Vietor

Písmo: A- | A+

Život, ty si ale koťuha. Alebo ako sa u nás hovorí, kde nemôže čert pošle ženu. Nie že by som nemal rád obdobie kedy sa ani lístok nepohne, obrazne povedané. Ale táto posledná perióda trvala naozaj už moc dlho

 

Život, ty si ale koťuha. Alebo ako sa u nás hovorí, kde nemôže čert pošle ženu.

Nie že by som nemal rád obdobie kedy sa ani lístok nepohne, obrazne povedané. Ale táto posledná perióda trvala naozaj už moc dlho. Človek si z prvoti užíva to bezvetrie, má čas rozmýšľať, rozvíjať sa, učiť sa, skrátka snaží sa dobehnúť to čo zameškal. Ja som si toto bezvetrie užíval 16 týždňov a zopár dní. No pravda je, že posledné týždne a dni to bolo čakanie na vánok aspoň na slabučký vetríček, ktorý stále neprichádzal. Najkrajšie je na tom to, že žiadne predpovede ani prognózy krátko dobé alebo dlho dobé nepomôžu. Môžete si tisíc krát povedať, tak dnes to príde alebo zajtra alebo o týždeň, ale všetky rosničky a rosničiaci sú na tento typ životnej atmosféry krátky. Tam sa uplatňujú celkom iné zákonitosti. Veď si len skúste dosadiť do matematického modelu prognostické premenné: zonálne zložky prúdenia náhody, meridiánovú zložku rýchlosti šťastia, teplotu príťažlivosti, merná vlhkosť náhodného stretnutia atď. Ja Vám to uľahčím.... nejde to alebo aspoň ľudstvo zatiaľ dospelo do štádia kedy dokáže tieto veličiny určiť.

Čo je naozaj dôležité, byť pripravený!!! Pripravený zachytiť a pocítiť aj ten najjemnejší esenciálny vánok ale aj poriadnu silnú búrku. Keď nezachytíte vánok ako chcete skrotiť víchricu? Nemusím hovoriť, že aj ten najjemnejší vánok sa môže v krátkom čase zmeniť na poriadnu metelicu, ktorá vám z duše vyženie všetky chmáry a mory.

Tak sa to stalo aj my. Proste z čista jasna... zrazu začalo fúkať a je to moc príjemné. Zvláštne na tom je to, že človek to ihneď pozná. Spozná že sa niečo deje, že už sa nenachádza v bezvetrí, že toto je ono ten impulz tá chvíľa. Ďakujem tomu vetríku a či už sa zmení na víchricu alebo len na vánok ktorý pomaličky doznie, je to jedno, dôležité je že sa to stalo, že som ťa stretol a zase mi zavialo do duše ako už toľko krát. Ďakujem ti vietor, ďakujem ti krásna neznáma.

 

Skryť Zatvoriť reklamu