Program Progresívneho Slovenska: Jadrové samo sato s NATO

S Európskou úniou a NATO na večné časy a nikdy inak​. Politický program rozobratý kritickým myslením.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ak ste videli mladého Šimečku pod Lampou so Sulíkom, tak program Progresívneho Slovenska, je písaný štýlom, ktorý sme od neho počuli v tejto diskusii. Väčšina cieľov je nesplniteľná, štýlom chceme aby sme sa mali lepšie. Chlapci to nie je program a ani cieľ. Má to byť: "urobím toto opatrenie, a to v prvom roku urobí toto a posunie nás to v rebríčku o toľko."

Hneď od začiatku si protirečia, vravia že slobodu chápu ako nezávislosť od vonkajších zásahov, a pritom celý program sa nesie v duchu nadradenosti európskeho jadra nad všetkým.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slobodu chápu ako reálnu príležitosť na dôstojný a plnohodnotný život, bez ohľadu na to odkiaľ pochádza.

S tým slovíčkom príležitosť dali najavo, že si neprečítali Ústavu slovenskej republiky a základné ľudské práva. Nie je to totiž príležitosť, ale základné ľudské právo! Táto veta ako keby bola vytrhnutá z komunistického manifestu, len slobodu stačí nahradiť vedúcou úlohou strany.

Ak niekto považuje Dubčeka ako spiaceho agenta, cenzúru a obuškový zákon za progresívne, tak to len vyjadruje, že sa nebude konať žiadna zmena a po vzore Nemecka budeme za status na facebooku vytvárať pracovné tábory.

V každom prípade tvrdiť, že niektoré časti dejín neboli dielom náhody a niekedy nezáležali na jednom človeku je scestné. Pekná to idea, ktorá navádza, že treba byť v spolku, pretože len tam sa uskutoční racionálny krok vpred, dovtedy než si začneme premietať Štefánikov život.

SkryťVypnúť reklamu
 • Náhodné spoznanie Jansena

 • Náhodné žalúdočné potiaže, ktoré vyvolali sled udalostí, ktoré by inak nenastali. Liečenie v Taliansku, následné doporučenie do francúzkej spoločnosti.

 • Pád lietadla, nie je náhoda?

 • Kto mohol vedieť, že jedna zablúdená strela z obrovského dela dopadnúca na Paríž, spôsobí, že prvá svetová vojna sa predĺži o dva roky a spôsobí pád rakúsko-uhorskej monarchie?

V prvom rade Progresivisti by si mali ozrejmiť dejepis. Zase Progresívne Slovensko opakuje propagandu o ostrúvčeku demokracie. Naše liberálno-demokratické inštitúcie vraj vykazujú odolnosť v stredoeurópskom kontexte. Pravda, odolávať požiadavkám občanov, to teda vedia. Dve najvyššie kontrolné inštitúcie NKÚ a UVO nemajú ani elektronickú podateľňu. Ministerstvo spravodlivosti, Ministerstvo vnútra, výbory, kontrolujú sami seba. Ombudsmani sú len legalizátormi tyranie. Európska únia nie je na tom o nič lepšie, ja som im napísal. Vraj sa máme dobre a spravodlivosť je najlepšia na svete, prečo sa vlastne sťažujem, a to v krajine v ktorej premiér povie, že nie sme právny štát a prezident, že obchod má prednosť pred ľudskými právami!

SkryťVypnúť reklamu

Tvrdia, že Makroekonomická a fiškálna situácia je priaznivá. Progresívne Slovensko opakuje Ficovu propagandu. Tlačenie peňazí a nezapočítavanie vnútorného dlhu, 500 miliónov chýbajúcich na diaľničnú sieť, považujete za priaznivú situáciu?! Sme tak na tom dobre, že nemusíme vracať vratky DPH X rokov?! Absolútne diletantstvo.

Vnútorne stmelená spoločnosť?! To nikdy nepočuli o horných desať tisícoch, bývalých arizátoroch, eštebákoch, prisluhovačoch totality?! Zásadné nepochopenie ľudí a ich rozdielnosti, ignorovanie sebeckých záujmov jednotlivcov jasné chýbajúce prírodovedné vzdelanie.

Rovná daň nie je symbol pokroku, ale mala znamenať koniec špekuláciám s dphačkou pri tom istom tovare.

SkryťVypnúť reklamu

Domáci inovačný ekosystém prepájajúci výskum a podnikateľské prostredie. Máme, volá sa to korupcia. Viď Plavčan.

Verejné inštitúcie neposúvajú spoločnosť vpred, robí to zopár ľudí a technológií. Väčšinou je to naopak, tieto inštitúcie slúžia na to aby inteligentných a šikovných ľudí šikanovali alebo ignorovali, keď ich je treba.

Za svetlo budúcnosti prakticky označili nemecké politické strany. Prakticky to vyzerá, na kopírovanie nemeckej politickej scény, keď čokoľvek iné ako Merkelová je označované ako pravicové a radikálne.

Progresívne Slovensko nevzniká odspodu ako tvrdíte, ale zhora, cestovanie po Slovensku vám slúži len ako kulisa, že vznikáte od spodu. Zo spodu vznikol Bročka, bez politickej agitácie a reklamy, s prirodzenou komunitou.

Zdieľaná ekonomika skončila minulý rok. Tu je vidieť ako Progresívne Slovensko nemá prehľad o revízii ideí. Doporučujem si vypočuť Petra Staněka.

Školy sa otvoria odborníkom z vonkajšieho prostredia. No odborníci chodili prednášať už za mojich čias, tak jediné, čo zostáva je otázka či sa to má týkať základnej školy a kto to bude kontrolovať aby to neboli odborníci na scientológiu a podobne. Na jednej strane hovoríte aké strašné máme školstvo a na druhej o odlive mozgov, pretože sú v Európe žiadaní.

Vraj nové inovácie prinútia štáty inak premýšľať. Ak paniku považujete za premýšľanie, hm. Ako Róberta Fica naučili novo premýšľať? Akurát, že na duchovnom vlastníctve sa najlepšie optimalizuje obstarávacia cena.

Konkurencieschopnosť Slovenskej ekonomiky, keď si zahraničný investor dovezie vlastné know-how? To je taký oxymoron. Slovenská zelenina je tak kvalitná, že sa vyváža do Nemecka a ten európsky "priemer" sa vozí sem.

V časti trh práce nie je pripravený na zmenu, zase demagógia o zmene ekonomiky na zdieľanú a podobne.

V rómskych problémoch so školstvom sa klame. Bratislavský učiteľ je platovo na tom horšie ako na východe, čiže kvalita v bratislavských školách je nižšia. Prečo by mali byť segregované školy horšie ako obyčajné? Snáď len vtedy, keď sa účelovo presúvajú žiaci do špecializovaných škôl. Stačí sa pozrieť na Spišský Hrhov, to vôbec nie je o financiách.

Inteligentné smart systémy vraj prinesú nový pohľad na politiku. To áno tzv. vševidiace oko, štb, v lepšom prípade metadáta, všade kam sa pohnete.

Ja vytváram tlak už 4 roky, zmeny sa dejú veľmi neochotne a zavše iba po opakovane prehratých súdnych sporoch. Vytvárajú ho ľudia ako Martin Daňo rozhodnutiami Ústavného súdu, to je to, čo sa naozaj počíta, koľko takých rozhodnutí má Progresívne Slovensko? Krajina, ktorá nerešpektuje rozsudok o nelegálnosti policajnej inšpekcie, nerešpektuje listové tajomstvo, tak v takej sa ťažko čokoľvek ďalšie dá obyčajným tlakom presadiť, jediné čo funguje, sú padajúce preferencie.

Keď čítam článok o systéme bŕzd a protiváh a opakované klamstvo o ostrúvčeku demokracie, tak sa pýtam, kde pán Šimečka žije? Vo všetkých rebríčkoch týkajúcich sa dôvery v štát a ovplyvňovania justície politikmi je Slovensko úplne na úrovni balkánskych krajín. Dôvera v políciu je v Poľsku o 11 % väčšia, v Maďarsku o 24 %. Slovensko má iba 43 %.

S tým korešponduje aj ďalší oddiel o súdnictve, že ľudia majú oprávnený pocit, že existuje viacero druhov "spravodlivosti".

Progresívne Slovensko nechápe, že spravodlivosť je základným stabilizačným prvkom demokratického systému. to nie je vedľajší efekt, to je hlavný problém. Ako chcete hovoriť o systém protiváh, keď politici vrátane obľúbených opozičných sa snažia dlhodobo a úspešne rozbiť zbytky právneho štátu?

V kapitole extrémizmus si zamieňajú príčiny s následkami, extrémisti sú totiž tí, ktorí rozbili za 25 rokov tento štát a vytvorili prostredie pre frustráciu. Strany s otvorene diktátorskými názormi sú len sprievodným javom, nie však príčina. Nemožno takej strane vyčítať, že chce odstrániť demokraciu, keď je defakto odstránená a odstránili a legitimovali ju tí, ktorí hlásali o pluralite a pestrosti.

Nacionalistický prvok sme vraj prekonali avšak nahradili ich sebeckým korupčným správaním.

Treba sa integrovať do jadra, lebo neexistuje iná alternatíva, preložené: s EU a NATO na večné časy a nikdy inak. NATO behom budúceho roka môže skončiť viď Turecko a asi aj skončí a je to neodvratné. O usporiadaní Európy si treba prečítať niečo z histórie utvárania Európy po 1. svetovej vojne.

V časti nové Geopolitcké usporiadania o Európe prakticky kopírujete všetky Orbánove prejavy a dávate mu za pravdu, čo sa týka svetovej, takisto dávate za pravdu nehlavnoprúdovým médiám. Tento povrchný dualizmus je pre Slováka typický. Na jednej strane vie pomenovať ako to je, ale robí presný opak k požadovanému výsledku.

Progresívne Slovensko v časti migrácia buď nevie, že azyl je individuálne právo alebo to účelovo spája s ekonomickou migráciou. V prvom rade sa cudzinci musia chcieť integrovať a nie vytvárať vlastné zóny.

V časti obnoviteľné zdroje si progresívne Slovensko vytvorilo bublinu, v ktorej si myslí, že alternatívne zdroje na Slovensku nie sú, pričom už pomaly bude končiť prvá vlna dotácii na solárne panely a bioplynku snáď už má každý okres a dotácie na štiepku sa rozkrádajú. Hovoria o čistote vody, pričom všetok priemysel je odkanalizovaný alebo má vlastnú čistiaciu stanicu.

Keby ste si prečítali knihu Blackout, či pozorne videli film Snowden, tak by ste tak nepozastavovali nad pomalým zavádzaním inteligentoch sietí, ale naopak brzdili, prinajmenšom regulovali.

Poľnohospodárstvo: dlhodobý problém politických strán s poľnohospodárstvom. Nerozumiete mu. Povyšujete univerzálne pridanú hodnotu nad produktivitu, bezpečnosť a vysoký hygienický štandard.

 

 

 Zvýšiť energetickú efektivitu nášho hospodárstva o minimálne 10 priečok v porovnaní s ostatnými členskými štátmi EÚ.

 • BAT systémy už priemysel pozná a kríza v roku 2008 prinútila väčšinu firiem k väčšej efektivite.

 

Toho roku sa Kolár rozčuľoval nad 300 % zvýšením dane z nehnuteľnosti, no a Progresívne Slovensko tento krok schvaľuje a prehlbuje, pretože to vraj najmenej deformatívna daň.

V odseku daňová transparentnosť vlastne hovoria, že je treba zrušiť daňové tajomstvo. Nemyslím si, že Kiska myslel, že takto treba zastaviť úniky daňového tajomstva, aj keď pri politikoch úzko špecifických prípadoch, prečo nie?

Podivná veta chceme posilniť rolu žien v podnikaní. To sa dá vysvetliť všelijako a aj to zaváňa diskrimináciou. Ako chcete dosiahnuť v súkromnom sektore väčší podiel žien?

Nezrozumiteľná veta: nastaviť primeranú maximálnu výšku pokút pri administratívnych chybách. Slovenčina naša zlatá, kde sú vetné členy? Pre koho pre podnikateľa alebo pre administratívneho pracovníka? My máme pokuty za administratívne chyby? Napríklad správny zákon hovorí, že formálne a matematické chyby sa neberú tak úplne vážne.

Chcete rovnako ako Fico rovnaké daňové odvody pre živnostníkov a zamestnancov, ale nehovoríte, že nemajú rovnaké služby od štátu.

Chcú zmenšiť objemy tendrov. Pri diaľniciach to zjavne nepomohlo, práve naopak.

Zavedenia odmeňovania zdravotníckeho personálu na základe výsledkov. Prosím vás, keď miesto normovaných piatich sestier sú na smene dve a tá jedna má dovolenku, tak vy chcete tej jednej na základe výsledkov určovať plat? Lekárovi, ktorý nedostane zdravotnícky materiál alebo lieky, lebo riaditeľ nemocnice má nového kamaráta dodávateľa? Dávajú im almužnu a ešte ich chcete týrať grafmi? Ó muži, muži. nedali by ste im, čo im patrí ani keby ste na nemocničnej posteli ležali.

Súdnictvo

Tu je vidieť ako nesprávne používate termíny a slovné spojenia, slovenčina naša zlatá. Hlavne Truban ako programátor by mal rozumieť tomu, že je nemožné z konštánt robiť aliasy alebo taký rozdiel ako IDE a Fast-IDE

Vraj sa má opustiť formalistický prístup a klásť dôraz na materiálne vnímanie účelu práva. Za prvé je to prílišný formalistický prístup a za druhé liberálne Francúzsko má súdnictvo založené na formalistickom výklade, ale tam je dozor aby sa vykonával podľa materiálnej pravdy, čo je vlastne za tretie.

 

Zlepšiť výsledky slovenských žiakov v PISA testoch na úroveň najlepších krajín v regióne.

 • podľa výsledkov 2015 to napríklad znamená štipendium a plné uhrádzanie nákladov na strednej škole, pretože tí čo očakávajú, že ich rodičia nebudú dotovať sa ani nemajú motiváciu lepšie učiť. Ja som zvedavý, či liberáli sú pripravení na socializmus.

 • testovanie je každé tri roky, takže najbližšie ak nepadne vláda to bude 2021 a aby boli vidieť výsledky dosahu vašej práce, tak v roku 2024.

K nasledujúcim happy bodom je si potrebné pozrieť nasledujúce video aby ste pochopili, že to nie je program, ale želania.

 1.  Znížiť podiel dlhodobo nezamestnaných pod priemer EÚ.

 2. V indexe kvality života OECD sa nachádzať v prvej pätnástke krajín.

 3. Zvýšiť počet patentov zo Slovenska a účasť našich vedeckých tímov na medzinárodných vedeckých projektoch o 500%.

 4. V indexe miery šťastia OSN (World Happiness Report) sa nachádzať v prvej 25-ke krajín.

 5. V indexe dobrej krajiny(Good Country Index) sa nachádzať v prvej 25-ke krajín

 6.  Znížiť počet predchádzateľných úmrtí minimálne na úroveň ČR a definovať minimálnu sieť zdravotnej starostlivosti.

 7. Skrátiť čas potrebný na založenie obchodnej spoločnosti na Slovensku o 50%.

 8. Zvýšiť dôveru vo fungovanie polície minimálne o polovicu.

  •  O polovicu zo 43 % na 64,5 % alebo 43 %+50 % na 93 %?

 9. Zlepšiť pozíciu Slovenska v rebríčkoch vnímania korupcie o minimálne 20 priečok.

 10. Dosiahnuť, aby si minimálne dve tretiny rómskych deti (z toho polovica dievčat), ktoré sa narodia v osadách, podávali prihlášky na rovnaké stredné školy ako ich nerómski rovesníci z tej istej dediny či mesta.

  • Podávať prihlášky to je to najjednoduchšie, ale aby sa tam dostali aj dostali a mali zabezpečený internát.

 11. Znížiť priemernú dĺžku súdnych sporov o polovicu.

 • S Ministerkou Luciou Žitňanskou dúfam na čele, ktorá predĺžila civilno-sporové konania na 18 mesiacov alebo Lipšicovi, ktorému mu sa podarilo spraviť z prokuratúry a polície dohodárstvo o kriminalite.

Samozrejme sú tam aj dobré body ako zavedenie nezávislej inšpekcie policajného zboru, ale nič konkrétne a taký sľub dala aj Lucia Žitňanská, a predsa sa nič neudialo.

Zahraničná politika, je výrazom dlhodobého sebaklamu nielen Dubéciho o Ruskej federácii. Nárazníková zóna, je predsa od 1. svetovej vojny naplánované Poľsko a neskôr aj Ukrajina. Dubéci akosi nezaregistroval, že z Turecka odišiel Bundeswehr a nakupujú už len ruskú techniku, čo znamená jasný signál vystúpenia Turecka z NATO, či, že India spolupracuje s Ruskom a USA sa snažia vyvolať v tejto oblasti konflikt. Turecko vlastní jednu z najväčších armád na svete s diktátorom na čele, ktorý chce obnoviť trest smrti.

Nakoniec je vidieť, že ani česká Univerzita, či Viedenská neznamenajú, že vás škola naučí kriticky myslieť, ako návod slúži diplomovka. To je dlhodobý celoživotný proces, ale len pre tých, čo majú odvahu, lebo kritické myslenie znamená, že môžu prísť k iným záverom, než sú všeobecne známe alebo uznávané.

ľubomír drinka

ľubomír drinka

Bloger 
 • Počet článkov:  82
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Ak je niekto jediný kto môže, tak musí.Ak môžete, tak píšte. Zoznam autorových rubrík:  Právomeranie rýchlostiobjektívna zodpovednosťSPPMeranie hmotnostiSúkromnéNezaradenéštatistika nehodovosti

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu