Najdôležitejší deň pre pomazaných kresťanov!

“Tento pohár znamená novú zmluvu…Zakaždým, keď ho budete piť, robte to na moju pamiatku.“ - 1. Korinťanom 11:25.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Veľká väčšina prítomných na Pamätnej slávnosti má nádej, že bude žiť v raji na zemi. Prečo potom prichádzajú na Pánovu večeru? Z toho istého dôvodu, pre ktorý ľudia prichádzajú niekomu na svadbu. Chcú dať novomanželom najavo, že ich majú radi a podporujú ich. Podobne aj iné ovce prichádzajú na Pamätnú slávnosť preto, lebo chcú dať Kristovi a pomazaným najavo svoju lásku a podporu.

A prichádzajú tam aj preto, aby vyjadrili svoju vďačnosť za obeť, ktorú si na Pamätnej slávnosti pripomíname, obeť, vďaka ktorej budú môcť žiť večne na zemi. Iné ovce sa zúčastňujú na Pamätnej slávnosti aj preto, lebo chcú poslúchať Ježišov príkaz. Keď Ježiš zaviedol túto slávnosť, svojim verným apoštolom povedal: „Robte to na moju pamiatku.“ (1. Kor. 11:23–26) Teda iné ovce sa budú zúčastňovať Pánovej večere dovtedy, kým budú na zemi pomazaní.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Na svadbu Baránka, Ježiša Krista alebo Michaela v nebesiach, budú pozvaní len tí, ktorí budú pomáhať a podporovať Kristových pomazaných bratov vo Veľkom Súžení! A jedine tí potom prežijú Armagedon!

w21.01 17 ods. 13 – 14

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 953
  •  | 
  • Páči sa:  229x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu