Učitelia oprávnene žiadajú zvýšenie svojich platov

Učitelia vstúpili do štrajku a my sa tomu nemôžeme čudovať. Rezort školstva je dlhé roky odsúvaný, je na okraji záujmy, je hlboko podfinancovaný, a preto pohár trpezlivosti zákonite musel pretiecť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Dnes zovšadiaľ počujeme, že školstvo a učitelia nikdy nemali dostatok pozornosti. Áno, je to pravda, ale zároveň jedna vec platí a na to je dobré práve v tejto súvislosti upozorniť

Písal sa rok 2005 alebo 2006, keď vtedajšia druhá vláda Mikuláša Dzurindu vypracovala program Minerva. Bol to už záver volebného obdobia a bol to program určený už pre nasledujúce volebné obdobie. Ale pripomínam to preto, lebo toto ilustruje, že pravicová vláda, pravicové zoskupenie si uvedomovalo to, že rezort školstva bol dlhodobo na okraji záujmu a potrebuje reformy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dôvody neriešenia školských boľačiek boli všelijaké: ekonomické, bolo treba plátať diery, mnoho vecí sa odsúvalo na neskôr, čo môžeme, samozrejme, vnímať kriticky. Ale pravicová vláda si tento problém uvedomovala, a preto tento program vznikol. V roku 2006 však nastúpil Robert Fico, ktorý s kratučkou prestávkou vládne na Slovensku dodnes. A pre Fica školstvo nikdy nebolo a ani nikdy nebude prioritou.

Dnes treba nahlas povedať, že požiadavky učiteľov sú oprávnené a opodstatnené. Pre nás, Demokratov Slovenska je moderné školstvo spolu s kvalitným zdravotníctvom a výkonnou ekonomikou absolútnou prioritou v našom volebnom programe.

SkryťVypnúť reklamu

V školstve navrhujeme viaceré opatrenia (napr. stabilizáciu stratégie vzdelávania, vzdelávanie, ktoré bude odzrkadľovať aktuálne požiadavky trhu práce, atď.), ale teraz je jednou z hlavných požiadaviek protestujúcich zvyšovanie platov. Jednoznačne hovoríme, že učiteľom treba zvýšiť platy. Naša predstava je zvýšenie platov o 100% v priebehu nasledujúcich štyroch rokov. Spolu s opatreniami v ekonomickej oblasti, ktoré máme pripravené, je to síce ambiciózny, ale určite dosiahnuteľný plán. Naši učitelia, ale aj naše deti si to zaslúžia.

Ľudo Kaník

predseda Demokratov Slovenska - Ľudo Kaník (volebné č. 4)

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa vám môj nový blog páči, budem rád, ak ho svojím hlasom podporíte na vybrali.sme TU. Vopred ďakujem za každý hlas. :)

Ľudovít Kaník

Ľudovít Kaník

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NR SR, zakladateľ politickej strany Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník. Exminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR a dlhoročný predseda DS, ktorá sa pod jeho vedením po dlhoročnej spolupráci s SDKÚ integrovala na politickú stranu SDKÚ-DS. Zodpovedný za reformu sociálneho a dôchodkového systému, trhu práce. Pripravil a zrealizoval reformu zákonníka práce, dôchodkovú reformu, reformu systému sociálnych dávok a boj s čiernou prácou. Zakladajúci člen občianskeho združenia SPORITEĽ na ochranu záujmov občanov, účastníkov dôchodkového sporenia v II. pilieri dôchodkového systému.www.kanik.skwww.demokratisk.skFB profilInstagram profilYoutube kanálFan page Demokratov Slovenskamail: ludo.kanik@gmail.com0905 488 888 Zoznam autorových rubrík:  DÔCHODKYPRÁCARODINAPOLITIKASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu