Jehova Boh je vždy s námi, dokiaľ my budeme s ním!

Písmo: A- | A+

“A ten, ktorý ma poslal, je so mnou. Nenechal ma samého, lebo vždy robím to, čo sa mu páči.“ - Ján 8:29.

Ježiš si zachovával vnútorný pokoj, aj keď bol prenasledovaný, lebo vedel, že keď zostane verný, urobí radosť svojmu Otcovi. Stále ho poslúchal, a to aj vtedy, keď to bolo preňho ťažké. Miloval ho a celý svoj život zasvätil službe jemu. Už pred príchodom na zem bol Božím „majstrom v diele“. (Prísl. 8:30) A počas svojho života na zemi s nadšením učil druhých o svojom Otcovi. (Mat. 6:9; Ján 5:17) Táto práca mu prinášala veľkú radosť. (Ján 4:34–36

Ježiša napodobňujeme tak, že poslúchame Jehovu a vždy máme „hojnosť práce v Pánovom diele“. (1. Kor. 15:58) Keď sa naplno venujeme zvestovateľskej službe, dokážeme sa pozrieť na svoje problémy z nadhľadu. (Sk. 18:5) Napríklad vidíme, že ľudia, ktorých stretávame v službe, majú často väčšie problémy než my. Ale keď si vytvoria vzťah k Jehovovi a riadia sa jeho radami, zlepší sa im život a sú šťastnejší. Vždy, keď to vidíme, nadobudneme ešte väčšiu istotu, že Jehova sa o nás postará. 

PS: Aby uctievateľ Jehovu Boha mal jeho podporu, musí venovať potrebný čas na modlitby a hlboké štúdium jeho Svätého Slova, aby pochopil vôľu Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru!

w19.04 10 – 11 ods. 8 – 9

Skryť Zatvoriť reklamu