Komentár Strážnej Veže:
Jeden zo spôsobov, ako nás dnes Jehova vedie, je cez jeho Slovo, Bibliu. Ak si vyhradíme čas, aby sme uvažovali o tom, čo nás Jehova učí, bude pre nás ľahšie poslúchať jeho pokyny a dokončíme prácu, ktorou nás poveril. (1. Tim. 4:15, 16) Ďalší spôsob, akým nás Jehova vedie, je prostredníctvom „verného a rozvážneho otroka“. (Mat. 24:45) Niekedy od neho môžeme dostať pokyny, ktorým úplne nerozumieme. Napríklad dostaneme konkrétne pokyny, ako sa pripraviť na prírodnú katastrofu, hoci tam, kde žijeme, sa katastrofy bežne nevyskytujú. Čo by sme mali robiť, ak pokyny, ktoré dostávame, sú podľa nás nelogické? Premýšľajme o biblických správach. Niekedy dostali Boží služobníci pokyny, ktoré sa mohli z ľudského pohľadu zdať nerozumné, ale keď ich poslúchli, zachránili si život. (Sud. 7:7; 8:10)
Alternatívny komentár:
Veci, o ktorých sa apoštol odvoláva a ktoré je ťažké pochopiť, sú doktrinálne záležitosti; otázky ako Kristovo prostredníctvo nad tými v novej zmluve, výkupné a druhý príchod a parúzia a semeno Abraháma sú skutočne tí, ktorí sú pomazaní, dokonca aj nežidovské osoby. Peter konkrétne odkazuje na Pavlove listy, ktoré tvoria väčšinu Gréckych Písiem. Na jednej strane je úplne vhodné, aby Strážna veža riadila kazateľské dielo organizovaným spôsobom. Prečo by sa však ich pokyny mali zdať „nepraktické“? Je ťažké pochopiť, prečo by sa biblickí inštruktori a správcovia úloh mali zaoberať predpovedaním možných katastrof súvisiacich s počasím. Aký názor by mohol mať vedúci zbor, ktorý civilné autority nemajú?
Naznačujú tým, že Jehova im zázračne odovzdáva informácie, do ktorých nikto iný nie je zasvätený? Tento biznis mať "go-bag" nie je niečo, s čím prišla Strážna veža. Prepperi kážu o pripravenosti na katastrofy oveľa dlhšie ako Strážna veža. Opäť, prečo by sa pokyny o pripravenosti na katastrofy mali zdať nepraktické? Je ťažké to pochopiť. Pokiaľ ide o prijímanie život zachraňujúcich pokynov, neexistuje žiadny dôkaz, že vpichnutie mRNA zachránilo kohokoľvek dokonca pred infekciou COVID. Vraj tí, ktorí boli očkovaní a ktorí sa neskôr nakazili vírusom, mali miernejšie príznaky ako tí, ktorí nedostali injekciu. Závažnosť COVID však znižujú aj iné menej nebezpečné lieky. Prečo riadiaci orgán neodporučil napríklad použitie Ivermektínu, ktorý sa ukázal ako silný antivírusový liek?