Ako obtiahnuť občanov rýchlo a ľahko. Z príručky vládnutia Smeru.

Demokracia, to je náročný a zložitý systém. Neznamená diktatúru väčšiny. Neznamená to to, že keď niekto má toľko poslancov, že si môže odhlasovať čo chce, ako je to v prípade Smeru a dnešnej vlády. Neznamená to, že nepotrebuje predkladať zákony tak, aby sa v riadnom legislatívnom procese dokonale prebrali, prediskutovali. Demokracia zaviedla formálne pravidlá prijímania zákonov, aby sa v dostatočnom časovom priestore odhalili súvislosti, aby sa poukázalo na to čo je dobré a čo zlé.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (172)

Je preto šokujúce a absolútne proti demokratickým pravidlám, keď vláda pri takom závažnom rozhodnutí ako je zmena pravidiel v II. pilieri, kde ľudia prídu o viac než polovicu toho čo im dnes chodí na ich osobné účty a čo zvyšuje ich majetok a zabezpečuje ich pred chudobou v starobe, keď takúto zmenu, sa vláda rozhodla urobiť v skrátenom legislatívnom konaní. To znamená bez diskusie. Skrátené legislatívne konanie znamená, že zákon príde do parlamentu a na druhý deň je schválený, že sa o ňom vôbec nie je šanca podrobne diskutovať, argumentovať prečo je niečo dobré, prečo je zlé. Toto je spôsob, ktorý je vlastný diktatúre, nie demokracií. Na Slovensku sa nikdy takéto závažné zmeny nediali v skrátenom legislatívnom konaní.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Smer jednoducho zneužíva svoju moc, svoju dominanciu, zaobchádza s mocou nie demokraticky ale autokraticky a navyše úplne premyslene, záludne a ako zlodej v noci sa snaží obrať potichučky ľudí o ich peniaze, práve tedy, keď na to dávajú najmenší pozor. A to je v lete. V lete keď spravidla politický život utíchne, keď sú ľudia na dovolenkách alebo sa venujú úplne iným otázkam. Práve túto situáciu sa vláda, Smer, snaží využiť a zneužiť proti občanov tejto krajiny a okradnúť ich o 500 mil. Eur ročne. Znova len zopakujem, že priemerný človek príde takýmto spôsobom o 40 € každý mesiac a bude sa skladať na výstrelky, ktoré táto vláda plánuje, ako je predražený nákup zdravotných poisťovní, nákup podielu v SPP, čo nie nič iné len dobrý kšeft pre všetky zúčastnené strany.

SkryťVypnúť reklamu

Smer sa bojí občanov a boji sa ich reakcie po tom, keď sa preberú z ilúzie o istotách v ktorej ešte žijú. Keď zistia o koľko im klesli vďaka Smeru príjmy, o koľko stúpli dane a odvody a koľkí prídu pre zlú hospodársku politiku Smeru o prácu. Petíciu za zachovanie odvodu 9 % na účty občanov už podpísalo viac než 80 tis. občanov. Každý deň pribúdajú ďalší. A toho sa Smer bojí. Preto sa ponáhľa a zakráda ako zlodej v noci aby sa čím skôr zmocnil peňazí sporiteľov. Neváha pri tom pošliapať demokratické princípy a pravidlá.

Ľudo Kaník Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS

Ľudovít Kaník

Ľudovít Kaník

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NR SR, zakladateľ politickej strany Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník. Exminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR a dlhoročný predseda DS, ktorá sa pod jeho vedením po dlhoročnej spolupráci s SDKÚ integrovala na politickú stranu SDKÚ-DS. Zodpovedný za reformu sociálneho a dôchodkového systému, trhu práce. Pripravil a zrealizoval reformu zákonníka práce, dôchodkovú reformu, reformu systému sociálnych dávok a boj s čiernou prácou. Zakladajúci člen občianskeho združenia SPORITEĽ na ochranu záujmov občanov, účastníkov dôchodkového sporenia v II. pilieri dôchodkového systému.www.kanik.skwww.demokratisk.skFB profilInstagram profilYoutube kanálFan page Demokratov Slovenskamail: ludo.kanik@gmail.com0905 488 888 Zoznam autorových rubrík:  DÔCHODKYPRÁCARODINAPOLITIKASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
SkryťZatvoriť reklamu