Handzuš

Písmo: A- | A+

Keď slovenský center svojím gólom v predĺžení piateho zápasu NHL série medzi Chicagom a LA Kings posunul Jastrabov do ďalšieho zápasu, nejedno hokejové srdiečko na Slovensku zaplesalo. Bola radosť pozerať ako oba tímy siahajú na dno svojich schopností a predvádzajú hokej najvyššej kvality

Život je o momentoch. Dáš si slávny, nedáš musíš si počkať na ďalšiu príležitosť. Okamih po góle sa Handzušovi určite vryje do pamäti. Ovešaný ako strapec hrozna si vychutnával priazeň svojich spoluhráčov a fanúšikov. Byť platným hráčom, keď to tím najviac potrebuje, je snom nejedného športovca. Cena tohto gólu ďalej vzrastá, pretože Chicago vyhralo i ďalší zápas a vyrovnalo stav série.

Dosiahnuť u ľudí, aby si svoju prácu robili poctivo a motivovať ich, aby šli naplno je zas snom nejedného spoločenského systému. Severnej Amerike a vyspelej západnej Európe sa to zjavne darí najviac. Vytvárať podmienky na rozvoj tvorivých schopností ľudí vo všetkých oblastiach života a vyťahovať z nich potenciál, by malo byť krédo každej politickej reprezentácie. Niekomu to ide lepšie, inému slabšie. Je úžasné, že naša krajina dostala šancu sa približovať k vyspelým štátom sveta. Potenciál na to určite má, len keby to šlo rýchlejšie.

Ale naspäť k hokeju. Dnešný nočný súboj rozhodne, kto z hviezdneho slovenského tria – Gáborík, Hossa, Handzuš – si zahrá o Stanley cup. Na to ako to dopadne, budú čakať nielen dospeláci, ale držať palce svojmu idolu budú isto i mladé hokejové talenty. A o to tu ide najviac. Aby si brali príklad z ľudí, ktorí to niekam dotiahli. A potom s vervou vykročili za svojím snom, najlepšie hneď zajtra.

Skryť Zatvoriť reklamu