Aké ráno, taký celý deň.

Písmo: A- | A+

Po dnešnom ráne som presvedčená, že toto je obdobie, kedy sa nikomu - fakt nikomu nechce ráno dobrovoľne vstávať. Ale čo s tým narobíme, keď musíme - práca a iné povinnosti neodkladne volajú a priam šalejú po našej prítomnosti.

Skúsme preto hneď ráno urobiť pár vecí pre seba v prospech lepšej nálady, ktorá sa potom s nami ponesie počas celého dňa. 

Zvoní budík. Ach jaj. Už?! Veď len pred chvíľou som zaspala! Podstatné: nepoužívajte automatické predlžovanie času budenia. Do čerta s technikou! Podľa seba usudzujem, že ono to vôbec nepomôže. Práve naopak - viac unaví. 

Ponaťahovať si aspoň minútu celé svoje telo. Ako malé bábätko, ktoré po prebudení síce vraští tvár (som rada, že sa sama na seba pri tom dnes nemusím na seba pozerať), ale nohy ruky naťahuje po celom matraci. Otvorí oči a usmeje sa. Keď to vedia deti, prečo to nevedia dospelí? Skúste to, hneď budete cítiť v tele tak silnú a prajnú energiu. 

Otvoriť okná a nadýchať sa čerstvého vzduchu (ak však pod balkónom si nevypaľuje zobák susedin nepodarený, už vyše 20 rokov dospelý syn, ktorý celý deň nemá na práci asi nič iné). Pár hlbokých nádychov vám pomôže vyplaviť všetok zbytkový neokysličený vzduch z noci. Celý organizmus sa zrazu oživí. Ďalší prílev energie. Cítite? 

Skúste si spomenúť na sen, čo sa vám sníval v noci. A hlavne - nemyslite na včerajšok! Aj tak všetko, čo ste povedali, spravili, o čom ste rozhodli, alebo čo ste zažili včera, sa už nevráti. Alebo sa niekedy takýto “návrat” stal? Neverím. 

Urobte si aspoň v duchu plán dneška. A nebojte sa ťažkých vecí, čo vás dnes čakajú - povedzte si, že aj tak o pár hodín bude večer a budete robiť svoje obľúbené činnosti : cvičenie, divadlo, stretnutie s priateľmi, krúžok s deťmi, večera s polovičkou, kino, víno, vyložené nohy, kniha. 

Ráno za oknom, ako dnes, je tmavé a studené? Na slnko zabudni....Hm, aj jemu je zima? Namiesto slnka si ako malú náhradu doprajte svetlo sviečky. Nie je to zlý nápad, verte mi. Skúste to. Zapáľte si jednu-dvei sviečky. Oheň upokojí vašu myseľ. A naštartuje vímanie. Ale prosím pozor na prievan (ešte ste asi zabudli zatvoriť tie okná), aby ste vy či susedia nemuseli o pár minút volať fešákov hasičov. 

A cestou do kúpeľne naplňte svoje vnútro ďalším teplom - voda, teplá voda. Jeden pohár čistej, teplej vody. Najlepšie prevarená voda. Prečo? Lebo tá už neobsahuje v sebe chlór. A chlór - povedzme si na rovinu - je jed. Samozrejme však voda z vodovodného kohútika nikomu neublíži, to sa nebojte. Ale prečo zbytočne ten chlór, nie? A prečo teplá? Aj prádlo perieme v teplej, aj riady umývame (či už ručne alebo v umývačke) teplou vodou, však? Aby sa nečistoty ihneď rozpustili a zbavili sme sa ich - dedukujem. A takto je to aj s nečistotami /tukmi/ v tele, v črevách. Okrem iného teplá voda taktiež naštartuje váš metabolizumus.

No a pred odchodom za každodennými povinnosťami sa vždy v zrkadle usmejte na seba. Nie je hádam nič lepšie, ako deň začať s úsmevom. A napokon - kto iný vám daruje nezištne úprimný úsmev hneď ráno, než vy sami?

A teraz môžete vykročiť v ústrety peknému dňu. Nič vás dnes už neohrozí. 

Skryť Zatvoriť reklamu