reklama

Ako sa často prejavuje ľudská nedokonalosť!

“Keď chcem robiť to, čo je správne, objaví sa u mňa to, čo je zlé.” - Rimanom 7:21.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Ak zápasíš s nejakou slabosťou, nemysli si, že nestojíš za nič. Nikto z nás si nemôže vyslúžiť spravodlivé postavenie pred Bohom. Všetci sme závislí od Božej nezaslúženej láskavosti, ktorú nám prejavuje na základe výkupného. (Ef. 1:7; 1. Jána 4:10) A vždy sa môžeme obrátiť na našich bratov a sestry – na našu duchovnú rodinu. Keď sa potrebujeme vyrozprávať, sú ochotní si nás vypočuť a povzbudiť nás slovami, ktoré nám vlejú radosť. (Prísl. 12:25; 1. Tes. 5:14)


Joy z Nigérie, ktorá bojuje so skľúčenosťou, hovorí: „Bez mojich drahých bratov a sestier by som bola stratená. Sú pre mňa dôkazom, že Jehova odpovedá na moje modlitby. Dokonca som sa od nich naučila, ako povzbudzovať iných, ktorí to potrebujú.“ Musíme si však uvedomiť, že naši bratia a sestry nemusia vždy vedieť, že potrebujeme povzbudenie. V takom prípade je na nás, aby sme urobili prvý krok a poprosili duchovne zrelého spolukresťana, aby nám pomohol.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


PS: Vďaka biblickým proroctvám postupne dokážeme pochopiť, ako sa vedenie stáva “expertným” v manipulácii ovečiek na celosvetovej úrovni! Vždy si nájdu cestu viniť ovečky za ich nedostatky a súženie! Napríklad takto: “Musíme si však uvedomiť, že naši bratia a sestry nemusia vždy vedieť, že potrebujeme povzbudenie.” Načo potom máme pastierov v zbore?!


w20.12 23 – 24 ods. 7 – 8

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4 434
  •  | 
  • Páči sa:  724x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu