Druhý príchod Krista viditeľný jeho bratom!

“Na vlastné oči uvidíš svojho Vznešeného Učiteľa.” - Izaiáš 30:20.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Si pokrsteným Jehovovým svedkom? Ak áno, svojím krstom si dal verejne najavo, že veríš v Jehovu a že mu chceš slúžiť spolu s jeho organizáciou. V tom, ako Jehova vedie svoju organizáciu, vidíme jeho osobnosť, predsavzatie a normy. Všimnime si tri črty Jehovovej osobnosti, ktorými sa vyznačuje i jeho organizácia. Po prvé, „Boh je nestranný“. (Sk. 10:34) Z lásky dal svojho Syna ako „výkupné za všetkých“. (1. Tim. 2:6; Ján 3:16)

Chce, aby z výkupného malo úžitok čo najviac ľudí, a preto posiela svojich služobníkov, aby zvestovali dobrú správu všetkým, ktorí sú ochotní si ju vypočuť. Po druhé, Jehova je Bohom poriadku a pokoja. (1. Kor. 14:33, 40) Dá sa teda očakávať, že jeho služobníci budú tvoriť organizovanú, pokojamilovnú skupinu. A po tretie, Jehova je „Vznešený Učiteľ“. (Iz. 30:21) Preto sa jeho organizácia zameriava na vyučovanie z Biblie, či už v zbore, alebo vo zvestovateľskej službe.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Biblia prorocky sľubuje Kristovým pomazaným bratom a adoptovaným synom Jehovu Boha, že “na vlastné oči uvidia svojho Vznešeného učiteľa”, Ježiša Krista, zástupcu Stvoriteľa, v jeho druhom príchode!

w20.10 20 ods. 1 – 3

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu