K filmu Únos, všetko môže byť inak II.

Knihu Mossadsom dočítal v auguste a odvtedy rozmýšľam ako túto tému uchopiť. Ak pozriem obsah knihyPopol všetkých zarovná,tak kapitoly sa venujú vyšetrovaniu dokonca aj samotný denník N nedokázal nájsť spojitosť

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Knihu Mossad

som dočítal v auguste a odvtedy rozmýšľam ako túto tému uchopiť. Ak pozriem obsah knihy Popol všetkých zarovná,

tak kapitoly sa venujú vyšetrovaniu dokonca aj samotný denník N nedokázal nájsť spojitosť medzi niektorými scénami vo filme Únos. Pri písaní tohto článku som objavil veľmi podobnú akciu

od rovnakého autora a samotná Ľuba Lesná uviedla, že kniha jej Únos bola inšpiráciou pre scenár a je známe, že pracovala pre rádio Slobodná Európa.

Rebeka Poláková stvárňuje v politickom trileri mladú novinárku Martu, ktorá na Nový rok nájde v predzáhradke rodičovského domu bratovu odrezanú hlavu zabalenú v igelitovej taške. Strašný nález ju vtiahne do príbehu, v ktorom sa mocou posadnutí predstavitelia štátu neštítia žiadneho zločinu, aby si upevnili pozíciu neobmedzených vládcov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz.sk

Ja som však v knihe Mossad našiel niekoľko príbehov, ktoré sú tak identické s filmom a aj so skutočnosťou až sa človek naozaj pýta, či sa niečo scenárista snaží podprahovo povedať alebo časť scenára písal niekto, kto často číta izraelskú tlač a zabudol odkiaľ jeho inšpirácia pochádza. Ak by niekto upodozrieval, že kniha Mossad je konšpirácia alebo si zakrýva oči a uši, len keď vidí či počuje toto slovo, tak autor tejto knihy je Ian Black, novinár v prestížnom britskom denníku Guardian a Benny Morris, jeden z najznámejších izraelských historikov. Indíciou môže byť aj to kam teraz chodí predseda parlamentu a kde bol minulý rok premiér Róbert Fico.

SkryťVypnúť reklamu

Bilál Nadždžár univerzitný študent z Nábulusu, zmizol v apríli 1984 a jeho mŕtve telo bez hlavy bolo nájdené o dva týždne neskôr. Polícia tvrdila, že zomrel pri manipulácii s výbušninami. Dvaja ďalší muži údajne zomreli rovnakým spôsobom u Nábulsu v júli 1985. rovnaké vysvetlenie sa použilo v prípade smrti Hasana al-Fakwíjaha z Kvatany v októbri 1985, Fakwíjah, napol slepý a takmer nepohyblivý novinár a Issá Šamassna v roku auguste 1986 a nakoniec Hasan Alajan vzal na pole svoju matku, čiže to vylučovalo možnosť, že sa pokúšal zostrojiť bombu.
Americký novinár sa dozvedel od vysokého úradníka: “Možnože niektorým , ktorí vybuchli pri príprave bomby, niekto trochu “pomohol” A čo má byť? Radšej sa nezaujímam.”

SkryťVypnúť reklamu

Los Angeles Times 6. júla 1986. Smrť úmyselnou explóziou nestabilnou výbušninou bola častá metóda, ktorú bezpečnostné služby používali, bola smerová nálož.

Smrť v Limassolu.
Silná nálož umiestnená v osobnom automobile Volkswagen Golf v cyperskom prístave Limassol zabila troch z najvyšších postavených predstaviteľov Fatáhu, Palestínci neochotne priznávajú, že výbuchy bômb na Cypruse boli z remeselného hľadiska prevedené majstrovsky-chirurgickými operáciami, ktoré rýchlo a čisto dosiahli svojich cieľov. Najmä ocenili precíznosť s akou bol na diaľku prevedený výbuch auta. Pod sedadlom vodiča bolo umiestnené len také množstvo výbušniny aby to zabilo práve tie tri osoby a nikomu inému neublížilo. S odpálením sa počkalo až do doby kedy auto dorazilo do miesta, kde z jednej strany ulice bol operný múr a z druhej pole.

SkryťVypnúť reklamu

Podobne hovorí wikipedia rok 1988, dá sa teda povedať, že neprinášam nič nové avšak ak to, že si túto podobnosť nikto nevšimol.

Ian Black ako autor Guardianu uviedol článok s názvom pravda o Mossade o pokazenom pokuse Mossadu umiestniť bombu pod auto. V novembri roku 2010, izraelská žena s názvom Niva Ben-Harush bola znepokojená tým, že si všimla, že mladý muž pripevnil niečo, čo podozrivo vyzeralo ako bomba na spodnej strane auta v pokojnej ulici v blízkosti prístavu Tel Aviv. Keď ho polícia zatkla, tvrdil, že je agentom tajnej služby Mossadu, ktorý sa zúčastnil tréningu: jeho príbeh sa ukázal byť pravdivý – aj keď bomba bola falošná.

V následnom videu sa hovorí, že SIS nemala skúsených ľudí na únos, a čo potom expertov na výbušniny?

Podľa doterajšej verzie by si mala preto SIS objednať túto smerovú bombu objednať od Jozefa Roháča. Toto však Jaroslav Ivor v sérii Mafiáni dosť nabúral a slovenské štátne orgány, ktoré Roháča takmer obratom vydali na stíhaní do Maďarska len potvrdzujú, že naň absolútne nič nielenže nemali, ale báli sa, že by spoluväzňom mohol povedať pravdu, a teda Roháč je len krytie, čo som načal už v minulom článku, že je viacej podozrivý M. Dzurinda a možno aj preto sa po zrušení amnestií Dzurinda vyhýba Slovensku a do televízie ide iba k Václavovi Moravcovi do Čiech.

Minimálne by mohol byť stíhaný za marenie vyšetrovania, čo prakticky môže byť až do roku 2006, kým bol premiér, keďže dovtedy bol predsedom vlády. Podľa paragrafu § 327 trestného zákona hrozí jeden až päť rokov, ibaže podľa § 83 pri takejto sadzbe už je taký trestný čin premlčaný.

O semtexe doporučujem dokument Českej televízie, stačí pár gramov a je vodeodolný mrazuvzdorný.

Napriek tomu čitateľov musím upozorniť na niektoré fakty, Mossad ako každá tajná služba samozrejme spolupracuje so CIA, ale my si často neuvedomujeme, že majú rozdielne záujmy a v minulosti dokonca prestali USA dodávať F-16-ky po škandále s útokom na iracký reaktor. A pri otázke Qui Bonno som prepojenie nenašiel, čo by to Mossadu prinieslo? Čo sa tvorcovia filmu snažili naznačiť, netuším. Niekto sa však mohol snažiť aby to tak vyzeralo ako izraelská akcia.

Donedávna č.1. časť o albánskej mafii mohla byť ako konšpirácia, ale časti Súmrak Bossov-Bakki Saddikim potvrdzuje, to čo som písal minule no ho 1. Dzurindova vláda nevydala do Švajčiarska. A opýtajme sa prečo ho Dzurinda kryl? Prečo Dzurindovi nikto takéto otázky nekladie?

Nemôžme pro tomto prehliadnuť dva filmy podľa skutočnostiBarry Seal,Pablo Escobar, filmy Sicario a Sicario2. Film Sicario je skoro ako prequel pre film Únos, prečo štát prebral kontrolu nad drogami.

Film Sicario2 je veľmi podobný zavlečeniu Michala Kováča ml. Hádam mi nikto nepovie, že sa režisér inšpiroval slovenskou históriou. Navyše máme tu výpoveď Martina Kollera,

ktorý objasnil, že česká tajná služba v 90. rokoch na pokyn predala všetky spisy americkej CIA.

Médiá strácajú dôveru pretože v takýchto kauzách sa tvrdohlavo držia vyvrátenej teórie alebo radšej mlčia.

Máme tu verziu, ktorú hovoril aj Marián Kočner, že sa tak možno snažila SIS stopnúť jeho auto. Ale to by bolo tak komplikované, stačilo by mu pichnúť pneumatiku, prečo by vynakladali toľko úsilia a najímali nejakého špecialistu, čím by riskovali odhalenie? Nerobilo im predsa problém údajne uniesť Michala Kováča ml., tak prečo by mu dávali do auta bombu.

Prečo napríklad vo filme Remiášove auto narazí do betónového bloku, keď v skutočnosti narazil do plotu a ten plot mu zablokoval dvere? Snáď preto, že mu niekto prišiel na pomoc a snažil sa dvere otvoriť a do filmu sa to akosi nehodilo?

Mali sme tu kauzu Cervanová, však áno, a sám Martin Hanus bývalý redaktor .týždňa v rozhovore s Kovačevičom popísal, že sa nebol ochotný ani pozrieť na fakty z druhej strany. Nie je tomu aj teraz tak, pri všetkých ostatných novinároch?

ľubomír drinka

ľubomír drinka

Bloger 
  • Počet článkov:  82
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ak je niekto jediný kto môže, tak musí.Ak môžete, tak píšte. Zoznam autorových rubrík:  Právomeranie rýchlostiobjektívna zodpovednosťSPPMeranie hmotnostiSúkromnéNezaradenéštatistika nehodovosti

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu