Peniaze alebo láska, alebo čo po mne ostane keď zomriem

Také jednoduché. Čo chcem aby po mne ostalo? Píšem a môj 6 ročny vnuk mi sedí na kolenách. A pýtam sa ho Čo chceš, aby po mne ostalo? A on tak detsky Láska o Tebe v mojom srdci. A ešte dodal Aby Boh bol pri Tebe.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Neskutočné. V tejto chvíli ho nenapadol koník, po ktorom túži a ktorého som mu sľúbil, keď bude mať 8 rokov. Nie, povedal to tak úprimne. Chce moju lásku. A aj ja to tak cítim. Preto som tu na svete, aby som rozdával lásku a pomáhal druhým. 

Nie aby som mal dom a najlepšie nie jeden, ale aspoň 3 a jeden na Bahamách. Peniaze v banke a nie v jednej ale, aspoň v desiatich a v rôznych menách, v rôznych rajoch, teda daňových, nie tam hore u Boha. Honosné auto a aj čln, loď a prečo nie aj lietadlo. A samozrejme ženu a tri milenky, alebo deväť mileniek a ani jednu ženu. A deväť detí a prečo nie hneď futbalovú jedenástku. A ešte moc a postavenie a aspoň osem firiem a najlepšie nie na mňa písaných, ale takých ukrytých v tých rajoch.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A potom na tom zlome života. V poslednú milióntinu sekundy môjho výdychu mi príde otázka. "Čo chcem aby po mne ostalo?" Bude to matéria, alebo láska v srdciach mojich najbližších, alebo prečo najbližších, vo všetkých ľuďoch, ktorí ma poznali?

Ja som si už vybral a je to láska. Trvalo mi to veľmi dlho a musel som sa všetkého vzdať, aby som pochopil, čo naozaj chcem, aby po mne ostalo. 

Preto teraz všetky moje kroky, ktoré sa mnohým, ktorí ma poznajú, zadajú úplne nelogické a scestné, vedú len k tomu jednému cieľu. K nekonečnej láske k Bohu a blížnym. A idem na to cez cestu utrpenia Krista, milujúc jediného Boha a milujúc všetkých ľudí tak, ako seba samého.

SkryťVypnúť reklamu

A čo vy, priatelia? Aký máte názor? Čo chcete, aby po vás ostalo? 

František Lovíšek

František Lovíšek

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som úprimný, tolerantný a otvorený s pozitívnym náhľadom na ľudí. Nikdy sa nechcem hádať a som prvý, ktorý podá ruku na uzmierenie. Zmysel života vidím v pomoci druhým. Viem, že stále toho málo viem, tak sa rád učím nové veci. Viem, že mám len svoj pohľad, ale rád sa pozriem aj z druhej strany. Chcem vedieť názor druhých. Moje silné stránky sú v riadení a komunikácii. Vyše 25 rokov pôsobím v IT segmente na rôznych pozíciách. Som duchovný otec ERP cloudového systému keepi. Občas prednášam na vysokých školách o ERP a MIS. Začal som písať knihu o komunikácii a sci-fi rozprávky pre dospelých. Verím v budúcnosť on-line sveta a som jeho propagátor. Angažujem sa aj v oblasti malého podnikania, kde som členom prezídia Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov. Som veriaci. Katolík. V roku 2007 som sa dal pokrstiť. Došiel som k poznaniu, že Boh existuje. Uznávam demokraciu. Moje práva končia tam, kde začínajú práva druhých. Teším sa na komunikáciu s vami a vaše názory :-). Zoznam autorových rubrík:  O životePraktická radaKomunikačná trilógiaIT, ERP a on-line svetZamyslenieAko sa žije s BohomTaké kacírskePolitikaSci-fi rozprávkyNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu