Bude nás kto zastupovať o osem rokov na LOH?

Otázka je Kto nás bude zastupovať na LOH ( Letných Olympíjskych hrách) ?. Teraz máme veľké zastúpenie vo vodnom slalome ale aj v športovej streľbe. Ale čo bude o dialších osem rokov? Je to otázka na dlho, ale v tomto článku sa v tom trochu povenujeme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Vo Vodnom Slalome máme najväčšie zastúpenie na LOH. Napríklad v C1- mužy: Michala Martikána v C2- mužy: bratov Hochšonerovcov a v K1 - ženy: Janku Dukátovú. Poslednú Olympiádu v Londýne 2012 sme mali z Vodných športov dve bronzové medajly. Treba si aj zapamätať, že naši nebudú vyhrávať väčne. A to čo sme videli po minulé Olympiády, že sme mali takmer všetky zlaté medajly je možno aj minulosťou. Naši vodnoslalomári sú na každej Olympiáde o štyri roky starší a odzrkadluje sa to i na ich výkonoch. Možno ešte najbližšiu Letnú Olympiádu v Riu de Janiero budú naši vodnoslalomári súťažiť, ale o dialšie štyri roky v Madrite, Istanbule alebo v Tokiu ( Kde budú LOH 2020 sa rozhodne 7. septembra 2013) už asi nie ved len teraz má Michal Martikán 37 rokov v Riu de Janiero bude mať 41 a na LOH 2020 45 rokov. Veľmi dobre vieme, že Michal mal problémy s chrbticov. Taktiež aj bratia Hochšonerovci a Janka Dukátová. čím su starší tým ich výkonní idú dole je to pochopiteľné. Ale kto ich nahradí? Je to asi vo hviezdach. U nás na Slovesnsku nie je také rožšírené hľadať nové talenty a nových Olympionikov. Výnimky sú Beh chlapcov a dievčat v Dubnici nad Váhom ( Ateltický most) Celoslovesnká súťaž "Hľadáme nových Olympionikov". Alebo terajší program Stars for Stars. Na Slovesnsku nie je toľko nových mladých talentov, možno by ich aj bolo, ale nikto ich nehľadá a nemotivuje. Taktiež jeden z faktorov týchto problémov sú aj peniaze. Všetci veľmi dobre vieme ako sa na Slovesnku a hlavne v športe kšeftuje s peniazmi a ako radšej idú tie peniaze na platy vrejných činiteľov ako na hľadanie nových talentov a pomôcky na vylepšovanie štadionov ( futbalových, cyklistických atd..) Treba hľadať nové talenty čo najskôr o chvíľu nám oddídu naši úspešný Olypionici a potom ich nemá kto nahradiť. Ved ani terajší Olymionici tu nebudú väčne a nebudú mať také veľké úspechy aké mávali. Uvidíme čo sa v najbližších rokoch zmení a čo nie. Snad to bude tak, aby sme mohli povedať v roku 2020, žemáme nástupcov za minulých a úspešných Olympionikov. A snad sa nestane taká vec, že ked budeme pozerať Otvárací ceremoniál tak uvidíme hrstku športovcov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Treba brať problémy v športe vážne a treba i aktívne riešiť nikdy nevieme čo sa môže stať.

Lukáš Chovan.

Lukáško Chovan

Lukáško Chovan

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Lukáš Chovan, mám dvanásť rokov. Mám neformálnu skupinu Naša Petržalka, ktorá upratuje po nelahostajních ľudoch odpadky. Sme dobrovolnícka skupina, ktorá pomáha životnému prostrediu. Zoznam autorových rubrík:  životné prostredieSvetBratislavaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu