Už tu je porušený základný princíp vedeckého prístupu, pretože akékoľvek dôkazy, ktoré by narušovali dosiahnutie cieľa podliehajú autocenzúre a logicky, potom taký človek reaguje na kritiku zúrivo. Napriek tomu, IPCC došla k záveru, ktorý poznáme všetci klíma je vrtkavá nie je možné ju predvídať, ale keďže 6000 vedcov potrebuje sa nejak živiť a politici potrebujú prekrývať korupciu, to napríklad vyhlásil Frans Timmersman, že EU pred voľbami bude zakrývať vnútorné problémy masívnou propagandou, prišli s newspeekom klimatické zmeny a klimatická zmena.
Začnime tým ako funguje, pretože mechanizmus sa zahmlieva a väčšina si myslí, že vie čo je skleníkový efekt.
Je to mätúci termín, pretože CO2 má predstavovať sklo avšak zároveň v skleníku je to plyn, ktorý zvyšuje rast. Mňa zaujalo ako to, že CO2 na jednej strane prepúšťa svetlo a na druhej ho nemá neprepúšťať. Ono to tak nie je. V skleníku svetlo sa mení na teplo, a to je zachytené sklom tak aj čiastočne C02. Ani to sklo vlastne nezabráni úniku tepla vlastne iba spomaľuje únik. To je dôležitý poznatok, ktorý poznáme z termodynamického zákona že teplo vždy smeruje z teplejšej zóny do chladnejšej. Čiže z planéty teplo neustále uniká CO2 iba spomaľuje únik, čo znamená, že dni sú dlhšie teplejšie než by boli bez neho. Čiže v skleníku rozhoduje tepelná kapacita a nie schopnosť CO2 vyžiariť teplo naspäť. Mechanizmus je iný, keďže vo vesmíre nie je vzduch, tak teplo uniká iba žiarením, pri skleníku tak sčasti býva pri pokusoch vo vysokých nadmorských výškach.
Ak mám skleník v normálne nadmorskej výške, z vonkajšej strany je tiež vzduch a ten vedením tepla nám ovplyvňuje výsledok, zem toto nemá už v 10 km je veľmi riedky vzduch a na odvrátenej strane zeme vo vesmíre je veľmi nízka teplota avšak neznamená to, že je to ako dve rozdielne teplotné vrstvy vzduchu, v tomto prípade teplo neuníka vedením, ale iba žiarením.
„Slnečné žiarenie obsahuje prevažne viditeľné svetlo a malé množstvo infračerveného svetla. Zem absorbuje toto žiarenie a premieňa ho na tepelnú energiu, ktorú vyžaruje späť do atmosféry ako infračervené žiarenie s dlhšou vlnovou dĺžkou. Skleníkové plyny potom toto infračervené žiarenie zachytávajú, čím spôsobujú otepľovanie atmosféry.“
A treba povedať, že na zemi je hlavným tepelným kapacitátorom je oceán a vodná para, inak by ste mali veľké striedanie teplôt medzi dňom a nocou, tak ako na Sahare.
Keď sa pozriete na wiki je to absolútne nepresné https://sk.wikipedia.org/wiki/Sklen%C3%ADkov%C3%BD_efekt
za prvé
Ibaže mňa zarazilo, že to predsa by sa rýchlo naplnilo teplom z prvých lúčov a ako by to mohlo fungovať ďalej? Zjednodušene povedané teplo je pohyb molekúl, a potom čo získa teplo, sa molekula excituje a začne sa hýbať a keďže nie je priestore sama, naráža do iných molekúl s ktorými si vymieňa pohybovú energiu, čím sa vlastne teplo šíri a je to vlastne podobný efekt ako difúzia, a tak získavajú teplo aj molekuly dusík N2 a kyslík O2, ktoré neabsorbujú infračervené lúče teplo.(Homonukleárne di-atomické molekuly, ako sú N2 a O2, nemajú dipólové momenty.) Pokračovanie na
https://nezaujato.wordpress.com/2019/08/18/co-vam-media-zamlcuju-o-globalnom-oteplovani/