Koho predobrazom je perzská kráľovná Ester?

“Zostane nažive, iba ak k nemu kráľ vystrie zlaté žezlo! A ja som už 30 dní nebola zavolaná ku kráľovi.” - Ester 4:11.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Predstav si, že žiješ asi pred 2 500 rokmi v Perzii a chceš hovoriť s kráľom. Ani ti nenapadne, aby si sa pred ním objavil bez dovolenia. Keby si to urobil, mohol by si prísť o život. Sme veľmi vďační, že Jehova nie je ako perzský kráľ. Môžeme sa na neho kedykoľvek obrátiť a chce, aby sme s ním bez zábran komunikovali. Hoci má pôsobivé tituly ako Vznešený Stvoriteľ, Zvrchovaný Pán a Všemohúci, praje si, aby sme mu dôverovali!

A zároveň ho aj osobne oslovovali „Otče“. (Mat. 6:9) Skutočnosť, že Jehova chce, aby sme mali k nemu vrúcny a dôverný vzťah, veľmi pôsobí na naše srdce. Nazývať Jehovu svojím Otcom je správne, veď on nám dal život. (Žalm 36:9) A keďže je naším Otcom, mali by sme ho poslúchať. Keď budeme robiť to, čo od nás očakáva, dá nám úžasnú odmenu. (Hebr. 12:9) Patrí k nej večný život v nebi alebo na zemi.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Najväčšia Kniha-kníh, Sväté Písmo alebo ako je všeobecne známa ako Biblia, je Kniha Stvoriteľa, Jehovu Boha a Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru, a je večná Kniha! A ako taká, obsahuje nespočetné množstvo prorockých predobrazov! Koho predstvauje perzská kráľovná Ester? No predsa verných a zapečatených pomazaných bratov Ježiša Krista a adoptovaných duchovných synov Jehovu Boha!

w20.02 2 ods. 1 – 3

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 863
  •  | 
  • Páči sa:  139x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu