako pri plateni v hypermarkete.
Neviem ako dlho tomu tak bude, ale pri mojom prichode rada na tychto samoobsluznych automatoch skor zivala prazdnotou a pracovnicka letiska doslova pozyvala ludi cakajucich v radach na pasovu kontrolu u ziveho pasovaka.
A kedze mam rad nove veci nevynechal som ani tuto moznost. Automatizovany system je nadmieru jednoduchy a obrazovka nad nim polopatisticky vysvetluje co treba robit, takze nie je dovod sa obavat niecoho zloziteho.
Cela procedura sa sklada z dvoch krokov. Prvy je polozenie otvoreneho pasu na strane s fotografiou na skener a druhy je nasmerovnie tvare na kameru. Pritomny monitor zobrazuje to co kamera snima, takze nie je problem sa nasmerovat spravnym smerom. Samozrejme ciapky satky a podobne veci, ktore zastieraju nejaku cast tvare je potrebne odlozit.
Po tomto nasleduje niekolko sekundove overovanie a na zaver uz len otvorenie presklenenych dvier a vstup na uzemie UK.
Tato inovacia rozhodne zrychluje proces odbavenia na letisku, ale aj ulahcuje prechod ludom, ktori sa obavaju nejakej komunikacie s uradnikom hlavne pre neznalost jazyka.
Ako je to s odhalovanim falosnych pasov netusim, nepochybne vsak budu mechanizmy pre zistenie takych dokladov na prislusnej urovni.
Urcite tieto zony nevytlacia zivych uradnikov z letiska, ale su prinosom pre zrychlenie a zjednodusenie procesu. O znizeni nakladov na uradnikov nehovoriac.
Ak teda najblizsie pocestujete cez toto letisku vyskusajte si to, je to rychle a bezbolestne.
Ak ma niekto skusenost s pobonou technologiou na inych letiskach podelte sa o nu v diskusii.