Otázky nakoniec za 100 bodov – podotázky

Pán Repka, Vaše otázky sú trefné a podnecujú uvažovanie o serióznosti p.Sulíka a SaS. Je fajn, že uvažujete „nahlas". Predpokladám, že ste tak urobili tu na blogu kvôli tomu, aby ste upozornili verejnosť na nebezpečenstvo, ktoré hrozí, keď niekto zverejňuje osobný rozhovor. Také správanie pôsobí nedôveryhodne, ale...

Písmo: A- | A+

Pri Vašich otázkach mi napadli aj iné otázky. Tak skúsim niekoľko tzv. rečníckych otázok aj ja, a teda neočakávam odpoveď, skôr nimi naznačujem, ako a o čom premýšľam ja:

- Pamätáte si, že aj SDK v 1998 vznikla proti niekomu (konkrétne Mečiarovi a HZDS)?

- Zdá sa Vám p.Sulík neslušnejší, než p.Dzurinda, alebo p.Dzurinda slušnejší ako p.Sulík?

- Nemyslíte si, že z veľkej brečky po Mečiarovi nás nevysekala iba SDKÚ, ale že v tom boli aj ďalšie strany, bez spolupráce a spolusúčinnosti ktorých by SDKÚ nebola s brečkou dokázala urobiť nič?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

- Prečo chcete voliť podľa preferencií v prieskumoch a nie podľa toho, ako transparentne, otvorene a priamo politici ukazujú svoje zámery, názory a prípadné uvažovanie aj o nás - voličoch?

- V čom vidíte nevýhodnosť vyskúšať novú stranu, keď viete, že tie staré majú vo verejnosti pomerne vysokú mieru nedôveryhodnosti?

- Na základe Vášho článku o dôvodoch, pre ktoré nebudete voliť SaS predpokladám, že ste rozhodný chlap. Prekrížite si niekedy aj Vy ruky?

- Prečo ste napísali „(a)sociálnou demokraciou" a nie „asociálnou demokraciou"? Máte azda nejaké pochybnosti o tom, či je p.Fico a spôsob jeho vládnutia asociálny? Alebo Vaše zátvorky jemne naznačujú iróniu? (Mimochodom, viete, že irónia má vždy základ v nerozpoznanej agresivite?)

SkryťVypnúť reklamu

- Váš článok je vlastne článkom proti niekomu (konkrétne p.Sulík a SaS) a nie za niekoho/niečo. Nevidíte kontradikciu v tom, že píšete prečo nebudete voliť niekoho, kto je proti niekomu a sám píšete v tom istom duchu?

Som presvedčený, že moje otázky podnietia ďalšie otázky. Uvažujem o tom, či je možné dosiahnuť vo verejnosti (blogy, facebook...) diskusiu, v ktorej by sme sa pokúsili o spoločný názor a využiť silu nás - voličov - tak, aby neprepadli a nestratili sa naše myšlienky. Aby sme začali veriť, že má zmysel ísť voliť a že súčasťou voľby je vždy nejaká miera rizika, že sme volili zle. Uvažujem, ako dosiahnuť, aby sa nezopakovalo to, čo teraz predvádza p.Fico a jeho partneri vo vláde - arogancia, pohŕdanie, klamstvá a zlodejstvo v rozsahu, ktorý si nedovolil ani p.Mečiar. Myslím si, že Váš článok, nech je akokoľvek trefný, pravdivý a zaujímavý, nie je pokusom o hľadanie odpovedí, ale je skôr cestou k rozdeľovaniu. Je však cenný v tom, že podnecuje k uvažovaniu a diskusii. Verím, že k uvažovaniu podnieti aj p.Sulíka a p.Dzurindu. A dúfam, že by mohol byť základom pre vytváranie spoločného názoru napr. na už spomínanom facebooku.....

Ľudovít Dobšovič

Ľudovít Dobšovič

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Psychológ-psychoterapeut, 60 rokov Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu