Ficov Euroval, história sa opakuje.

Fico si dlhé roky budoval mýtus, že s Ruskom je viac než zadobre. Niektorí voliči to radi opakujú ako dôvod na jeho voľbu, že keď nám Rusko vypne plyn, tak sme tam a tam. Pri prvej plynovej kríze nám pomohla európska únia, aj keď

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Sú tu ďalšie podobnosti s vládou I. Radičovou. Nezvolenie generálneho prokurátora a následná zmena z anonymného hlasovania na verejné. Potom, aby by mi to niekto nevytkol, zvolili Dr. Čentéša pred vstúpením novely, anonymným spôsobom. Teraz je tu situácia s nezvolením Štefana Harabina. Hneď vláda ide prijať zmenu voľby z verejnej na anonymnú.

Niekoľko mesiacov pred pádom vlády I. Radičovej, bola úplatkárska kauza Osrblie. Teraz je tu podobná kauza Salmanovcov, kde podľa výpovede Márie Zákalovej, dostalo miesto daňovej riaditeľky za úplatok predsedovi okresnej organizácie Smeru-SD.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Určitú historickú analógiu v osobách Toma Nicholsona a Petra Tótha alias bežca z rokov 95-98, teda pred tým ako bol zamestnancom-legalizant SIS. V roku 1995 napísal tri články do SME: Na úteku pred slovenskou informačnou službou.

Vrátim sa späť k plynu. To prečo R. Fico pretláča model reverzu cez Vojany, nemusí byť z obavy o platby z Ukrajiny. Pri Veľkom Reverze cez Poľsko ->> Slovensko ->> Ukrajina, Eustreamu ubudne možnosť inkasovať za transport plynu z Ruska do Európy, tým by sa dostal EUSTREAM do neschopnosti splácať úver, ktorý si EPH jeho prostredníctvom vzal. Avšak malý reverz je biznis síce neistý, ale neohrozuje záujmy EPH. Ak sa to podarí bude to biznis navyše.

SkryťVypnúť reklamu

R. Fico má možno omnoho menej času ako si myslí. Úver si EPH určite vzalo na viac rokov a plynová kríza, ale môže nastať každým dňom.

Nepodceňoval by som Angelu Merkelovú, že si neuvedomuje, že by to pre Slovensko nemalo následky.

 Budúcnosť je neistá, ale istotne si bude pamätať ako (ne)promptne sme zareagovali, čo sa Slovensku môže neskôr vypomstiť oveľa viac ako pokles HDP o 2%,

Všetky tieto skutočnosti naznačujú predčasné voľby. Ak si zoberiem vyhlásenie, ministerky zdravotníctva, že do roku 2016 DRG a digitalizácia zdravotníctva nebude, ak si zoberiem meškajúcu digitalizáciu súdnictva, ak si zoberiem klesajúcu volebnú účasť a odmietavý postoj k e-voľbám. ak si zoberiem nečinnosť ministerstva práce, ak si zoberiem Počiatkove odkladanie termínov projektov, tak vyhlásenie R. Fica pred prezidentskými voľbami: "Podstatu svojich úloh som už splnil", nevidím z dnešného pohľadu ako marketingový ťah, ale naozaj tak, že táto vláda nebude mať snahu urobiť čokoľvek pre ľudí do konca vlády, a teda bude len svietiť a kúriť a aj z toho druhého mám obavy. Pre nich by bolo ideálne, keby to išlo stále tak isto. Zatiaľ čo my stojíme pred úradmi práce, pred zavretými dverami ordinácii, jazdíme po rozbitých cestách a nad platmi poslancov či už nášho, alebo európskeho parlamentu krútime hlavou.

ľubomír drinka

ľubomír drinka

Bloger 
  • Počet článkov:  82
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ak je niekto jediný kto môže, tak musí.Ak môžete, tak píšte. Zoznam autorových rubrík:  Právomeranie rýchlostiobjektívna zodpovednosťSPPMeranie hmotnostiSúkromnéNezaradenéštatistika nehodovosti

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu