Kristov Zlatý Zákon Lásky pre verných uctievateľov!

Písmo: A- | A+

“Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. To je podstata toho, čo učí Zákon a Proroci.” - Matúš 7:12.

Keď zažívame ťažkosti, veľmi si ceníme, že nám niekto poskytne praktickú pomoc. Ryan, ktorému tragicky zomrel otec, hovorí: „V náročných chvíľach máte pocit, že nezvládnete ani každodenné činnosti. Keď vám vtedy niekto pomôže, hoci aj v maličkostiach, dobre vám to padne.“ Nikdy by sme nemali podceňovať pomoc, ktorú poskytneme druhým, i keď nám sa zdá bezvýznamná. Ježišov učeník Marek mal veľa povinností. 

Napriek tomu si vždy našiel čas, aby povzbudil apoštola Pavla, a Pavol vedel, že sa kedykoľvek môže na Marka obrátiť. Podobnú podporu od priateľov v zbore dostala aj Angela, ktorá sa musela vyrovnať s násilnou smrťou svojej starej mamy. Hovorí, ako veľmi si to cení: „Ozajstní priatelia si na teba vždy nájdu čas. Bez váhania ti pomôžu vždy, keď to potrebuješ.“ Zamysli sa: Poznajú ma bratia a sestry ako človeka, ktorý je im ochotný kedykoľvek pomôcť?

PS: Pestovanie lásky, ktorá je ovocím Božieho svätého ducha (Božej dynamickej sily) pre uctievateľov znamená, že zároveň, keď robíme dobre a pomáhame ľuďom, dávame si pozor, aby sme neboli oklamaní “hladkými slovami”!

w20.01 12 ods. 14 – 16

Skryť Zatvoriť reklamu