reklama

Keď stretávate Andreja Kisku každé ráno, nemusíte počúvať Fica

Milý neistý volič, vraj nechceš ísť voliť. Fica Ti stačilo. Ale Kisku nepoznáš. A ešte k tomu je bohatý, úspešný,vraj má niečo so sektou. A práve mal Fico opäť plné ústa slova úžera. A to ešte počkaj, čo príde.... S Andrejom Kiskom som strávila v jednej kancelárii takmer 5 rokov. Dosť dlho na to, aby som zistila, či je len dobrý herec, alebo je skutočne takým, za akého sa vydáva.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (409)

Nenapíšem žiaden politologický traktát. Na to tu ja nie som. Skôr pár drobností. Lebo nech je ako je, všetci sme hlavne ľudia. A z toho sa dá veľa vyčítať. Nemusíš ho zbožňovať. Len maj dostatok informácií.

Prvé a najdôležitejšie, lebo niekto sa tu začal hrať na slovíčka: Andrej Kiska nie je zakladateľ Dobrého anjela. Je viac. Lebo zakladateľ môže prísť, dať know how, meno, možno peniaze a tradá. On si v tej našej kancelárii odrobil za tie roky takmer každý deň.

Prišiel vždy ráno do práce, nič nezarobil a ešte ho to kopu peňazí stálo. Ale viac ako tie peniaze je hoden on ako manažér. Musel by si to zažiť. Proste prídem do práce, mám ledva rozlepené oči a on už tam sedí, deti rozvezené v škôlke a tak poďme makať. Porady, grafy, kreatíva. Pravidelne sme vyrážali na cesty aj o piatej ráno...nikdy nemeškal.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A keď náhodou v práci nebol, tak prednášal. Mal takú teóriu, že pôjde všade kam ho pozvú. Lebo všade môže ľudí presviedčať ako dobre manažovať a hlavne ako pomáhať. Prednášal na školách, vo firmách, v kluboch.Nelustroval. Keď je on scientológ, každý kto chodieva na kebab by mal zvážiť či nie je moslim.

Aj keď vás do jeho viery naozaj nič nie je, poviem, čím mi liezol občas na nervy. Ako katolíćky sa ma neraz opýtal, čo na to, či ono hovorí písmo. A neraz som netušila. Zato on má písmo zmáknuté výborne.

A že zneužíva Dobrého anjela? Predstav si, že ti vytopí dedinu. Postavíš hrádzu a sedem rokov na nej sedíš a sleduješ vodnú hladinu. Postavíš ešte jednu v susednej dedine. Fungujú. A potom ideš k vodohospodárom. A chceš zabezpečiť, aby v štáte neboli záplavy. Hovoríš o svojich hrádzach, argumentuješ. To je zneužívanie?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Zažili sme s ním v práci strašne veľa. Naučil nás veľa. Keď sme nevedeli vyriešiť problém, on sa krátko zamysel a riešenia mal hneď aj tri. Vymýšlaľ "nezrealizovateľné", ktoré sa nakoniec zrealizovaním stalo úspechom.

Pravidlá si ctí. Vždy muselo byť všetko čisté. Žiadne kľučky v účtovníctve, ani cent nesprávne. Viete napr, že ak 2% z dane neminieme naraz (je toho veľmi veľa), tak to, čo prerozdelíme neskôr, produkuje úrok a aj ten úrok do posledného centu prerozdeľujeme chorým. Bolo to jedno o čo ide, výber rodín, účtovníctvo..bol prísny a stále kontroloval, či je všetko v poriadku.

Nikdy sa napriek majetku neodtrhol od bežných ľudí. Kľudne sa najedol v bufete aj vo fastfoode. Jedno ázijske bistro v Bratislave bolo už aj na mňa veľa, on sa cítil všade fajn. Pokecal s každým taxikárom, upratovačkou. Ak niečo dobré navaril, doniesol do práce ochutnať.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Keď Danke lekári povedali, že jej už pomôcť nevedia, vzal do ruky telefón a zisťoval možnosti v zahraničí. Po anglicky sa pretelefonoval cez tri operátorky k lekárovi. Potom dal skromnej rodine auto, tlmočníka a plnú nádrž a vypravil ich z východu Slovenska až do Viedne. A to ešte dvakrát aj na kontrolu.

Keď aj napriek konzultáciám na klinike za hranicami jeden chlapec umrel, došla som a povedala mu to. Vyšiel z budovy. O chvíľu sa vrátil, strčil mi do ruky hrśtku bankoviek a povedal: " na pohreb".

Keď ho sestričky nepustili na onkológiu, lebo nemal návleky, tak si ich išiel kúpiť do automatu a ospravedlnil sa. Bolo jedno, či tam nesie peniaze či ide pomôcť. Ctil pravidlá.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Taký je. Všetko toto sa roky denne odohrávalo bez žiaru reflektorov. A preto sa v túžbe po moci, v ješitnosti a zlobe ľahko klame a osočuje. Ale ak urobíš krok za plentu a vyberieš si Andreja Kisku, jedného dňa ti dôjde, že si nevolil ani menšie zlo. Ale múdreho, šikovného a dobrého človeka, ktorý môže byť tým, čo tu dávno chýba. Politik človek. Vzor.


Ľudmila Kolesárová

Ľudmila Kolesárová

Bloger 
  • Počet článkov:  54
  •  | 
  • Páči sa:  9x

Absolvent školy života v n.o. DOBRÝ ANJEL . Podtatranský kreatívec. Mama dvoch vlastných detí a veľkého množstva nevlastných.Prvočíslo. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu