5.apríla 2011 zaevidovali na Generálnej prokuratúre podnet od Holúbeka, ktorý bol odstúpený vojenskej prokuratúre. Táto stíhanie v auguste 2011 zastavila. Pikantné však je, že Holúbek vyšetrovateľovi tvrdil, že žiaden podnet na Generálnu prokuratúru nepodal. Nielen pikantné , ale aj povšimnutiahodné.
Poďme ďalej.
Podľa denníka SME pokynom z 12. apríla 2011 Dobroslav Trnka vojenskej prokuratúre odporučil, aby kauzu stopla. Citujem : „Bez toho, aby som vás chcel navádzať, akým spôsobom má byť v predmetnej veci rozhodnuté, tak vás len upriamujem, aby ste si naštudovali ustanovenia Trestného poriadku, ktoré pojednávajú o zastavení trestného stíhania." Išlo o vyšetrovanie podozrení, že príslušníci SIS s informáciami z Gorily obchodovali.
Uvediem ešte dva Trnkove citáty z daného obdobia smerom k svojim podriadeným :
1) „Vyšetrujeme nedokázateľnú a nepreukázateľnú, možno nejakú spravodajskú hru a som zvedavý, ktorý prokurátor sa pod to podpíše."
2) „Ide o fiktívne prepisy niečoho, čo buď neexistuje, alebo bolo vytvorené s cieľom možného vydierania osôb, ktoré sú v týchto prepisoch uvedené".
To, že toto všetko sa dialo práve vtedy, keď vrcholil „súboj" Trnku s Čentéšom o funkciu generálneho prokurátora mozaiku čiastočne dopĺňa.
Veľavravné.
Otázka znie : Vedela premiérka, že riaditeľ SIS Karol Mitrík opakovane posielal policajtov pri vyšetrovaní Gorily „do plynu"? Pretože to je vážna vec.
Premiérka je schopná zbaviť v prípade odpočúvania VOS 43 terajších aj bývalých príslušníkov „šmahom ruky". Dobroslav Trnka je schopný konať v tomto komplote aktívne a samostatne zahájiť vyšetrovanie, dokonca avizovať (ešte do volieb, prečo asi?) prvé konkrétne trestné stíhania.
Naproti tomu :
SIS, ktorú vedie nominant SDKÚ, pri megakauze Gorila doslova torpéduje vyšetrovanie polície. A ten istý Dobroslav Trnka aj v Gorile konal síce mimoriadne aktívne - avšak vyzerá to, že s úmyselne zaradenou spiatočkou.
09.01.2012 som na Úrade boja proti korupcii podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s nekonaním štátnych orgánov a ich predstaviteľov pri megakauze Gorila. V tejto veci som bol na Úrade boja proti organizovanej kriminalite už aj vypovedať. O svojich konkrétnych podozreniach z porušenia zákona takými inštitúciami a ich predstaviteľmi, ako je Slovenská informačná služba, Vojenská prokuratúra, Generálna prokuratúra, Úrad boja proti korupcii a aj Úrad vlády. V čase, keď Úradu vlády šéfoval Mikuláš Dzurinda, ale aj Robert Fico.
Na základe vyššie uvedených skutočnosti však silnie vo mne presvedčenie, že štátne inštitúcie a konkrétni ľudia v nich zneužívali právomoci verejného činiteľa aj v období našej vlády - vlády Ivety Radičovej. Osobne si nemyslím, že by o tom mala vedomosť. Práve preto očakávam, že bude razantne konať.
Nenechám túto nehoráznu nečinnosť štátnych orgánov a doslova sabotáž z ich strany zapadnúť prachom. Práve či napriek tomu, že protesty proti Gorile na námestiách čiastočne slabnú.
Otázky a nespokojní ľudia totiž zostávajú.