Reforma zdravotníctva SaS? Libertariánsky Johny Cash časť 1.

Psychológovia hovoria, že ľudia po päťdesiatke už nedokážu zakrývať mimiku a tón hlasu, ak ich svedomie ak ešte nejaké majú, icm spoľahlivo prekazí ich ctihodné plány. Jedným z nich spot Cigánikovej a Sulíka o reforme zdravotníctva

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Psychológovia hovoria, že ľudia po päťdesiatke už nedokážu zakrývať mimiku a tón hlasu, ak ich svedomie ak ešte nejaké majú, icm spoľahlivo prekazí ich ctihodné plány, najmä ak je to nielen proti rozhodnutiam Ústavného súdu, ale dokonca proti duchu samotnej ústavy. Jedným z nich spot Cigánikovej a Sulíka s podprahovými informáciami o reforme zdravotníctva.

Richard viete, kde ste si urobil chybu? Vy zato vlastne ani nemôžete, je to váš osud. Pretože si tu nežil pred 89. A preto neviete, že my ostatní máme vyvinutý cit na podrazy. Povedať, že vy s Cigánikovou ste rok a pol M A K A L I na reforme zdravotníctva, je tak pravdepodobná ako to, že Ema Drobná dostane čestný doktorát z kozmológie. Cigánikovej video o reforme je o tom, koľko si ráno nanesie maskary a pleťovej masky. Taká potemkinovská dedinka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pravdepodobne ste si ten pamflet ani neprečítal, lebo argumentácia v ňom je ridikulózna asi tak ako keď ste bol so Šimečkom mladším v relácii pod lampou. Vy excelovsko-tabuľkový kalkulátor ste urobil koľko výpočtov? Nula?

Čitateľovi nadnesiem ako asi tá to reforma bola spísaná.

Sulík: “Idem do Bruselu, tak tuto s asistentom spíšte nejakú príručku o reforme o zdravotníctve, však to aj tak nikto nečíta.”

“Viete 20/20 to je už také obohraté, tak my sa dáme, že ideme na to o sto-päť. To je také socialistické heslo možno nám to ľudia zožerú

asistent: “Ale tam je také množstvo problémov, to nemôžme my tu tak ľahko vyrobiť.”

SkryťVypnúť reklamu

Sulík: “Však ja som hľadal odborníkov na štátne posty cez Facebook, takže nemám najmenšiu predstavu ako nato. Štát sa všetkého zbaví a zákony budú písať privatizéri, no nie je to skvelé? Zapamätajte si tri výrazy, konkurencia, zisk, privatizácia, to je riešenie každého problému.” 

1.

Aby som nebol ako Sulík takže prvej strane je nepodložené tvrdenie: Pritom v Českej republike i Maďarsku sa roky života prežité v zdraví zvyšujú čo signalizuje významný pokrok aj v oblasti zdravotnej starostlivosti.

Vysokoškolsky vzdelaný človek z akéhokoľvek oboru by takéto niečo nikdy nenapísal. Ak to napísal Sulík, no tak to niečo vyjadruje o nemeckom školskom systéme, možno aj preto bývajú Slováci v Nemecku úspešní. Ignoruje to fakty, že sú krajiny kde ju majú vyššiu napriek slabému zdravotníctvu alebo finančne s menšími výdavkami.

SkryťVypnúť reklamu

ďalšia tabuľka, ďalší fail. Totižto som sa tomu osobitne venoval, takže viem o čom hovorím. Podľa SaS Slovensko patrí k najhorším z nových. Je to taká polopravda, pretože my sme medzi Rumunskom a Maďarskom, napriek tomu že v parite kúpnej sily výdavky na zdravotníctvo a obyvateľa od roku 2000 viac než strojnásobili. Jediné v čom sa môžeme zhodnúť, že sa narozdiel od ČR prešľapujeme na jednom mieste. Ako jednu z príčin SaS vidí počet sestier na jedného obyvateľa(neviem prečo to nie je na jedného pacienta, odborníci no) a ja sa opýtam a neboli ste to VY vo vláde, keď Iveta Radičová vyhlásila núdzový stav. Ak ste sa postavili proti eurovalu, kde vtedy zostala vaša zásadovosť voči platom sestrám?

SkryťVypnúť reklamu

Tu je fakt, ktorý si samozrejme možno úmyselne SaS nevšíma. Dôležité je si klásť správne otázky, prečo dve krajiny vychádzajúce z jedného systému zdravotníctva, majú teraz rozdielne výsledky? Nie je to preto, že češi neliberalizovali zdravie? Kde zostala základná zásada, No harm, teda radšej neškodiť?

  • 111 Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

  • 201 Vojenská zdravotní pojišťovna ČR

  • 205 česká průmyslová zdravotní pojišťovna ČR

  • 207 Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví ČR

  • 209 Zaměstnanecká pojišťovna Škoda ČR

  • 211 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

  • 213 Revírní bratrská pokladna, Zdravotní pojišťovna ČR[6]

ak sa vám článok páčil, podporte ho na vybralisme

ľubomír drinka

ľubomír drinka

Bloger 
  • Počet článkov:  82
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ak je niekto jediný kto môže, tak musí.Ak môžete, tak píšte. Zoznam autorových rubrík:  Právomeranie rýchlostiobjektívna zodpovednosťSPPMeranie hmotnostiSúkromnéNezaradenéštatistika nehodovosti

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu