Súpis trestných udaní od ..... poslanca

Nie len vo veľkej politike sa človek môže stretnúť s mafiánskymi praktikami vplyvných ľudí, hlavne ak sú z „kresťansky“ založených politických strán.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)
Obrázok blogu
(zdroj: iny web)

V meste Považská Bystrica žije práve takýto politik, kresťanský farizej, a zároveň poslanec za mesto Považská Bystrica, František Martaus. Jeho politická kariéra začala už dávno... v časoch, kedy hrával s Ficom futbal. Údajne vie Fico len faulovať, ale Martausovi je ťažké čosi veriť. Poslanec si spravil aj vedeckú prácu (PhD) v sociálnej oblasti, školiteľka jeho dizertačnej práce bola bývalá ministerka Tomanová. Robí dlhé roky riaditeľa v Centre sociálnych služieb Dolný Lieskov (poznámka autora, ide o ľahký blázninec). Ťažko povedať, prečo je tam on riaditeľom. Jeho pôsobenie vo funkcii riaditeľa skúmala aj Trenčianska župa a na úseku kontroly našli v činnosti ústavu pochybenia. Údajne pána poslanca vyšetruje štátna polícia, ale napriek tomu sa drží na tomto poste už dlhé roky a zrejme ešte dlhé roky bude. Kamarát Baška, trenčiansky župan, pravdepodobne vie, prečo toleruje šafárenie v ústave, ktorý spadá do pôsobnosti trenčianskej župy. Sociálny sektor má teda pán poslanec v kapse.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V roku 2015 sa poslanec rozhodne, že musí rozviesť svoju silno kresťansky založenú dcéru, ktorá rozvod vníma ako vážny hriech. Dôvody a obsah nejdem rozoberať, sú to rodinné záležitosti. V zásade im ide o anuláciu cirkevného sobáša a jediný spôsob, akým sa to dá dosiahnuť, je preukázať nejaké týranie. A preto si vymyslia „rozprávku“ o psychickom týraní (fyzické týranie sa bez dôkazov ťažko vymýšľa, na psychické stačia vyjadrenia kolegov z práce a ich názory). Vymysleli, naplánovali, pripravili a snažia sa to už vyše roka zrealizovať.

Čo však rodinná vec nie je, je zneužívanie postavenia mestského poslanca a jeho kontaktov v sociálnej sfére, ako aj využívanie mafiánskych konexií na súdoch či na prokuratúre. Pozrime sa teda, čo vyprodukoval pán poslanec za vyše rok práce.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
(zdroj: iný web)

Nedávno som si vyžiadal zoznam všetkých trestných konaní, ktoré tento nenávistný človek podáva na moju osobu. Je ich naozaj veľa. Rozvod má isté pravidlá a čiastkové ciele (i finančné) a trestné udania sú v tejto veci veľmi nápomocné. To, že ich podáva on viem lebo sa tým jednak sám chváli a jednak ma občas volajú na políciu ako svedka k predmetným udaniam. Zatiaľ ide o 9 - 10 trestných udaní, ktoré majú jediný cieľ, pomôcť rozvodu. Trestné oznámenia však dokážu zničiť človeku život. Aj keby ho náhodou nezavreli, hlavne nech ho donútia byť každý mesiac na polícii. Nie všetky podal sám poslanec František Martaus, asi polovičku podala jeho dcéra (moja ex-manželka) a jedno si podal aj náčelník mestskej polície Lieskovský (ich rodina, ako inak, musia si pomáhať... ).

SkryťVypnúť reklamu

Zoznam si môžete stiahnuť tu: (klik sem)

Podávanie trestných oznámení je zadarmo. Trestné oznámenie si môže podať kto len chce a v podstate je to beztrestné. Stačí sa vyvarovať priamych klamstiev, podávať veci hmlisto a neurčito a krivé svedectvo sa nebude dať preukázať. K častým podávaniam trestných udaní je ale vhodné si najať právničku, aby ste to náhodou neprehnali. Človek bez politických konexii sa nemá ako brániť voči takýmto krivým obvineniam. Keď totiž prídete na políciu, tak vám vôbec nepovedia, či na vás niekto podáva trestné udania. Na túto informáciu podľa vyjadrenia polície nemáte právo. A ak aj vy sám poznáte čísla trestných konaní, tak o nich polícia odmietne čokoľvek povedať a obsah spisov pred vami bude tajiť.

SkryťVypnúť reklamu

Vy teda musíte chodiť na políciu každý mesiac alebo aj častejšie. Musíte si na to vyberať voľno v práci a máloktorý zamestnávateľ má pre také niečo pochopenie. A hlavne, musíte tomu venovať čas, aby ste sa bránili voči mnohým krivým obvineniam. Ak nemáte právnika, musíte študovať zákony, ktorým je ťažko bez právneho vzdelania rozumieť. A aj keby ste to zvládli, na mnohé zákonne obranné prostriedky máte len 3 dni a to je pracujúcemu človeku takmer nemožné čo i len časovo zvládnuť. Vaše možnosti obrany sú v Slovenskej republike minimálne. A ak má podávateľ udaní aj politickú moc, tak vlastne žiadne.

Tu v Považskej Bystrici máme napríklad istú prokurátorku s menom Vašútová. O rodine Vašútových sa už popísalo veľa, ešte z dávnych čias. Táto prokurátorka pre vyvolené osoby už roky riadi trestné konania. Niektoré zastavuje, iné roky drží umelo pri živote a tak podobne. Čokoľvek, aby bol klient/kamarát spokojný. A ak aj človek s politickým vplyvom pácha trestnú činnosť, bude nedotknuteľný. Otázka, či to robí zadarmo, no ak má rozum, tak asi nie. Táto prokurátorka trpí komplexom nadradenosti a vie sama seba ohodnotiť, či je objektívna, či pracuje dobre a či sa vylúči alebo nevylúči z konania pre zaujatosť.

Späť k zoznamu trestných udaní, ktoré mám od ...... poslanca a jeho rodiny na krku. Len si preberme, o čom vlastne sú:

ČVS: ORP-526/1-VYS-PB-2015 – Dovolil som sa sťažovať na zneužívanie mestskej polície mestským poslancom (rodinkárstvo). Primátor Považskej Bystrice Janás vec neriešil a ignoroval ju. Prvý krát zareagoval až potom, čo som žiadosť o preverenie zneužívania mestskej polície oznámil verejnosti. Poslanec Martaus vie ako na neho, ale to je už moc od témy. Janása už nikto v našom meste voliť nebude (mimo domovy dôchodcov), tak si môže robiť čo chce, jeho kariéra skončila. Moja sťažnosť bola teda zametená pod koberec a ako bonus mi Janásom menovaný šéf mestskej polície dal na krk trestné udanie za ohováranie č.1. Toto trestné udanie bolo štátnou políciou zamietnuté. Toto im nevyšlo, čo už...

ČVS: ORP-62/1-VYS-PB-2016. Trestné udanie za ohováranie č. 2. Väčšina považskobystrických mafiánskych štruktúr pochádzajú z dôb ťažkého komunizmu a sú to teda obstarožní ľudia. Dnes už ale žijeme v modernej dobe internetu a i keď je ťažké sa voči mafiánom účinne brániť, je jednoduché o nich publikovať. Nejde len o mňa. Mnohí iní ľudia nášho mesta už v minulosti zverejnili rôzne iné špinavosti týkajúce sa tohto poslanca. 

ČVS: ORP-63/1-VYS-PB-2016. Ani nie o týždeň bol mestský poslanec asi znova na polícii. Ohováračka, teraz už číslo 3. Spisové číslo trestného konania je iba o jedno poradové číslo vyššie. Zjavne sa v našom okrese nepácha žiadna trestná činnosť, okrem ohovárania Martausa. Obidve 60tky boli z fleku zamietnuté.

Samozrejme svätá kresťanská rodina Martausových využíva aj iné paragrafy trestného zákona.

ČVS: ORP-517/1-VYS-PB-2015.  Trestné udanie za psychické týranie, č. 1. Toto buď dobre napísali, alebo dobre pomastili, ale tu som už po pol roku vyšetrovania aj obvinený. K obvineniu došlo presne jeden deň pred rozvodovým konaním, o čom sa však v deň rozvodového konania vedela iba ex-manželkina právnička (ja nie). Po polročnom vyšetrovaní to náhodou vyšlo zrovna na tento deň. Odvtedy sa nič nezmenilo, len to, že dnes už je to rok, čo ma vyšetrujú. Prokurátorka tejto veci je Vašútová a rozvodový sudca sa volá Vašút. Sú to ex-manželia. Trestné konanie nesie viaceré známky nezákonnosti a šikany, ale to je už iná téma. (http://blogpb.blog.pravda.sk/2016/09/01/mafiani/)

ČVS: ORP-340/2-VYS-PB-2016. Psychická týračka, č. 2. Trestné stíhanie začalo, ale po krátkej chvíli bolo zastavené. Viac neviem, bol som síce podozrivý ale odmietli mi poskytnúť akékoľvek informácie a teda aj možnosť sa brániť voči tomuto, podľa mňa krivému obvineniu.

Toľko k zoznamu z Okresného riaditeľstva policajného zboru v Považskej Bystrici. Žiadal som o vypracovanie zoznamu aj z obvodného oddelenia (miesto, kde končia „slabšie“ trestné udania)

Z obvodného oddelenia Považskej Bystrice mi dali zoznam ešte ďalších štyroch iných trestných udaní, ktoré poslanec a členovia jeho rodiny napodávali. Nazrieť do týchto spisov mi bolo tiež zamietnuté a teda som nemal žiadnu možnosť sa voči nim brániť.

Trestné udanie s číslami 709 a 736 z uvedeného zoznamu sú z r. 2015. Boli zastavené už v prípravnom konaní. Síce neviem o čo v nich ide, ale podľa výhražných SMSiek od exmanželky bude jedno asi prenasledovačka (viac tu:), a to druhé neviem, podľa čísla tipujem, že psychická týračka č. 4. Proste nejaká hlúposť, bolo to taktiež zastavené.

Trestné udanie s číslom 874 bolo preklasifikované na priestupok. Tu išlo o to, že ma poslanec zmlátil a ešte na mňa za to podal trestné oznámenie. Podľa okresného úradu sme ale vinní obaja, pokuta pre oboch 10 €. Osobne som chcel radšej zaplatiť 10 eur, než sa ďalej ťahať po súdoch či polícii ale lakomému poslancovi Martausovi sa 10 eur zdá priveľa. On ma ešte drzosť sa odvolať - viac tu:

Samozrejme, týmto agresivita kresťanského starčeka z prvej rady v kostole neskončila. O nejaký čas na to ma škrtil, a to dosť nechutným spôsobom, pričom sa pokúsil o krádež za 800 €. S pomocou polície bol, ale na tretiu výzvu donútený ukradnutú veci vrátiť. Išlo o môj mobil a Martaus nechcel, aby z celého incidentu existoval nestranný záznam odporujúci budúcim výpovediam ľudí, ktorým šéfuje jeho žena – riaditeľka škôlky. Detaily akcie škrtenie sú tu:

Trestné udanie číslo 404 z 2016 ešte čaká na rozhodnutie. Opäť som podozrivý, ale netuším o čo ide. Pýtali sa ma prečo a kam chodím k holičke, čo si dávam holiť však už našťastie nebolo podstatné. Ukázal som im bloček z pokladne a to bolo všetko.

Z deviatich trestných udaní rodinou Martausových je sedem už zastavených, na zastavenie zvyšných dvoch sa ešte čaká. Zatiaľ teda sedemnásobná šikana polícia na podnet Martausa a on sa iba SMEJE.

A teraz novinka. Nedávno, a teda 24.9.2016 na mňa poslanec zavolal zase políciu. Netuším prečo. Prišiel na miesto a v čase, kedy mám súdom určený styk s mojimi deťmi, ktoré napriek trom súdnym rozhodnutiam už celý rok nemôžem vídavať. Exmanželka chce, aby ma deti už v živote nevideli a súdne rozhodnutia ignoruje. Okresný súd v Považskej Bystrici rok nekoná. V ten deň exmanželka ani deti neprišli, prišiel však poslanec Martaus. Sedel v aute a telefonoval už počas príchodu. Stretnutie s deťmi sa teda nekonalo. Exmanželka nereagovala ani na následné SMS či moje volania. Môže si to dovoliť, ako som spomenul, súdy za celý rok nevedeli, alebo nechceli, vymôcť ani jedno vlastné súdne rozhodnutie. Ale bavíme sa o považskobystrickom okresnom súde, tak to sa nie je čo diviť.

I keď sa stretnutie s deťmi neuskutočnilo, viem od okoloidúceho, že tam Martaus pre niečo zavolal políciu. Poslanec Martaus na mňa za posledný rok zavolal políciu mnohokrát. Štátnu políciu a aj mestskú políciu, kde má náčelníka „v rodine“. Ani raz som nebol privolanou hliadkou ja, ani nikto iný akokoľvek riešený. Dôvod jeho posledného volania takisto netuším. Nakoľko bol Martaus celý čas zamknutý v aute neprehovorili sme spolu ani slovo, ale ja myslím, že už čosi kuje. Okrem toho, aby na mňa zavolal políciu tam vlastne vôbec nemusel ani chodiť. Mám určený styk s deťmi a nie s ním. Tu je video.

Do zoznamu trestných konaní mi asi časom pribudne ďalšie číslo, do ktorého spisu mi opäť nedovolia nazrieť. Nevadí, aj tak ho potom, čo ma predvolajú na dvojhodinový zbytočný výsluch, zase zastavia.

Pýtal som sa na polícii, prečo nepokutujú ľudí za zjavné zneužívanie volania polície a dozvedel som sa, že dnes to už nie je pokutovateľné. Táto možnosť vraj vypadla zo zákona. Čiže ak niekto pôjde na huby, na turistiku, na výlet a bude si chcieť zavolať policajný taxík, stačí zavolať na číslo 158, porozprávať nejakú rozprávku, že prečo musia policajti prísť a môžu sa takto aspoň zdarma zviesť domov. Smutné je to, že to bude bez pokuty. Nechápem, prečo sa zjavne neopodstatnené volania polície už nepovažujú za zneužívanie polície, a prečo sa to nepostihuje. Ľudia potom nadávajú, že keď potrebujú tak polícia nepríde. No ako by aj mohla, keď ju iní takto beztrestne zneužívajú. Na druhej strane, táto informácia sa môže niektorým, čo potrebujú zdarma taxík hodiť. Len to musia správne zahrať.

Ľudovít Hajduch

Ľudovít Hajduch

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Do 2015teho som bol bežný všedný človek, rodina, 2 deti, práca. Dnes som rozvedený, nie z mojej vôle, a voľný čas musím tráviť obranou voči množstvu trestných či iných udaní namiesto hrania sa s mojimi deťmi, ktoré už viac ako rok nemôžm vídavať. (rovnako ich nemôžu vídavať starí rodičia, či strýko, či sesternice) A to napriek tomu, že mi súd už troma rozhodnutiami určil pravidelný čas na stretávanie sa s nimi, ex-manželka je proti.Nemám známosti, nemám peniaze, ale verím v slobodu slova a spravodlivosť. Až na to, že som už vytriezvel z toho, či tieto hodnoty ako aj zákon fungujú v Považskej Bystrici. Raz snáď budú... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu