Ako to naozaj bolo s druhou svetovou vojnou časť I.

Dostal som výčitku, že ak píšem o histórii, tak to nie je ucelené alebo úplný pohľad alebo že odpisujem z kníh. Ono je to veľmi ťažké.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dostal som výčitku, že ak píšem o histórii, tak to nie je ucelené alebo úplný pohľad alebo že odpisujem z kníh. Ono je to veľmi ťažké. Ak by som necitoval z kníh bolo by mi vyčítané, že šírim hoaxy. Posledný názor nejakého historika bol, že premena z poľnohospodárskeho systému, zdrojov ľudí na priemyselný spôsobil expanznú politiku za nerastným bohatstvom. To však nevysvetľuje ako Rusko s obrovským nerastným bohatstvom zbrojilo a expandovalo na všetky smery alebo prečo Nemecko chcelo Československo. Treba pripomenúť, že výrok imperializmus je posledné štádium kapitalizmu, pochádza z večernej školy Marxizmu-Lenizmu. Treba napríklad vziať v úvahu, že Británia je ostrov, čo znamená, že oni museli mať externý zdroj a ak sa objavila nová veľmoc ohrozilo to samotnú existenciu Británie. Klasický výklad hovorí, že sfanatizovaný národ nacistickou ideológiou iba na základe knihy Mein Kampf arci-zločinca Adolfa Hitlera, prepadol kultúrny svet, že druhú svetovú vojnu spôsobil západ politikou appeasementu. Teória kontinuity hovorí, že prvou obeťou bolo Porúrie, Rakúsko, Sudety a Československo, a potom logicky nasledovalo Poľsko a keď vyčerpal možnosti na západe, tak Hitlerobrátil svoju pozornosť na východ.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Treba povedať, že jednak expanzná politika lebensraum bola prítomná, ale nebol to Hitlerov vynález a nebol to jeho primárny cieľ, pre neho to bolo len krytie pre skutočný dôvod, prečo zaútočil na Sovietsky zväz. Dalo by sa povedať, že to bol populizmus, pre nemeckých priemyselníkov a verejnosť.

Druhú svetovú vojnu spôsobili západné krajiny Británia, Američania, Francúzi a Sovieti. Nemecku bola vojna nanútená, avšak Nemecko tiež nie je bez viny. Príčina siaha ešte pred Wilhema II. Viem, prečo niekto spálil knižnice rímskej ríše, pretože každý politik v zahraničnom vzťahoch sa riadi spôsobmi rímskeho impéria, a tým je triumvirát a zrada.
Ako Amerika dnes Francúzi od pádu Bastily nenávidia nedemokratické systémy. Nenávidia monarchie. Británia mala vždy stratégiu, keď útočia na seba navzájom, neútočia na nás. Británia a Francúzi zradili Rusko v prvej svetovej vojne, keď boli blízko dobytia Istanbulu. Radšej podporia komunistickú stranu, aby zmenila režim v Rusku. Lenin urobil prevrat. Československé légie mohli ľahko potlačiť povstanie, ale tu vstúpila do hry geopolitika, pre vznik Československa je potrebné slabé Rusko. Lenin uzaviera Brestlitovský mier a vydáva značné územie Nemecku a podporuje Nemecko vojnovými reparáciami, aby pokračovalo vo vojne. Myslel si, že keď upevní armádu a priemysel, vtrhne medzi oslabené západné krajiny, vyčerpané vojnou a bude poslednou rozhodujúcou silou na váhach. Lenin vtrhne do Poľska v roku 1920, ale je neskoro. Francúzsko a Británia mali 4 roky vojnových skúseností a mali najmodernejšie zbrane z prvej svetovej vojny, takže spoločne vytlačili Lenina späť za poľské hranice.
Stalin len pokračoval tam, kde Lenin skončil, a teraz má aj ďalší dôvod, pomstu. Robí všetko, čo je mysliteľné na vybudovanie modernejšej armády ako spojenci. Keď národný poklad bol prázdny, nechá hladovať milióny ľudí, aby získal ich obilie a utŕžil peniaze a nakúpil vojenskú techniku. Keď Nemecko v tridsiatych rokoch nevyrába žiadne tanky, Stalin produkuje 22 BT(Bystrokhodny tank) denne, práve tu sa nemeckí generáli na návšteve inšpirujú ako bude budúca vojna vyzerať.
Celý koncept armády bol super blitzkrieg. Ľahké tanky na dobrých západných cestách mali dobyť západ za pár týždňov. Letecká služba pripravuje milión parašutistov a piloti sa učia zasiahnuť bombami ciele na nepriateľskom území. Nikto ich nepripravuje na vzdušné súboje.
Británia a Francúzsko sú superveľmoci a Nemecko bola konkurencia. Obávajú sa, že udelenie prístupu k Danzigu je krok predtým, ako Nemecko bude chcieť späť svoje africké kolónie, dokonca vyslovene žiadajú aby sa vzdali nároku na vrátenie kolónií výmenou za prístup k Danzigu. Po zriadení protektorátu v deň obsadenia posledného českého územia 15.3.1939 povedal Halifax nemeckému veľvyslancovi Herbertovi von Dirksenovi: Mám porozumenie pre Hitlerovu záľubu v nekrvavých víťazstvách. Nabudúce bude Hitler donútený krv preliať. Podľa Britov Hitler nedodržal slovo, že po Sudetách nebude ďalej vznášať územné požiadavky.25.8. uzaviera Británia s Poľskom obrannú zmluvu, ale tá zabezpečuje ochranu iba pred agresiou Nemecka nie však Sovietskeho zväzu.Ribbentrop Hitlerovi odkázal, že spojenci nepôjdu pre Poľsko do vojny.Hitlerova prvá chyba, nechá sa zatiahnuť do pasce, napriek tomu, že generáli ho od útoku odrádzajú. Dokonca sa mu postaví Hermann Göring. A vtedy mu príde na pomoc Stalin a ten má vlastný plán. Chce vojnu medzi starou Európou. Uzaviera dohodu známu ako Ribentrop-Molotov aby počkal až sa Nemecko a západné krajiny vyčerpajú ako v prvej svetovej vojne, a on potom zasadí západu rozhodujúcu ranu z milosti. F.D. Roosevelt, francúzska a britská vláda poznajú tajný dodatok tejto zmluvy, ktorá hovorí o podelení Poľska medzi Nemecko a Sovietsky zväz. Poľsku to však úmyselne zataja. Spojenci dali do Poľsku odistenú nabitú pištoľ a Poľsko zaslepené mocou so západom za chrbtom skáče naduto Nemecku po hlave. Nakoniec príde to najhoršie, vyvolajú vojnu s Nemeckom tým, že zabránia spojeniu Nemecka s Pruskom.Ak by Poľsko malo viacej predvídavých politikov vojna, tak ako ju poznáme by nebola. 

SkryťVypnúť reklamu

Hitlerovi však útok na Poľsko vyjde, a tak Göring, keď Hitler oznámi útok na Rusko, už je situácia iná. Už hovorí, že keď vodca dospeje k nejakému rozhodnutiu už sa nespochybňuje, tiež si pamätá noc dlhých nožov.

Spojenci v Nürnbergu falšovali dokumenty o Hitlerovom pláne dobýjať celú Európu. A keďže neexistujú žiadne hmatateľné dôkazy pre Gliwice, dokonca sa nenachádza ani v Hitlerovom prejave v predvečer vojny s Poľskom, môžem tvrdiť, že prepadnutie false flag prepadnutia vysielačky Gliwiciach je najväčším klamstvom, ktoré historici a médiá šíria aké kedy bolo zaznamenané. Ten štýl útoku pod falošnou vlajkou je skôr dôkazom, že ho vymyslel západ. Hitler to vôbec nepotreboval aby také niečo urobil. Podľa knihy Mníchov by skôr nechal zabiť svojho veľvyslanca, čo sa aj stalo, ale nikto to nevydáva za dôkaz Hitlerovho úmyslu prepadnúť celý svet. 31.8.1939 totiž bol v Krakowe zavraždený nemecký konzul Schallinger.(T.K. 204.)
Myslím, že je teraz viditeľnejšie, prečo Poľsko odmietalo vojenskú podporu zo strany Sovietskeho zväzu na obranu pre Nemeckom. Nebol to len paranoidný strach.
Plán Británie a Francúzska stroskotal. Zvolia vyčkávanie tzv. vojnu v sede a čakajú, čo urobia títo dvaja noví kohúti. Spomeňme, že Nemecko malo výzbroj a muníciu iba na šesť týždňov a iba na vojnu s Poľskom. Nemeckú hranicu s Francúzskom bránila iba jedna divízia(cca. 15000 mužov). Ak by bola klasická teória pravdivá, tak Francúzka armáda, ktorá prenikla 9.9. 1939bez odporu osem kilometrov za nemecké hranice by sa nestiahla a poľahky by dobyla Berlín. Miesto toho sa 21.9.1939 stiahli naspäť.

SkryťVypnúť reklamu

A Stalin sa stal dobyvateľom severu, ale už prekračuje dohodu, obsadzuje krajiny, ktoré mali patriť do sféry vplyvu Nemecka. Nemecko to berie ako nedopatrenie a vypýta si finančné urovnanie

Ibaže Stalin začína obsadzovať juh a Hitler pochopil, že bude podvedený. Keď by ho Stalin odrezal od ropy v Rumunska, bude bezbranný a bude mať troch nepriateľov. Pád Nemecka by bol otázkou niekoľkých týždňov. Keď sa Göring pýta, prečo ide Hitler do vojny, Hitler vyplašene kričí: “ja som skrátka musel!!” Tak sa rozhodol pre menšie zlo.

Rozhodol sa teda, že ukončí útok na Britániu a radšej pôjde do Afriky aby ju odrezal od zdrojov. 22.6.1941 Sovietsky zväz disponoval viac než päťnásobným množstvom lietadiel a viac než sedemnásobným množstvom tankov než Nemecko a 200 krát viac parašutistov ako všetky ostatné krajiny sveta dokopy. (T.K str.217) Áno, ten Sovietsky zväz, ktorý mal byť prekvapený a nepripravený na vojnu, ten Sovietsky zväz, ktorý mal viac než 28 armád z toho dve ľahké horské v karpatskom oblúku, pričom najväčším počtom armád v ich histórii bolo 16.

ľubomír drinka

ľubomír drinka

Bloger 
  • Počet článkov:  82
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ak je niekto jediný kto môže, tak musí.Ak môžete, tak píšte. Zoznam autorových rubrík:  Právomeranie rýchlostiobjektívna zodpovednosťSPPMeranie hmotnostiSúkromnéNezaradenéštatistika nehodovosti

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu