Ruská DNA Ficovho Smeru sa nikdy nezmení

Tak ako každý rok za Ficových vlád, Ficov Smer a jeho vláda oslavovala koniec vojny na Slavíne 9. mája. Nie v čase štátneho sviatku, 8. mája. Vôbec nie náhodou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Napriek tomu, že koniec vojny si celá Európa pripomína o deň skôr, 8. mája, kedy sa vojna skončila.

Pre R. Fica to neplatí, lebo v Rusku, pre posun času, je deň víťazstva 9. máj. Ficov Smer sa stále riadi moskovským časom. Tak ako sme sa ním museli riadiť za socializmu.

Toto som písal už niekoľkokrát a od minulého roku, keď som tento text zverejnil sa nič nezmenilo. Stačilo ho trošku skrátiť a len veľmi mierne aktualizovať.

Od začiatku svojho pôsobenia Fico tým vysiela signál Moskve, ktorý znamená: Patríme a chceme patriť k vám. Tak ako sme patrili za socializmu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hrdinom vojny vzdávali úctu pri pamätníkoch v celej Európe 8. mája. Ficov Smer a jeho vláda to robí ináč. Ťahá nás systematicky na východ. Nie len týmto symbolom - oslavovania výročia konca vojny podľa moskovského času. Ale všetkým čo robí. Korupciou, ktorú povýšil na štátnu doktrínu, devastáciou súdnictva, ignorovaním rozloženia a kontrolovania moci, postupnou deštrukciou liberálnej demokracie.

Oslavovať koniec vojny 9. mája, keď ho oslavuje iba Rusko, je symbol, ktorý ukazuje, ku komu nás Smer a Fico chce priradiť a kam zaradiť. Pred rok 1989. Tam, kde sme boli vyše 40 rokov.

Slovensko je súčasťou Západu a Európy. Už od čias Svätopluka. Aj keď má Robert Fico a niektorí nováčikovia v parlamente iný záujem. Je preto našou úlohou, tých ostatných, ustrážiť nadobudnutú slobodu a euroatlantickú orientáciu. Potrebujeme k tomu pomoc všetkých podobne zmýšľajúcich občanov Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudo Kaník

predseda Demokratov Slovenska

Ak sa Ti môj blog páčil, budem rád, ak ho podporíš svojím hlasom na vybrali.sme.sk. Za každý hlas ďakujem ;-)

Ľudovít Kaník

Ľudovít Kaník

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NR SR, zakladateľ politickej strany Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník. Exminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR a dlhoročný predseda DS, ktorá sa pod jeho vedením po dlhoročnej spolupráci s SDKÚ integrovala na politickú stranu SDKÚ-DS. Zodpovedný za reformu sociálneho a dôchodkového systému, trhu práce. Pripravil a zrealizoval reformu zákonníka práce, dôchodkovú reformu, reformu systému sociálnych dávok a boj s čiernou prácou. Zakladajúci člen občianskeho združenia SPORITEĽ na ochranu záujmov občanov, účastníkov dôchodkového sporenia v II. pilieri dôchodkového systému.www.kanik.skwww.demokratisk.skFB profilInstagram profilYoutube kanálFan page Demokratov Slovenskamail: ludo.kanik@gmail.com0905 488 888 Zoznam autorových rubrík:  DÔCHODKYPRÁCARODINAPOLITIKASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

63 článkov
SkryťZatvoriť reklamu