Definícia úspešnosti človeka v jeho živote!

Písmo: A- | A+

“Plány usilovného vždy vedú k úspechu, ale každého, kto je unáhlený, čaká chudoba.” - Príslovia 21:5.

Jehova ti môže dať „chcenie, ako i konanie“, aby si uskutočnil svoje rozhodnutie. (Fil. 2:13) Preto ho pros, aby ti prostredníctvom svätého ducha dal potrebnú silu. Nevzdávaj sa, aj keď sa ti zdá, že tvoja modlitba zostala nevypočutá. Ježiš povedal: „Stále proste, a [svätý duch] vám bude daný.“ (Luk. 11:9, 13) Okrem toho si urob plán. Ak chceš zrealizovať nejaký projekt, potrebuješ plán. Potom sa ho musíš držať. Podobne by sme mali postupovať aj my!

Hlavne keď robíme nejaké rozhodnutia. Pred rozhodnutím si urob zoznam krokov, ktoré ti pomôžu dosiahnuť tvoj cieľ. Väčšie úlohy si rozdeľ na menšie. Tak budeš môcť ľahšie sledovať, ako sa ti ich darí zvládnuť. Apoštol Pavol povzbudil Korinťanov, aby si „každý prvý deň v týždni“ odložili nejakú časť peňazí bokom, aby nemuseli robiť zbierky, až keď k nim príde. (1. Kor. 16:2) Keď si veľkú úlohu rozdelíš na menšie, nebude sa ti zdať nesplniteľná.

PS: Plány človeka, ktorý sa riadi zákonami a prícípmi Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru, nášho nebeského Otca, Jehovu Boha, a ktorý stvoril prvého človeka ako svojho syna “na svoj obraz”, budú mať úspech do nekonečna!

w19.11 29 ods. 13 – 14

Skryť Zatvoriť reklamu