Ruská DNA Ficovho Smeru sa nikdy nezmení

Písmo: A- | A+

Tak ako každý rok za Ficových vlád, Ficov Smer a jeho vláda oslavovala koniec vojny na Slavíne 9. mája. Nie v čase štátneho sviatku, 8. mája. Vôbec nie náhodou.

Napriek tomu, že koniec vojny si celá Európa pripomína o deň skôr, 8. mája, kedy sa vojna skončila.

Pre R. Fica to neplatí, lebo v Rusku, pre posun času, je deň víťazstva 9. máj. Ficov Smer sa stále riadi moskovským časom. Tak ako sme sa ním museli riadiť za socializmu.

Toto som písal už niekoľkokrát a od minulého roku, keď som tento text zverejnil sa nič nezmenilo. Stačilo ho trošku skrátiť a len veľmi mierne aktualizovať.

Od začiatku svojho pôsobenia Fico tým vysiela signál Moskve, ktorý znamená: Patríme a chceme patriť k vám. Tak ako sme patrili za socializmu.

Hrdinom vojny vzdávali úctu pri pamätníkoch v celej Európe 8. mája. Ficov Smer a jeho vláda to robí ináč. Ťahá nás systematicky na východ. Nie len týmto symbolom - oslavovania výročia konca vojny podľa moskovského času. Ale všetkým čo robí. Korupciou, ktorú povýšil na štátnu doktrínu, devastáciou súdnictva, ignorovaním rozloženia a kontrolovania moci, postupnou deštrukciou liberálnej demokracie.

Oslavovať koniec vojny 9. mája, keď ho oslavuje iba Rusko, je symbol, ktorý ukazuje, ku komu nás Smer a Fico chce priradiť a kam zaradiť. Pred rok 1989. Tam, kde sme boli vyše 40 rokov.

Slovensko je súčasťou Západu a Európy. Už od čias Svätopluka. Aj keď má Robert Fico a niektorí nováčikovia v parlamente iný záujem. Je preto našou úlohou, tých ostatných, ustrážiť nadobudnutú slobodu a euroatlantickú orientáciu. Potrebujeme k tomu pomoc všetkých podobne zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Ľudo Kaník

predseda Demokratov Slovenska

Ak sa Ti môj blog páčil, budem rád, ak ho podporíš svojím hlasom na vybrali.sme.sk. Za každý hlas ďakujem ;-)

Skryť Zatvoriť reklamu