Stará láska nezhrdzavie.. Alebo?

Slzy sa mi tisnú do očí. Ležím na posteli a vedľa na zemi spí najlepší chlap môjho minulého, prítomného života. Mladosť - pochabosť. Kedysi dávno som si myslela, že tento chlap nie je pre mňa. Že ja potrebujem viac, ako mi on môže dať. Teraz, s odstupom času, vidím, že nič viac som nikdy v živote mať nemohla a že tento chlap, ležiac mi pri nohách, je to najlepšie, čo mi život ponúkol a mohol ponúknuť. No leží mi pri nohách len jeho telo. Jeho duša sa mi stráni. Áno, sklamala som ho. Kedysi. Veľmi...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

"Ako si mohla byť taká hlúpa!?" - kričím vo svojom vnútri, aby to nepočul. Plačem ticho. Skrývam svoj smútok i pravdu, len aby som neprišla o to, čo mám, čo mi ponúka. Aspoň to málo z neho. Zopár nocí. Prebdených. Vášnivých. Našich.

Viem, že nikdy si ma žiadny chlap nevážil tak, ako on. Nikdy sa ku mne žiaden muž nesprával s takou láskou..

Hovorí sa, že stará láska nehrdzavie, ale dá sa zabudnúť? Odpustiť? Áno, viem, veľmi som ho sklamala, no boli sme obaja mladí. Prešlo niekoľko rokov a ja po tejto noci, druhej noci s ním zisťujem, čo som mala, a čo som si nechala prejsť pomedzi prsty.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Človek zistí čo mal, až keď to stratí. Roky plynú ako voda, ani si nestihneme uvedomiť, koľko času ubehlo od istých udalostí a koľko životných situácií nastalo... Životných situácií, ktoré medzi naše lopatky vrážajú nôž, aby sme pocítili tú ostrú bolesť straty..

Teraz si tie muky uvedomujem najväčšmi. V myšlienkach si prehrávam všetkých mužov môjho života a bolestne si uvedomujem pravdu. To, čo som mala na začiatku, to, čo som vtedy nevidela a čo teraz už nemôžem mať, bolo to najlepšie. Nikdy som si tohto muža nevážila tak veľmi, ako v tejto chvíli.. V túto noc, kedy..

Nie, nevrhne sa na mňa hneď vo dverách keď prídem, i keď po tom túžim. Sme chladní. Spočiatku. Naozaj sa nedá zabudnúť na tie dva roky nášho vzťahu, na bolesti, ktoré prišli potom, i keď je to už dávno za nami. Minulosť. 6 či 7 rokov? Neverím, že to ubehlo tak rýchlo.. a nechcem veriť, že je to navždy minulosť.. Chlad medzi nami pripisujem len udalostiam, ktoré nás spojili i rozdelili.. Rokom, ktoré uplynuli. Prebdeným nociam. Jeho prebdeným nociam v tom čase, kedy som mu utiekla za iným..

Skryť Vypnúť reklamu

Niekedy ešte vidím v jeho očiach záblesk smútku a hnevu, ktorý som videla vo chvíľi, keď som mu utekala.. Vtedy som si myslela, že mi bude lepšie.. No skákala som len z kaluže do blata, späť a znova.. A teraz ležím pri ňom vybičovaná životom. Krutosťou života. Hľadaním toho pravého, ktorého som nechala v minulosti a zabudla.

Ležím sama, i keď ho mám vedľa seba. Už mi nebude patriť. Už mi nechce patriť.. I keď mám pocit, že ma chce pobozkať, nenájde odvahu. Vždy bol hanblivý. A ja? Bojím sa intímností. Bojím sa znova prepadnúť tým citom, ktorými sme sa nechali pohltiť kedysi.. Bojím sa..

Nechcem, aby strach podmieňoval môj život. Chcem sa vymaniť z pazúrov všetkých obáv. Chcem žiť a neuvedomovať si následky, neprikladať im váhu. Nerozmýšľať. Riadiť sa srdcom. Žiť pre jedinú chvíľu. Pre prítomnosť. Vyhrať boj srdca a rozumu..

Skryť Vypnúť reklamu

...

Zbohom!

Stará láska musí zostať v minulosti, aby som mohla snívať..

Katarína Lovaszová

Katarína Lovaszová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Strácam sa v dave, napriek tomu, že plávam proti prúdu. Žijem svoj život, tak ako viem. Pracujem, študujem, snáď aj raz doštudujem. Fotím. Píšem. Robím, čo ma baví. Zoznam autorových rubrík:  Z ciestTak ma napadlo..kúsok zo mňaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu